Fakty i opinie

Przybędzie zieleni w parku na Kamiennej Górze

Najnowszy artukuł na ten temat Punkt widokowy na Kamiennej Górze już bez płotu

700 tys. zł ma kosztować wykonanie nasadzeń zieleni przy scenie na środkowym tarasie parku na Kamiennej GórzeMapka. To prace planowane w ramach II etapu rewitalizacji terenu, które rozpoczną się prawdopodobnie za rok. W ostatnim etapie ma powstać nowy plac zabaw.Bywasz w parku na Kamiennej Górze?

tak, bardzo często 22%
tak, ale sporadycznie 54%
nie, nie bywam tam 24%
zakończona Łącznie głosów: 818
Przypomnijmy:

  1. Pierwszy etap rewitalizacji kosztował blisko 10 mln zł.
  2. Prace od lipca 2018 r. do czerwca 2020 r. wykonywała firma AM-FOR z Włocławka.
  3. Były opóźnione o rok przez zmiany w projekcie i perturbacje miasta z wykonawcą.


Prace na Kamiennej Górze przez dwa lata obejmowały remont instalacji, kamiennych murków, balustrad i części schodów. Powstała zadaszona scena i winda mająca ułatwić przemieszczanie się niepełnosprawnym oraz oświetlenie i monitoring, a także ścieżki wokół krzyża z nową nawierzchnią. Do tego szczyt ozdobiła nowa roślinność.

Kolejne zmiany w dalszych etapachWładze miasta zapowiadały, że to dopiero początek zmian, a kolejne miały się odbywać w tym roku. W drugim etapie miała powstać m.in. fontanna. Obecnie w zapowiedziach włodarzy przewijają się głównie nowe nasadzenia. Tłumaczą, że część z nich w ramach II etapu już została zrealizowana.

- Wykonaliśmy rabatę sensoryczną - koszt około 80 tys. zł. Kolejne zaplanowane prace to m.in. wykonanie nasadzeń zieleni na środkowym tarasie - tam, gdzie scena - które według szacunków mają kosztować ok. 700 tys. zł - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
W ramach drugiego etapu jest zabezpieczone 200 tys. zł na wykonanie dodatkowego oświetlenia w rejonie sceny.

Prace w pełni miałyby się rozpocząć w 2022 r.

Przygotowania do ogłoszenia przetarguWładze miasta przyznają jednak, że wciąż nie wiadomo, jaki ostatecznie zakres prac zostanie zrealizowany w ramach drugiego etapu.

- Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe dot. realizacji kolejnego etapu - tłumaczy w odpowiedzi na interpelację wiceprezydent Gdyni.
Wiadomo, że sensoryczny plac zabaw, który jest promowany na tablicy umieszczonej w parku, na pewno powstanie, ale dopiero w trzecim, ostatnim etapie.

W najbliższym czasie ma się za to zmienić ul. KasprowiczaMapka.

- Już wkrótce ogłosimy przetarg na budowę m.in. kanalizacji deszczowej i sanitarnej, muru oporowego i przedłużenie istniejących schodów terenowych w ciągu ulicy. Ulica ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku. Dokumentacja projektowa na tę inwestycję jest już gotowa - zapowiada Łucyk.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (135)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »