Fakty i opinie

stat

Tak szykowaliśmy się do meczu z Holandią


Na Stadionie Energa Gdańsk reprezentacja Polski rozegrała przedostatni mecz towarzyski przed Euro 2016. Rywalami biało-czerwonych była Holandia, której ulegliśmy 1:2. Przed meczem przeprowadziliśmy szczegółowa relacje z przygotowań do tego wydarzenia.Zobacz relację na żywo z meczu Polska - Holandia.

Aktualizacja godz. 20:45 Mazurek Dąbrowskiego przed meczem Polska - Holandia. Spotkanie rozpoczęło się, choć wielu kibiców czeka jeszcze przed bramkami.Aktualizacja godz. 20:00 Spore korki na drogach dojazdowych do stadionu. Nasza reprezentacja w strugach deszczu zmierza na stadion.

Reprezentacja na trasie do stadionu.
Reprezentacja na trasie do stadionu. fot. 24plreporter/czytelnik Trojmiasto.pl


Aktualizacja godz. 16:40

- Wielu kibiców dojeżdżających na mecz samochodami, zostawia swoje pojazdy na dziko w okolicy stadionu. Często narażają się na mandat od straży miejskiej. Ta - jak widać - już działa - relacjonuje nasz dziennikarz, który sprawdza, jak wygląda sytuacja z parkingami wokół Stadionu Energa Gdańsk.


Nietypowy dojazd na mecz odkrytym autobusemAktualizacja godz. 15:50
Nasz dziennikarz jest już pod stadionem w Letnicy. Jak mówi, pierwsi kibice już się tam pojawili. Na fanów czekają punkty z koszulkami i szalikami w biało-czerwonych barwach. Szalik kosztuje 25 zł, a ceny koszulek zaczynają się od 40 zł.

Aktualizacja godz. 15:06
Powoli Gdańsk staje się biało-czerwony. Na Długiej spotkaliśmy rozśpiewanych kibiców z Gryfic.


Kibice z całej Polski przyjechali na mecz


Gryfice, Szczecin, Wrocław, Łódź, Toruń, czy Bydgoszcz - to tylko kilka miast, z których przyjechali do Gdańska kibice na mecz Polska-Holandia. Spotkaliśmy ich na Targu Węglowym, na ulicy Długiej i pod fontanną Neptuna.

Aktualizacja godz. 13:06 W hotelu jest też Robert Lewandowski. Piłkarz reprezentacji nie schodził na ogólnodostępną przestrzeń, gdzie przebywają kibic. Tylko nieliczni mieli szansę zdobyć jego autograf.
Aktualizacja godz. 12:26 Kibice korzystają z każdej możliwej okazji do zdobycia autografów. Artur Boruc i Jakub Błaszczykowski podpisują wrzucane im na balkon piłki przez fanów.Aktualizacja godz. 11:50 Nasz reporter jest przy Hotelu Mera w Sopocie, gdzie zameldowali się we wtorek reprezentanci. Jest z nim także wielu reporterów z innych mediów. Piłkarze odpoczywają przed meczem. Udało nam się spotkać Arkadiusza MilikaKrzysztofa Mączyńskiego. Chętnie robili sobie zdjęcia z kibicami.Aktualizacja godz. 11:02. Przed stadionem jeszcze nie widać kibiców. Parking zajmują pojazdy wyłącznie należące załogi obsługującej spotkanie od strony technicznej. Co jakiś czas w obiekcie pojawiają się wycieczki szkolne, które spędzają Dzień Dziecka na stadionie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45, ale bramy stadionu zostaną otwarte już o godz. 17.45. Organizatorzy spodziewają się frekwencji na poziomie 34 tys. widzów. Obie drużyny przyleciały do Gdańska we wtorek (reprezentacja Polski z Rzeszowa ok. godz. 12.30, zaś piłkarze holenderscy z Faro ok. godz. 20.00).

Trening Polaków przed meczem z Holandią


Zobacz więcej: Dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk w kadrze na Euro 2016

Organizacja ruchu przed meczem
Organizacja ruchu przed meczem
Organizacja ruchu

W dniu meczu (w godz. 17.00 - 24.00) w okolicach stadionu będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu według projektu zatwierdzonego przez Dział Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Zobacz także: niezbędnik kibica - dojazdy, parkingi, komunikacja

Tymczasowa organizacja ruchu obejmuje w całości ulice: Żaglową i Pokoleń Lechii Gdańsk. Wjazd w tę strefę będzie udostępniony wyłącznie dla osób posiadających bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej oraz akredytacje wjazdowe na parkingi organizatora. Organizator sugeruje skorzystanie z bezpłatnego zbiorowego transportu publicznego. Jeśli nie posiadasz dla swojego pojazdu specjalnej karty parkingowej lub komercyjnego biletu parkingowego (do zakupienia na stronie www.kupbilet.pl) nie przyjeżdżaj samochodem w okolice Stadionu Energa Gdańsk. W dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zakupu biletu parkingowego przy stadionie. Po przybyciu do Gdańska, możesz również skorzystać z bezpłatnych parkingów miejskich, z których za pomocą komunikacji miejskiej lub pieszo dotrzesz na stadion.

