• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przymrozek sparaliżował Trójmiasto. Dziewięć kolizji w trzy godziny

Szymon Zięba
16 listopada 2023, godz. 12:15  Raport
Opinie (296)
W karambolu na Rakoczego udział brało 10 aut. W karambolu na Rakoczego udział brało 10 aut.

Pierwsze przymrozki w Trójmieście dały się we znaki kierowcom. Od wczesnych godzin porannych na drogach panował chaos, dochodziło do stłuczek, wypadków, a nawet karamboli. W największym - przy ul. RakoczegoMapka - udział wzięło dziesięć aut.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj RaportPierwszy przymrozek w Trójmieście zaskoczył kierowcówWymieniłe(a)ś już opony na zimowe?

Przepis na paraliż na drogach okazuje się bardzo prosty: wystarczy mżawka w nocy, mróz o poranku i kierowcy, którzy rozleniwieni ciepłą jesienią najwyraźniej nie pomyśleli jeszcze o wymianie opon letnich na zimowe.

Efekty tej mieszanki można było oglądać (o ile się w niej nie uczestniczyło) w Raporcie z Trójmiasta, gdzie czytelnicy regularnie informowali o kolejnych stłuczkach, poślizgach, dachowaniach czy wypadkach.


Stłuczki, poślizgi, wypadki i dachowania w TrójmieścieZaczęło się od kolizji na Obwodnicy Południowej Gdańska, gdzie w stłuczce udział brały dwie ciężarówki. Na miejsce trzeba było ściągać holownik.

Holownik usuwał skutki kolizji na obwodnicy południowej.Potem rozbiło się auto na wysokości Wzgórza św. Maksymiliana w Gdyni.

Skutki wypadku na Wzgórzu św. Maksymiliana.Wisienką na torcie okazał się jednak wypadek przy ul. Rakoczego, w którym udział brało dziesięć aut.Wypadek na Rakoczego.Skutki wypadku na Rakoczego.- Dziś rano w Gdańsku w ciągu trzech godzin doszło do dziewięciu kolizji, a ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Trudne warunki na drogach w Gdańsku, Gdyni i SopociePolicjanci przypominają, że zmieniające się warunki na drogach, wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu i przymrozki stanowią nie tylko duże utrudnienie dla kierowców, lecz także niosą ze sobą niebezpieczeństwo.

Opady śniegu z deszczem i śliska nawierzchnia zmniejszają przyczepność kół do podłoża i wydłużają drogę hamowania każdego pojazdu. Właśnie w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do trudnych warunków drogowych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (296)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane