Fakty i opinie

stat

Parking P&R zastawiony samochodami z wypożyczalni

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Mandaty dla kierowców łamiących przepisy na dużych osiedlach

Przedstawiciele wypożyczalni obiecali, że ich auta wkrótce zostaną przeparkowane i zwolnią miejsca na publicznym parkingu w Redłowie.
Przedstawiciele wypożyczalni obiecali, że ich auta wkrótce zostaną przeparkowane i zwolnią miejsca na publicznym parkingu w Redłowie. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Od co najmniej kilku dni parking Park & Ride przy SKM w Redłowie wygląda jak zaplecze jednej z wypożyczalni samochodowych. Kilkanaście samochodów blokowało ogólnodostępne miejsca postojowe. Przedstawiciele wypożyczalni zapewniają, że to pierwsza tego typu sytuacja i auta jeszcze we wtorek zostały przeparkowane.Czy dostęp do przestrzeni publicznej jest równy dla wszystkich?

tak, naruszanie tej zasady to margines 27%
nie, przecież przestrzeń publiczną można wydzierżawić, a na to nie stać wszystkich 16%
nie, wystarczy trochę tupetu i już można korzystać ze wspólnej przestrzeni 57%
zakończona Łącznie głosów: 1135
- Od ponad tygodnia na parkingu w Redłowie firma wynajmująca zrobiła sobie prywatny parking. Na tę chwilę jest tu 18 samochodów, a mieszkańcy przyjeżdżający nie mają gdzie parkować. Zazwyczaj jest tu problem z miejscami, szczególnie w godzinach porannych, a teraz to już w ogóle - napisał we wtorek w Raporcie z Trójmiasta pan Marcin.
Inny z czytelników - pan Tomasz - twierdzi, że auta stoją tam jeszcze dłużej.

- Sytuacja ma miejsce na parkingu u zbiegu ulic Stryjskiej i Lotników. W tym wypadku ok. 15 aut pobliskiej wypożyczalni 99Rent od dwóch tygodni blokuje bardzo popularny w tym miejscu parking, zagarniając tym samym publiczną przestrzeń na cele prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej - napisał w mailu do redakcji nasz czytelnik.
Marcin - czytelnik
Od ponad tygodnia na parkingu Park and Ride w Redłowie firma wynajmująca zrobiła sobie prywatny parking. Na tą chwilę jest tu zaparkowane 18 samochodów i mieszkańcy przyjeżdżający nie maja gdzie parkować. Zazwyczaj jest tu problem z miejscami, szczególnie w godzinach porannych, a teraz to już w ogóle.
Zimą 2018 r. opisaliśmy podobny problem zastawionego przez auta flotowe osiedlowego parkingu na Morenie. Jesienią 2018 r. o podobnym zjawisku poinformowali czytelnicy i pasażerowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W tym przypadku w zaplecze jednej z firm wynajmujących auta zamienił się parking P&R przy PKM Kiełpinek.

Zwróciliśmy się do wypożyczalni 99 Rent z prośbą o wyjaśnienia. Jej siedziba mieści się po drugiej stronie ulicy w budynku przy ul. Łużyckiej . Jak mówi Michał Głogowski, kierownik gdyńskiego oddziału, sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy i auta jeszcze we wtorek miały zniknąć z parkingu.

- Zakończył się jeden z większych kontraktów i w krótkim czasie klienci oddali kilkanaście samochodów - tłumaczy. - Oczywiście staramy się, aby auta były odbierane regularnie i zazwyczaj parkują na strzeżonych i zamkniętych parkingach. Dysponujemy 30 takimi miejscami i staramy się dopasować flotę do możliwości postojowych. Nie chcemy nikomu komplikować życia. To sytuacja losowa i obiecuję, że jeszcze dziś sytuacja się poprawi - mówił nam we wtorek po południu.
Jednocześnie zapewniono nas, że firma znajdzie wkrótce w okolicy parking zastępczy i następnym razem to właśnie tam będzie lokować swoje pojazdy.