• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nocna akcja SAR na Bałtyku. 72-latek ze Szwecji w szpitalu

Maciej Korolczuk
18 kwietnia 2024, godz. 09:15  Raport
Opinie (70)
72-latek ze Szwecji trafił z promu do szpitala na Zaspie. 72-latek ze Szwecji trafił z promu do szpitala na Zaspie.

Ewakuacją i transportem śmigłowcem ratunkowym do szpitala zakończyła się nocna podróż 72-letniego obywatela Szwecji z Gdyni do Karlskrony. U mężczyzny podejrzewano stan przedzawałowy. Na ratunek ruszyły mu dwie jednostki SAR: łódź z Władysławowa i śmigłowiec z Babich Dołów. Pasażer trafił do szpitala na Zaspie.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


O nocnej akcji ratunkowej na Bałtyku poinformowali w Raporcie nasi czytelnicy. Dziękujemy za przesłane informacje i zdjęcia.

00:35 18 KWIETNIA (aktualizacjaakt. 01:11)

Akcja SAR na Bałtyku (4 opinie)

Szpital na Zapie w gotowości
Szpital na Zapie w gotowości


Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie kwadrans przed północą.

Jak mówi nam Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, pilnej pomocy lekarskiej wymagał 72-letni pasażer promu Ebba, płynącego z Gdyni do Karlskrony.

U mężczyzny podejrzewano stan przedzawałowy. Po konsultacji z lekarzem kapitan promu podjął decyzję o ewakuacji pasażera do szpitala.

- Na pomoc obywatelowi Szwecji ruszyły dwie jednostki. Oprócz łodzi ratunkowej Bryza z Władysławowa poderwano też śmigłowiec SAR z Babich Dołów w Gdyni. Pierwsza na miejsce dotarła załoga łodzi, która przygotowała mężczyznę do transportu do szpitala.
Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do szpitala na Zaspie. Z kolei prom, po podjęciu mężczyzny z pokładu, ruszył w dalszą drogę w kierunku Szwecji.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane