• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ostatnie dni, żeby zgłosić pomysły na inwestycje w Gdyni i Gdańsku

Ewelina Oleksy
23 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (68)
Mieszkańcy Gdyni i Gdańska mają ostatnie dnia na to, by złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego swojego miasta. Mieszkańcy Gdyni i Gdańska mają ostatnie dnia na to, by złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego swojego miasta.

Jeśli masz pomysł, w co warto zainwestować w Gdyni lub Gdańsku, to ostatni moment, by swój pomysł przelać na papier i powalczyć o to, żeby został zrealizowany. W obu miastach niebawem mija czas na składanie projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.Zamierzasz złożyć projekt do Budżetu Obywatelskiego?

Najmniej czasu na złożenie projektów do nowej edycji BO pozostało mieszkańcom Gdańska.

W Gdańsku czas do 25 lutego- Na projekty czekamy do 25 lutego 2024 r. Nabór odbywa się wyłącznie online poprzez rejestrację w systemie elektronicznym. Na stronie gdansk.pl lub Budżet Obywatelski znajdziemy charakterystyczny żółty baner, poprzez który przechodzi się bezpośrednio do systemu elektronicznego, gdzie należy wypełnić formularz wniosku - mówi Marta FormellaUrzędu Miejskiego w Gdańsku. - Każdy może zgłosić swój pomysł: dorośli, młodzież i dzieci. Wystarczy mieć ciekawą propozycję, na co wydać publiczne pieniądze.


Na realizację pomysłów mieszkańców Gdańska do wydania jest ponad 21,5 mln zł. Do godz. 12 w czwartek, 22 lutego, wpłynęło 189 projektów.

W Gdyni czekają na projekty do 29 lutegoW Gdyni także kończy się czas na składanie projektów do BO. Tu termin mija 29 lutego.

Swoje pomysły mieszkańcy mogą zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej Budżetu Obywatelskiego lub osobiście w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31Mapka w Gdyni albo w siedzibach domów sąsiedzkich działających w ramach Przystani.

W Gdyni do wydania w ramach BO jest ponad 12,8 mln zł, z czego 1 mln zł przeznaczony będzie na realizację inicjatyw z okazji 100. urodzin miasta.

Dodatkowy 1 mln zł w BO z okazji 100. urodzin Gdyni Dodatkowy 1 mln zł w BO z okazji 100. urodzin Gdyni

W Sopocie składanie projektów od 1 marcaSopocki BO szykuje się dopiero do startu. Projekty mieszkańcy będą mogli składać od 1 marca. W puli pieniędzy do wydania będzie 3,82 mln zł.

- Tak jak w latach ubiegłych czekamy na propozycje projektów ogólnomiejskich i o charakterze lokalnym. W tym roku mieszkanki i  mieszkańcy Sopotu będą mieli możliwość zgłaszania ofert aż przez 2 miesiące - od 1 marca do 30 kwietnia 2024 r. - informują sopoccy urzędnicy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (68)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane