• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Piotr Rzepka: Arka Gdynia będzie miała jeszcze dużo pułapek

Piotr Rzepka
26 marca 2024, godz. 16:00 
Opinie (26)

Arka Gdynia

Arka Gdynia rozegra jeszcze 10 meczów przed końcem ligowego sezonu. Arka Gdynia rozegra jeszcze 10 meczów przed końcem ligowego sezonu.

"Będą kryzysy, różne przeciwności, jak np. zły stan murawy i nawet jeśli nie idzie, to mimo wszystko trzeba umieć grać na wynik. To jest właśnie podstawa sukcesów. W każdej kolejce będą zawirowania. Za chwilę przerwa reprezentacyjna się zakończy, a my musimy pamiętać, że inni też nie marnują czasu. Oczywiście podstawa to zająć się sobą, ale trzeba uważać, bo będzie jeszcze dużo pułapek" - mówi nam Piotr Rzepka, który do tej pory jest rekordzistą pod względem liczby strzelonych goli ligowych w jednym sezonie w historii Arki Gdynia, zdobywając 27 bramek.Arka Gdynia już ma z niego pożytek. Obiecujący początek Alassane Sidibe Arka Gdynia już ma z niego pożytek. Obiecujący początek Alassane Sidibe

Arka Gdynia pokazała, że potrafi grać na poziomie ekstraklasy. Weźmy ostatni mecz z Odrą Opole: intensywność akcji, zmiany rytmów i piłkarskie zachowania obu zespołów. Żółto-niebiescy co prawda pogubili punkty w ostatnich meczach, ale ja nie mam obaw.

Kibice przyzwyczają się do zwycięstw, ale liga to bardzo długi dystans. Oczywiście trzeba umieć koncentrować się na najbliższym meczu, ale trzeba też wiedzieć, że będą kryzysy, różne przeciwności, jak np. zły stan murawy i nawet jeśli nie idzie, to mimo wszystko trzeba umieć grać na wynik. To charakteryzuje dojrzałe zespoły i takie, które nie próbują za szybko się cieszyć albo za szybko załamywać.To jest właśnie podstawa sukcesów, a niegdyś dobrze radzili sobie z tym Niemcy. Czasem nie można było patrzeć na to, co grają, ale po końcowym gwizdku i tak mieli przynajmniej tę jedną bramkę więcej. Dlatego powinniśmy wyciągać z tego wnioski, bo trzeba punktować, a nie zajmować się sprawami, które nam przeszkadzają lub pomagają.

Do końca sezonu jeszcze 10 meczów, więc czas na ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze przyjdzie. W każdej kolejce będą zawirowania. Poprzednie lata pokazały, że rzadko bywało, gdy ktoś wygrywał mecze wielkimi seriami. Za chwilę przerwa reprezentacyjna się zakończy, a my musimy pamiętać, że inni też nie marnują czasu. Oczywiście podstawa to zająć się sobą, ale trzeba uważać, bo będzie jeszcze dużo pułapek.

Arka Gdynia zawdzięcza mu punkt. Przemysław Stolc: Dwa miesiące od chwały Arka Gdynia zawdzięcza mu punkt. Przemysław Stolc: Dwa miesiące od chwały

Awans i utrzymanie robią drużyny, które są dojrzalsze w strefie mentalnej. Na tym poziomie umiejętności piłkarskie są tak naprawdę podobne. Weźmy Zagłębie Sosnowiec czy Podbeskidzie Bielsko-Biała, które na początku sezonu mówiły, że będą walczyć o najwyższe cele, a... może skończyć się tragicznie. W tych konkretnych przypadkach prawdopodobnie chodzi o coś więcej niż tylko o umiejętności piłkarskie. Może ktoś był przesadnie niecierpliwy lub myślał o tym, co będzie za miesiąc, nie myśląc o tym, co jest dzisiaj.

Niektórzy punktują, a niektórzy próbują sobie wmawiać, że nieźle grają. Niestety, ale żeby punktować, to trzeba mieć drużynę nie tylko na papierze, ale trzeba umieć radzić sobie z różnymi sytuacjami, a takich jest i będzie dużo.

Typowanie wyników

30 marca 2024, godz. 15:00
3 pkt.
Miedź Legnica
ARKA Gdynia

Jak typowano

17% 49 typowań Miedź Legnica
32% 94 typowania REMIS
51% 148 typowań ARKA Gdynia

Twoje dane

Piotr Rzepka

Osoba

Piotr Rzepka

Piotr Rzepka

Urodzony 13 września 1961 roku w Koszalinie. Trener piłki nożnej. Były piłkarz.
Kariera piłkarska (1975-2004):
Kluby: Gwardia Koszalin, Bałtyk Gdynia, Górnik Zabrze, SC Bastia, En Avant Guingamp, FC Annonay, AC Ajaccio (Francja), Arka Gdynia, Pogoń Lębork, Orlęta Reda, Wisła Tczew, Unia Tczew
Reprezentacja Polski seniorów: 7 meczów/1 gol
Reprezentacja Polski do lat 18: wicemistrz Europy (1980)
Reprezentacja Polski do lat 20: uczestnik finałów mistrzostw świata (1981)
Był środkowym pomocnikiem. Rekordzista pod względem liczby meczów i strzelonych goli w historii występów Bałtyku Gdynia w ekstraklasie (188/22). Rekordzista pod względem liczby strzelonych goli ligowych w jednym sezonie w historii Arki Gdynia (27 - III liga, sezon 1997/98)
Kariera trenerska (od 2004):
Kluby: Kaszuby Połchowo, Unia Tczew, TKP Toruń, GKS Jastrzębie, Odra Opole, Bałtyk Gdynia, Bogdanka Łęczna, Arka Gdynia, Kotwica Kołobrzeg, Gryf Wejherowo, Olimpia Zambrów, Concordia Elbląg, Gryf Wejherowo, Bałtyk Gdynia, Cartusia Kartuzy, Mławianka Mława. Ponadto Dyrektor sportowy Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia oraz dyrektor sportowy Elany Toruń. fot. AP Bałtyk Gdynia

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (26)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane