Fakty i opinie

Pożar pięciu dostawczaków na parkingu przy Świętokrzyskiej


W piątek późnym wieczorem na parkingu przy pętli tramwajowej Łostowice-ŚwiętokrzyskaMapka w ogniu stanęło pięć samochodów dostawczych. Nikomu nic się nie stało, ale samochody spłonęły doszczętnie. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

O kłębach dymu na parkingu przed osiedlem Talosi tuż po godz. 23 poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.

Chwilę później na miejscu pojawili się strażacy. W ogniu stało pięć samochodów dostawczych zaparkowanych jeden obok drugiego. Z ogniem walczyło 13 strażaków, ale auta spłonęły doszczętnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Spaleniu uległy cztery pojazdy dostawcze marki peugeot i jeden fiat, należące do firmy leasingowej. W chwili pożaru na miejscu nie było ich użytkowników. Obecnie do czasu przeprowadzenia oględzin przez biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa miejsce zabezpieczają nasi funkcjonariusze. Zabezpieczamy też monitoring, by wyjaśnić przyczyny i okoliczności pożaru - mówi Karina Kamińska rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Samochody prawdopodobnie należały do jednego właściciela. Pierwsze trzy auta na parkingu pojawiły się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, a przed końcem roku - kolejne dwa. Pod koniec miesiąca jeden z nich stoczył się na jezdnię, blokując częściowo przejazd.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (235)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »