Fakty i opinie

stat

Po trzech latach pokazy lotnicze wrócą do Gdyni

Kulminacją sierpniowych pokazów lotniczych w Gdyni będą nocne akrobacje lotnicze z pirotechniką. Na zdjęciu popisy grupy AeroSparx.
Kulminacją sierpniowych pokazów lotniczych w Gdyni będą nocne akrobacje lotnicze z pirotechniką. Na zdjęciu popisy grupy AeroSparx. mat. prasowe

Nocne loty i popisy grup akrobacyjnych - to główne atrakcje zaplanowanych na 11-12 sierpnia pokazów lotniczych Gdynia Aerobaltic. Popisy pilotów będzie można bezpłatnie podziwiać z plaży zobacz na mapie Gdynibulwaru zobacz na mapie Gdyni.Czy sierpniowe pokazy powtórzą sukces zawodów Red Bull Air Race?

tak, atrakcją będą pokazy nocne i z użyciem pirotechniki

54%

tak, bo pokazy lotnicze zawsze cieszą się popularnością

27%

raczej tak, choć zdecyduje pogoda

9%

nie, ponieważ nie da się uzyskać efektu nowości

10%
O tym, że trzy lata po imprezie Red Bull Air Race pokazy lotnicze wrócą na niebo nad Gdynią informowaliśmy jako pierwsi już miesiąc temu. Wówczas jednak organizatorzy nie chcieli zdradzać wielu szczegółów imprezy, ograniczając się jedynie do potwierdzenia, że taki pokaz się odbędzie.

Więcej szczegółów pojawiło się podczas konferencji prasowej promującej wydarzenie. Podczas sierpniowej imprezy, której oficjalna nazwa to "Gdynia Aerobaltic powered by Lotos Air BP", mają wystąpić doświadczone i widowiskowe grupy z Polski i Europy.

Pokazy odbędą się w tym samym miejscu, co Red Bull Air Race, czyli impreza, która miała miejsce w 2014 r. Najlepszy widok był wtedy z miejskiej plaży zobacz na mapie Gdyni, skweru Kościuszki zobacz na mapie GdyniMolo Południowego zobacz na mapie Gdyni. Według danych organizatorów przez teren imprezy przez trzy dni trwania pokazów przewinęło się ok. 850 tys. osób.

Czy sierpniowe zawody będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem? Organizatorzy twierdzą, że zapewniać ma to dobór podniebnych akrobatów z - nomen omen - najwyższej półki.

Wiadomo, że gwiazdą nocnej części imprezy będzie grupa AeroSparx z Wielkiej Brytanii. Jej członkowie znani są m.in. z pokazu z okazji 90. rocznicy urodzin królowej Elżbiety II.

- To jedna z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie, wykonująca nocne pokazy z wykorzystaniem pirotechniki - zachwala Sebastian Golus, prezes firmy Aeropact, organizującej imprezę.
Popisy akrobatów będzie można podziwiać przez dwa dni: 11 i 12 sierpnia.
Popisy akrobatów będzie można podziwiać przez dwa dni: 11 i 12 sierpnia. mat. prasowe
Program wciąż jest w trakcie ustalania, a szczegóły mają być ujawniane wraz ze zbliżaniem się terminu imprezy.

Podczas dwudniowej imprezy sporo ma dziać się także na ziemi, gdzie o atrakcje zadbają sponsorzy imprezy.

- Plaża śródmieście jest jedną z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, a nadmorski bulwar to wspaniałe miejsce, aby zatrzymać się i spojrzeć w niebo. Wierzę, że pokazy lotnicze, zwłaszcza w tak wyjątkowym wydaniu, jak planują to organizatorzy, spotkają się z ogromnym zainteresowaniem - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (170)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.