• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polonia Warszawa - Arka Gdynia. Ołeksandr Azacki: Celem bezpośredni awans

Jacek Główczyński
16 lutego 2024, godz. 17:15 
Opinie (23)

Arka Gdynia

Ołeksandr Azacki, kapitan Arki Gdynia (nr 13): Celem numer jeden jest bezpośredni awans. Ołeksandr Azacki, kapitan Arki Gdynia (nr 13): Celem numer jeden jest bezpośredni awans.

W przededniu swojego pierwszego meczu w Fortuna 1. Lidze w 2024 roku Arka Gdynia potwierdziła to, o czym informowaliśmy już 5 lutego. Na mocy podpisanej umowy miasto wróciło do klubu jak sponsor strategiczny. Natomiast nie zmieniają się zadania przed piłkarzami. - Celem numer jeden jest bezpośredni awans - mówi nam Ołeksandr Azacki, kapitan żółto-niebieskich. W sobotę, 17 lutego o godzinie 17:30 podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego czeka wyjazdowe spotkanie z Polonią Warszawa.Relacja LIVE


Typowanie wyników

17 lutego 2024, godz. 17:30
3 pkt.
Polonia Warszawa
ARKA Gdynia

Jak typowano

13% 47 typowań Polonia Warszawa
21% 74 typowania REMIS
66% 232 typowania ARKA Gdynia

Twoje dane
Jacek Główczyński: Jak pańska forma i drużyny w przededniu inauguracji piłkarskiej wiosny w Fortuna 1. Lidze?

Ołeksandr Azacki: Czujemy się bardzo dobrze. Mamy za sobą fajny obóz Mogę powiedzieć tak o sobie, jak i o drużynie, że na 100 procent jesteśmy przygotowani do zadań, które nas czekają. Także atmosfera w drużynie jest najlepsza odkąd od roku jestem w Gdyni. Nastroje naprawdę są mocne.

5.02.2024 Trojmiasto.pl: Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią 5.02.2024 Trojmiasto.pl: Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią

Trener trochę narzekał na wyniki sparingów...

Oczywiście, że są one ważne. My też byśmy chcieli lepszych. Z drugiej strony w okresie przygotowawczym gra się na dużych obciążeniach, które są w trakcie obozu. Z tego względu też zdarzają się jakieś niespodziewane sytuacje.

Najbardziej bolesna chyba była przegrana z rumuńskim II-ligowcem. Choć może dobrze, że zdarzyła się ona teraz, a nie w lidze?

Tak. W ostatnich minutach dostaliśmy dwie bramki. Może troszkę spadła koncentracja? Na pewno jak mieliśmy przegrać, to lepiej by to był sparing i odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte na ligę.Patrząc na ustawienia w sparingach nadal nie ma pan pewnego miejsca w "11". To motywuje, czy może czasami zniechęca?

Dzięki temu każdy z nas może się rozwijać. Rywalizacja musi być. To jest dobre przede wszystkim dla drużyny. Każdy walczy o swoje, ale też mamy wspólny cel, który chcemy zrealizować.

Wojciech Łobodziński obiecuje: Arka Gdynia ofensywna i dobrze grająca. Przeczytaj wywiad z trenerem żółto-niebieskich Wojciech Łobodziński obiecuje: Arka Gdynia ofensywna i dobrze grająca. Przeczytaj wywiad z trenerem żółto-niebieskich

Opaska kapitańska zostaje przy panu?

Tu nic się nie zmieniło. Gdy jestem w składzie, ja jestem kapitanem. Gdy nie, to opaskę bierze Dawid Gojny, a potem są: Przemek StolcMichał Marcjanik.

Czy nowi piłkarze będą wzmocnieniem dla Arki?

Myślę, że tak. Dobrze zostali przyjęci i dobrze też wprowadzili się do drużyny. Każdy z każdy rozmawia. Wszystko jest OK.Było im łatwiej wejść do gdyńskiej szatni, gdyż pan pomógł Tornike Gaprindashviliemu, a Olaf Kobacki Alassane Sidibe, gdyż wcześniej graliście już w tych samych klubach?

Rzeczywiście Tornike znam z Dinamo Batumi. Troszkę mu pomogłem, ale przede wszystkim sam musi swoją wartość udowodnić na boisku. Na pewno ma odpowiednie umiejętności, aby tak było.

Spod Kaukazu do Arki Gdynia. Tornike Gaprindaszwili jak Luka Zarandia? Spod Kaukazu do Arki Gdynia. Tornike Gaprindaszwili jak Luka Zarandia?

Żaden nowy zawodnik nie doszedł do obrony. To przejaw zaufania trenera wobec defensorów?

Mam nadzieję, że tak właśnie jest. Chcemy to pociągnąć w obronie i czujemy się na siłach to zrobić.

Z Marcela Predenkiewicza będzie dobry obrońca?

Na razie uczy się nowej roli. Dla niego to bardzo dobre, że może zagrać zarówno w pomocy jak i defensywie. Inni obrońcy oczywiście mu pomagają. Gdy trzeba podpowiadamy na boisku, a poza nimi także sporo rozmawiamy.Czy Arka wiosną może być jeszcze lepsza niż jesienią, skoro rok skończyła jako lider?

Zawsze można być lepszym. Taki cel jest naszej pracy. Chcemy się poprawiać się nie tylko pod względem piłkarskim, ale też motorycznym i taktycznym.

Arka Gdynia będzie miała nowego obrońcę? Marcel Predenkiewicz znów zaskoczy? Arka Gdynia będzie miała nowego obrońcę? Marcel Predenkiewicz znów zaskoczy?

Wiosna bywa też trudniejsza niż pierwsza runda...

Tak. Na pewno będzie ciekawie i dla nas, i dla kibiców. Bardzo liczymy na ich wsparcie.

Na koniec sezonu będzie wspólna radość z awansu?

Musimy to zrobić i zrobimy wszystko, aby tak właśnie było. Powiem więcej. Celem numer jeden jest bezpośredni awans. Na razie nie myślimy o barażach.Zaczynacie rok od wyjazdu do Warszawy i mecz z Polonią, z którą u siebie przegraliście 2:3. Weźmiecie rewanż?

Podchodzimy do tego rywala jak do każdego innego. Mamy go dobrze przeanalizowanego. Jesteśmy gotowi na 100 procent do gry. Chcemy rozpocząć od zwycięstwa.

Co zmieni Arka Gdynia po zimowych przygotowaniach? Jednego piłkarza i dwie pozycje? Co zmieni Arka Gdynia po zimowych przygotowaniach? Jednego piłkarza i dwie pozycje?

Zawodnik

Ołeksandr Azacki

Ołeksandr Azacki

ur.
1994
wzrost
192 cm
ocena z sezonu
3.08 (715 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane