• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pociąg, który brał udział w wypadku w Gdyni, nie był pusty. Szukają pasażerów

Szymon Zięba
13 października 2023, godz. 14:00 
Opinie (210)

Skutki wypadku kolejowego w Gdyni.

Pociąg relacji Malbork-Gdynia Chylonia, który osiem dni temu, w środę, 5 października, czołowo zderzył się z szynobusem, jednak nie był pusty. Po przeanalizowaniu monitoringu okazało się, że jechali nim pasażerowie. Teraz prokuratura stara się ich odnaleźć.Zeznawałe(a)ś kiedykolwiek jako świadek?

Przypomnijmy: Prawdopodobnie niezatrzymanie się maszynisty szynobusa na sygnale "stop" miało doprowadzić do czołowego zderzenia pociągów, do którego doszło w czwartek rano, 5 października 2023 r., między przystankami Gdynia Główna i Gdynia Stocznia.Mapka

Wskutek wypadku jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do szpitala UCK w Gdańsku. Lekkie obrażenia odniosły cztery osoby. Wszyscy poszkodowani to pracownicy kolei.

Po wypadku sprawdzono monitoring. Pasażerowie byli w pociąguZ pierwszych informacji po wypadku wynikało, że w obu pociągach w momencie wypadku nie było cywilnych pasażerów. Potwierdził to m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Teraz okazuje się, że skład, który z Malborka jechał do Chyloni, nie był pusty.

- Po przeanalizowaniu monitoringu, okazało się, że byli tam pasażerowie - powiedziała prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.


Te osoby po zdarzeniu nie zgłosiły się jednak do służb. W związku z tym są teraz poszukiwani - jako świadkowie wypadku.

Jechałeś pociągiem, który wziął udział w wypadku? Zgłoś się na policję- Prokuratura Rejonowa w Gdyni i Komenda Miejska Policji w Gdyni, w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie katastrofy kolejowej mającej miejsce 5 października 2023 r. na stacji Gdynia Główna, poszukują świadków tego zdarzenia oraz pasażerów, którzy znajdowali się w pociągu Polregio relacji Malbork-Gdynia Chylonia w chwili zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem kolejowym - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Policjanci proszą o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni pod numerem telefonu (+48) 47 74 21 222 (Oficer Dyżurny), (+48) +47 74 21 622 (Pomocnik Oficera Dyżurnego) lub za pośrednictwem adresu poczty elektronicznej dyzurny.gdynia@gd.policja.gov.pl.

Wojewoda o przyczynach wypadku. Nagranie z 5 października.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (210)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane