Fakty i opinie

stat

Ogromne korki na Morenie. Wykonawca poprawi organizację ruchu?

Od kilku dni docierały do nas sygnały o utrudnieniach w ruchu na Morenie. Postanowiliśmy to sprawdzić.


Nowa organizacja ruchu na rondzie na splocie ul. Bulońskiej i ul. Rakoczego zobacz na mapie Gdańska zakorkowała w poniedziałek Morenę. Kierowcy tracili tu nawet 40 minut. Trwają rozmowy z wykonawcą w sprawie poprawy przejazdu.Zobacz prace przy budowie tramwaju na Morenę z pierwszego dnia wiosny.

Zobacz prace przy budowie tramwaju na Morenę z pierwszego dnia wiosny.

- To jeden z najgorszych poranków od kilkunastu miesięcy - mówią zgodnie kierowcy, którzy w poniedziałek rano z Moreny wyruszyli do pracy i szkół samochodami. Wszystko przez zmianę organizacji ruchu, która została wprowadzona w minioną sobotę przed tymczasowym rondem, łączącym ul. Bulońską i ul. Rakoczego. Ma to związek z budową linii tramwajowej z Siedlec na Morenę.

Zmiana polegała na zamknięciu obu jezdni fragmentu ul. Bulońskiej i przeniesieniu ruchu na środkowy pas zieleni. Ma to pozwolić na dokończenie prac związanych z wykonaniem odcinka sieci centralnego ogrzewania, wodociągu i kanalizacji deszczowej. O zmianach w ruchu informowaliśmy w piątek w naszym Raporcie Drogowym.

Czy potrzebna jest poprawa wjazdu na tymczasowe rondo z ul. Bulońskiej?

tak, inaczej zawsze rano będą tu korki 57%
tak, ale kierowcy też powinni ruszać tam szybciej 22%
nie, nie mam zastrzeżeń do ronda, to aut jest zbyt dużo 21%
zakończona Łącznie głosów: 742
Problem w tym, że wyjazd z nowej, tymczasowej jezdni na rondo sprawia kierowcom wiele kłopotów - jest tam zbyt wąsko. - Mniej doświadczeni kierowcy czekają na to, aż zwolni się miejsce na rondzie. Często czekają w godzinach szczytu nawet do minuty, a kolejka samochodów w tym czasie rośnie. Gdyby rondo było o pół metra szersze, albo dgyby wymalowane by były na nim linie, kierowcy płynnie włączaliby się do ruchu na rondzie na zasadzie tzw. ronda turbinowego - mówi pan Jerzy, mieszkaniec bloków przy ul. Marusarzówny.

Kierowcy wybierają objazd ul. Piekarniczą zobacz na mapie Gdańska, ale tam też czeka na nich korek. - Jedzie tędy wielu kierowców - omija ul. Bulońską. W zatorze staje cała Piekarnicza, nie ma sensu się tutaj pchać. Jak sytuacja się przeciągnie, wtedy majątek stracę na paliwo. Autobus miejski też nie jest rozwiązaniem, bo też stoi w korku - opowiada pan Miłosz.

Na pewno zmiany na tymczasowym rondzie potrwają około dwóch miesięcy. Czy przez ten czas kierowcy skazani są na zatory? To pytanie zadaliśmy w spółce Miejskie Gdańskie Inwestycje Komunalne, która jest inwestorem budowy linii tramwajowej.

- Zgłosiliśmy sprawę wykonawcy i zobaczymy, czy uda się w jakiś sposób poprawić ruch przed rondem na Morenie. Nie mogę złożyć żadnych deklaracji, sprawa wyjaśni się we wtorek - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy GIK.

- Niestety charakter prac, które teraz trwają, tzw. przekładanie instalacji i budowanie nowych powoduje, że utrudnienia w ruchu są spore. Te największe zakończą się do końca tego roku - zapewnia rzecznik prasowy.

Planowany termin zakończenia budowy nowej linii tramwajowej to 30 września 2015 r.

Opinie (233) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.