Wybierasz się na mecz z Holandią?

tak, to ostatnia szansa, by zobaczyć grę Polaków przed Euro 2016 24%
tak, ale nie mam biletu, może uda się kupić pod stadionem 2%
nie, bilety były za drogie, obejrzę mecz w telewizji 52%
nie, nie udało mi się kupić biletów, szybko ich zabrakło 18%
nie wiem, decyzję podejmę w ostatniej chwili 4%
zakończona Łącznie głosów: 720
Do dyspozycji widzów przygotowano parkingi tymczasowe i strefy Park & Ride:

- Park & Ride - parking przy budynku biurowym Koga (ul. prof. Witolda Andruszkiewicza 5) - 200 miejsc, od godz. 17.00,
- Marynarki Polskiej od ul. Uczniowskiej do ul. Wyzwolenia w obu kierunkach ruchu - 300 miejsc, od godz. 17.00,
- Parking w al. Hallera na odcinku od ul. Dworskiej do ul. Wczasy i kierunku od ul. Wczasy do ul. Nadmorski Dwór - całodobowo,
- Parking w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) - 300 miejsc, całodobowo,
- Parking w ul. Czarny Dwór na odcinku ul. Hallera do ul. Jana Pawła II (prawy pas w jednym kierunku) - 150 miejsc, od godz. 18.30.

Komunikacja na stadion i ze stadionu kolejkami SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Zobacz więcej: Bilety wyprzedane na pniu. Część wejściówek wraca jednak do sprzedaży

W fazie dowozowej przewidziano osiem składów SKM. Pierwsza kolejka odchodzi o godz. 17.56 z peronu 5.

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:
- 17.56 (przyjazd na stadion 18.02)
- 18.38 (przyjazd na stadion 18.44)
- 19.00 (przyjazd na stadion 19.06)
- 19.20 (przyjazd na stadion 19.26)
- 19.40 (przyjazd na stadion 19.46)
- 20.00 (przyjazd na stadion 20.06)
- 20.10 (przyjazd na stadion 20.16)
- 20.20 (przyjazd na stadion 20.26)

Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo rozpoczynają o godz. 22:30.
- 22.30 (przyjazd na główny o 22.35)
- 22.40 (przyjazd na główny o 22.46)
- 22.50 (przyjazd na główny o 22.56)
- 23.02 (przyjazd na główny o 23.08)
- 23.14 (przyjazd na główny o 23.20)
- 23.26 (przyjazd na główny o 23.32)
- 23.10 (przyjazd na główny o 23.44)
- 23.50 (przyjazd na główny o 23.56)

Zobacz więcej: Bogusław Kaczmarek o kadrze na Euro 2016. Pierwszoplanowe role nie dla piłkarzy Lechii

Reprezentacja Polski piłkarzy w TrójmieścieKomunikacja miejska

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 będą kursować według powszednich rozkładów jazdy.

Po zakończeniu meczu ok. 22:30 z przystanku "al. Hallera" [1998] zostaną wykonane dodatkowe kursy linii 148 w kierunku Żabianki SKM i 158 do Wrzeszcza PKP.

Po zakończeniu meczu z zespołu przystanków "Dworzec Główny" zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach nocnych. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji.
Dodatkowo zostanie uruchomiona dodatkowa linia autobusowa "P+R" wg taryfy zwykłej na trasie z parkingu koło budynku "KOGA" przy ul. Andruszkiewicza przez ul. Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą do przystanku "Stadion Energa Gdańsk" (przystanek "przy bursztynowych wiatach").

Linia "P+R" będzie funkcjonować w godzinach ramowych 15.00 - 20.30 z częstotliwością co około 20 minut i po zakończeniu meczu. Liczba kursów po zakończeniu meczu - wg potrzeb.
Na trasie przejazdu będą obowiązywać wszystkie istniejące przystanki.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami (w tym linią "P+R") i tramwajami ZTM Gdańsk od 01.06.2016 od godziny 15:00 do 02.06.2016 do godziny 01:00.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego zarówno przed, jak i po meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Opinie (183) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.