• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Podpalenie przyczyną pożaru auta w Brzeźnie. Policja sprawdza, czy to seryjny podpalacz

MKo
11 marca 2024, godz. 10:35 
Opinie (89)

Ford Fusion, który spłonął w Brzeźnie w nocy z piątku, 8 marca, na sobotę, 9 marca 2024 r.


Podpalenie było przyczyną sobotniego pożaru samochodu marki Ford przy ul. DworskiejMapka w Brzeźnie. To już drugie tego typu zdarzenie w ostatnich tygodniach w tej dzielnicy. Czy mamy do czynienia z piromanem? Policja bada sprawę i podkreśla, że na razie jest za wcześnie, by mówić o seryjnym podpalaczu.Widzisz, że przy samochodach przed twoim blokiem ktoś się kręci. Co robisz?

Przypomnijmy: do pożaru osobowego forda doszło w sobotę w nocy na ul. Dworskiej 24 w Brzeźnie. Samochód stał zaparkowany tuż przy budynku, co sprawiło, że ogień uszkodził także część elewacji.

- W związku ze zdarzeniem, do którego doszło 9 marca, policjanci prowadzą dochodzenie w kierunku zniszczenia mienia. Funkcjonariusze wykonali oględziny z udziałem biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, zabezpieczyli ślady i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Biegły we wstępnej opinii wskazał, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia - informuje Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Skutki nocnego pożaru auta w Brzeźnie (42 opinie)

Spalone doszczętnie auto i elewacja budynku przy ul. Dworskiej 24Mapka. W połowie lutego, kilka bloków dalej, też spłonęło auto. W tamtym przypadku to było podpalenie.
Spalone doszczętnie auto i elewacja budynku przy ul. Dworskiej 24Mapka. W połowie lutego, kilka bloków dalej, też spłonęło auto. W tamtym przypadku to było podpalenie. Zobacz więcej


W lutym 300 metrów dalej spłonął mercedesW ostatnich tygodniach to kolejny pożar samochodu w Brzeźnie. 18 lutego na parkingu przy ul. KorzeniowskiegoMapka doszło do pożaru mercedesa. Straty wyceniono wówczas na 170 tys. zł, a policja oceniła, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Nocny pożar auta w Brzeźnie. Straty wyceniono na 170 tys. zł Nocny pożar auta w Brzeźnie. Straty wyceniono na 170 tys. zł

Miejsca obu pożarów dzieli 300 metrów. Miejsca obu pożarów dzieli 300 metrów.
Policjanci na razie nie chcą mówić, czy łączą ze sobą oba zdarzenia. Nad sprawą pracują dzielnicowi oraz kryminalni. Sprawdzane są monitoringi i są przesłuchiwani okoliczni mieszkańcy.

Mieszkańcy na internetowych forach zastanawiają się jednak, czy to nie początek serii podpaleń? Zwracają uwagę, że do pożarów doszło w krótkim czasie, w jednej dzielnicy, a oba miejsca dzieli od siebie tylko 300 metrów.

Czy mamy zatem do czynienia z piromanem? - pytamy policjantów.

- Za wcześnie, by o tym mówić - słyszymy.

Straty na pewno będą wyższeStraty po sobotnim pożarze wyceniono na 12 tys. zł. Na pewno jednak będą wyższe, bo ogień zajął też część elewacji budynku. W weekend administracja nie pracowała, więc koszt naprawy elewacji poznamy prawdopodobnie dopiero za kilka dni.

Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Skutki pożaru z połowy lutegoMKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (89)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane