• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pijany mężczyzna zawłaszczył parkową ławkę

szym
11 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)  Raport

Mężczyzna przegonił ostatnio dzieci ze "swojej" ławki.

Mieszkańcy ul. KaprówMapka narzekają na nietrzeźwego mężczyznę, który zadomowił się na pobliskim placu zabaw. Od pewnego czasu "żyje" na ławce, z której przegania dzieci.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy w twojej okolicy jest problem z nietrzeźwymi osobami?

O sprawie czytelnicy poinformowali nas w Raporcie z Trójmiasta. Z przekazanego nam sygnału wynika, że agresywny mężczyzna często przebywa na placu zabaw przy ul. Kaprów, tuż obok komisariatu policji.

- Pan mieszka tam od dwóch tygodni. Ostatnim razem przegonił dzieci z ławki. Komisariat jest 400 m dalej, ale policja nie jest specjalnie zainteresowana sprawą. Przez 40 min od zgłoszenia nie pojawił się żaden patrol - napisała do naszej redakcji czytelniczka.
16:25 10 SIERPNIA 22

Pijaczek przegania dzieci w Oliwie (17 opinii)

Pijany żulik przegania dzieci z ławki. Pan od dwóch tygodni mieszka na placu zabaw obok komisariatu policji przy ul. Kaprów. Komisariat jest 400 m dalej, ale policja nie jest specjalnie zainteresowana sprawą. Przez 40 min od zgłoszenia nie pojawił się żaden patrol
Pijany żulik przegania dzieci z ławki. Pan od dwóch tygodni mieszka na placu zabaw obok komisariatu policji przy ul. Kaprów. Komisariat jest 400 m dalej, ale policja nie jest specjalnie zainteresowana sprawą. Przez 40 min od zgłoszenia nie pojawił się żaden patrol


W sprawie skontaktowaliśmy się z policjantami. Zapytaliśmy funkcjonariuszy, czy otrzymali zgłoszenia oraz jakie działania podjęli.

Teren objęty policyjnym nadzorem- Policjanci odnotowali trzy tego typu zgłoszenia. W dwóch przypadkach osoby wylegitymowano, w pozostałym funkcjonariusze nikogo na miejscu nie zastali. Dotychczas w tej sprawie nikt nie złożył zawiadomienia. Sprawą zajął się już dzielnicowy, a policyjne patrole obejmą rejon doraźnym nadzorem. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie informacji o instytucjach pomocowych oraz powiadomią Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku - mówi asp. szt. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Jak dodaje, osoby bezdomne w celu uzyskania miejsca w placówce zapewniającej nocleg i posiłek powinny zgłosić się do Noclegowni przy ul. Żaglowej 3 w Gdańsku bądź skontaktować się z pracownikami socjalnymi w siedzibie Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności przy ul. Piekarniczej 16 w Gdańsku, tel. 58/522 38 20.

"Ławeczkowy problem" w różnych miejscach miastaSprawa z ul. Kaprów to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Czytelnicy regularnie informują nas o ławkach, które nagminnie zajmują osoby nietrzeźwe, zanieczyszczając przy tym okolicę.

Jednym z najbardziej rażących przykładów jest miejsce naprzeciwko dworca Gdańsk Główny, przy KrewetceMapka.

Tak wygląda ławka w centrum miasta

szym

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (184)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane