• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zwożą ogromne kamienie, by zbudować park. Zmiany w Wielkim Kacku

Patsz
13 lipca 2023, godz. 07:00 
Opinie (49)
Wśród projektów Budżetu Obywatelskiego nie brakuje co roku pomysłów na zazielenienie dzielnic. Jeden z nich to Międzypokoleniowy Park Rekreacji na ul. Stolemów. Wśród projektów Budżetu Obywatelskiego nie brakuje co roku pomysłów na zazielenienie dzielnic. Jeden z nich to Międzypokoleniowy Park Rekreacji na ul. Stolemów.

Ogromne kamienie przewożone ul. WielkopolskąMapka zaciekawiły kierowców w Gdyni. To elementy, które zostaną wykorzystane do stworzenia nowego parku przy ul. StolemówMapka.Czy w twoim miejscu zamieszkania brakuje uporządkowanych terenów zielonych?

Budowa parku rekreacyjnego przy ul. Stolemów w Wielkim Kacku ma się rozpocząć niebawem. Będzie to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego z 2021 r. Nowe oblicze zyska zadrzewiony teren obok ulicy Stolemów w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni na powietrzu.

- Ten teren jest obecnie zaniedbany i niewykorzystany. Po wykonaniu zaplanowanych prac będzie to miejsce, w którym zrelaksuje się każdy, niezależnie od wieku - mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.


Na miejsce powstającego parku przy ul. Stolema zwożone sa głazy narzutowe, pozyskane na terenie różnych placów budowy na terenie Gdyni. Na miejsce powstającego parku przy ul. Stolema zwożone sa głazy narzutowe, pozyskane na terenie różnych placów budowy na terenie Gdyni.

Przestrzeń dla mieszkańców w każdym wiekuPark ma być "międzypokoleniowy" - a więc z atrakcjami i dla młodych, i dla seniorów - a także naturalistyczny, co mają podkreślać właśnie zwożone głazy, m.in z przebudowy ul. Wielkopolskiej. Będą zbierane także z terenów innej inwestycji.

- Będzie to kolejna przyjazna przestrzeń do spotykania się z sąsiadami i bliskimi, do złapania chwili oddechu i cieszenia się naturą w bliskiej odległości od domu. Co ważne, ze względu na już istniejącą tam zieleń wysoką miejsce to będzie gwarantować cień w upalne dni - zapowiada Kajetan Lewandowski, autor projektu, który stworzył go wraz ze swoją córką Zuzanną.
Powstał minipark z inicjatywy 15-latki Powstał minipark z inicjatywy 15-latki

Co powstanie w nowym parku?W parku powstaną alejki, teren zyska parkowe oświetlenie, ustawione zostaną elementy małej architektury, takie jak: ławki, kosze czy stoły do gry w szachy i tenisa. Pojawią się również nowe nasadzenia.Na razie nie został jeszcze wybrany wykonawca. Według szacunków sprzed dwóch lat stworzenie parku wraz z dokumentacją projektową miało kosztować ok. 450 tys. zł.

Quiz Zielone zakątki Trójmiasta.  Czy kojarzysz wszystkie? Średni wynik 45%

Zielone zakątki Trójmiasta. Czy kojarzysz wszystkie?

Rozpocznij quiz
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (49)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane