• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Samochody ciągle wjeżdzają na ul. Długą i Długi Targ

Ewelina Oleksy
10 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zakończono montaż słupków na Głównym Mieście
Auta regularnie wjeżdżają na ul. Długi Targ. Policja zapowiada działania. Auta regularnie wjeżdżają na ul. Długi Targ. Policja zapowiada działania.

Wjeżdżają, a nawet parkują na ul. Długiejul. Długi Targ w Gdańsku. - kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy dopuszczające tam wyłącznie ruch pieszych. Proceder jest na tyle nagminny, że miasto planuje montaż słupków blokujących wjazd, a policja zapowiada, że zwróci szczególną uwagę na ten rejon. Posypią się mandaty.Byłeś świadkiem tego, jak auta jeździły po ul. Długiej i Długim Targu?

- W piątkowy wieczór szedłem ze znajomymi Długim Targiem. Tego wieczora było dużo ludzi. Nagle przed nami wyjechał samochód. Przez chwilę przez myśl przeszła mi sytuacja z Sopotu, gdy samochód wtargnął na ul. Boh. Monte Cassino. Na szczęście w tym przypadku auto przejechało na drugą stronę Długiego Targu i odjechało. Gdy jeszcze później wracaliśmy ze znajomymi, już z większej odległości widzieliśmy taksówki przecinające Długi Targ w tym miejscu - relacjonuje pan Rafał, nasz czytelnik.
Opisany przez niego problem to niestety chleb powszedni na ul. Długiej i Długi Targ, czyli w miejscu, gdzie aut nie powinno być w ogóle. Kierowcy za nic mają jednak obowiązujące przepisy, bo sygnały o wjeżdżających tam autach pojawiają się regularnie także w Raporcie z Trójmiasta.

Radny apeluje o zamontowanie blokadTo, że problem z wjeżdżającymi tam autami jest coraz większy, zauważył też wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska Mateusz Skarbek. Radny apeluje o zamontowanie blokad - sterowanych pilotem wysuwanych słupków - które uniemożliwią wjazd pojazdów na ul. Długą i Długi Targ.

- Sytuacja zaostrza się w wysokim sezonie, ale jest bardzo problematyczna także poza nim. W sposób nieuprawniony poruszają się w tym miejscu również taksówkarze, którzy w sposób agresywny reagują na choćby próbę zwrócenia im uwagi. W mojej ocenie poczucie bezkarności kierowców przekroczyło wszelkie granice, a działalność organów państwowych powołanych do ochrony bezpieczeństwa i porządku, zapewnienia spokoju w miejscach publicznych, w transporcie i w ruchu drogowym jest w tym zakresie niezadowalająca - mówi Mateusz Skarbek.
Radny wystosował już do prezydent Gdańska interpelację w sprawie zamontowania fizycznych blokad - sterowanych pilotem wysuwanych słupków - uniemożliwiających wjazd pojazdów na Długi Targ, w szczególności od strony ul. Mieszczańskiejul. Kuśnierskiej.

Miasto planuje montaż specjalnych słupkówMiasto już rozważa inwestycję polegającą na montażu słupków automatycznych blokujących wjazd na obszar objęty ograniczeniem wjazdu. Jak informuje Magdalena KiljanGdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, dotyczy to szczególnie Strefy Ograniczonej Dostępności, ale w pierwszej kolejności ulic oznakowanych znakami C-16 "droga dla pieszych" w obrębie Głównego Miasta, którymi są: Długa i Długi Targ, ul. Piwna, ul. Kołodziejskaul. Tkacka.

- Wdrożenie systemu automatycznych słupków blokujących, z uwagi na bardzo szeroki zakres i konieczność wdrożenia rozwiązań technicznych powiązanych z systemem monitoringu miejskiego, jest nadal na etapie planowania. Natomiast staramy się zabezpieczyć drogi dla pieszych słupkami półautomatycznymi, co ma już miejsce na ul. Piwnej, Kołodziejskiej i ul. Ogarnej. Należy podkreślić, że wszystkie wspomniane ulice dopuszczają wjazd za znak C-16 na podstawie identyfikatora wydawanego przez GZDiZ jednorazowo w sytuacjach wyjątkowych - informuje Magdalena Kiljan.
GZDiZ reagując na problemy z łamaniem przepisów i przejazdem przez ul. Długą, zastosował już słupki w ciągu ul. Pocztowej. Do końca listopada zostaną zamontowane analogiczne słupki w ciągu ul. Lektykarskiejul. Ławniczej.

Policja zwróci szczególną uwagęGdańska policja zapewnia, że rejon ścisłego centrum Gdańska jest "doraźnie patrolowany". Po naszym sygnale zwróci jednak na ten rejon szczególną uwagę.

- W trakcie pełnienia takich służb funkcjonariusze co jakiś czas podejmują interwencje wobec kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących tam przepisów. Trudno jednak powiedzieć, czy i ile takich interwencji było na ul. Długiej i Długi Targ, bo nie prowadzimy w tym zakresie statystyk - mówi nadkom. Magdalena Ciska z Wydz. Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - W związku z otrzymanym sygnałem dotyczącym nieprawidłowości w ruchu pojazdów na ul. Długiej i Długi Targ funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku podczas pełnionych służb zwrócą szczególną uwagę na ten rejon i na to, czy kierujący przestrzegają przepisów ruchu drogowego w tym miejscu - podkreśla.
Ul. Długa i Długi Targ to miejsce, w którym dopuszczony jest wyłącznie ruch pieszych. Za niestosowanie się do znaku drogowego informującego o tym kierowcom grozi mandat w wysokości od 20 od 500 zł i pięć punktów karnych, a w razie odpowiedzialności przed sądem za takie wykroczenie przepisy przewidują karę grzywny w wysokości do 5 tys. złotych.

Nadkom. Ciska podkreśla, że na podstawie informacji i zdjęcia naszego czytelnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w kierunku art. 92 KW. Celem tych czynności będzie m.in. ustalenie sprawcy wykroczenia i skierowanie przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu.

Statystyki Straży MiejskiejOd początku roku do końca października na numer alarmowy 986 do Straży Miejskiej w Gdańsku wpłynęły 22 zgłoszenia zakwalifikowane jako zagrożenie w ruchu drogowym na ulicach Długa i Długi Targ.

- Strażnicy miejscy reagują, kiedy widzą pojazdy poruszające się w strefie, np. sprawdzając, czy kierowcy posiadają odpowiedni identyfikator uprawniający do poruszania się tam. Poza tym operatorzy miejskiego monitoringu na bieżąco przekazują patrolom policji i straży miejskiej zgłoszenia odnośnie do pojazdów poruszających na ulicach Długiej i Długim Targu - mówi insp. Robert Kacprzak.
Codziennie na ul. Długa i Długi Targ jest patrol strażników miejskich. W sezonie wakacyjnym od rana do wieczora jest jeden patrol na ulicy Długiej i drugi na ulicy Długi Targ.

- W czasie służby nasi funkcjonariusze wspierani są przez operatorów monitoringu miejskiego. To oni na bieżąco przekazują zgłoszenia strażnikom, a w godzinach nocnych policjantom. W 2019 roku operatorzy monitoringu przekazali mundurowym 64 zgłoszenia oraz sporządzili 11 notatek do policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego - wskazuje insp. Kacprzak.
Od początku tego roku do 31 października za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji strażnicy miejscy wystawili 30 mandatów na ul. Długa i Długi Targ.
18:21 11 LISTOPADA 19

Auto na Długim Targu, mimo zakazu (22 opinie)

Auto wjechało na Długi Targ w Gdańsku, w okolice Fontanny Neptuna. Mimo, że obowiązuje tam zakaz ruchu dla samochodów.
Auto wjechało na Długi Targ w Gdańsku, w okolice Fontanny Neptuna. Mimo, że obowiązuje tam zakaz ruchu dla samochodów.

Miejsca

Opinie (327) ponad 50 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • (28)

  Zadam pyta co robi monitoring. Dla mnie to proste operator monitoringu powiadamia patrol policji lub strazy miejskiej mandat lub laweta i po problemie
  Trzeba tylko chcieć!!!!

  • 538 6

  • Taxi..

   Postawic na jeden weekend patrol policji. Wysypia sie mandaty a taksowkarze miedzy soba juz rozpowiedza ze nie oplaca sie tam jezdzic. No chyba ze beda kasowac obcokrajowcow 800 to wjazd za 500 i tak sie oplaci..

   • 78 2

  • Operator monitoringu nie może wskazywać ze to gdańska elytai znajomi królika jeździ na ul. Długiej bo może stracić pracę.

   • 31 8

  • Sęk w tym że policja za dużo nie zrobi

   Bo tymi mercedesami przeważnie jeżdżą byli policjanci

   • 50 2

  • hihii, dobre. Za dużo oglądasz w11 i policjantów i policjantek. (13)

   Policji nie ma do poważnych interwencji. Zdarza się, że niektóre "super komisariaty" nie wystawiają patrolu, bo nie mają z kogo..... Nikt nie będzie się szarpał za 2,6k z menelami. Równia pochyła, policja się kończy. Patrole obywatelskie, to Was czeka. Więc za kilka lat będziesz, razem z teściem czy sąsiadem mógł się wykazać.... (hihi)
   I nie wierzcie politykom, że jest super. Bo nie jest.

   • 46 9

   • (2)

    Usankcjonujcie prawem takie patrole obywatelskie to sami zadbamy o swoje bezpieczeństwo.

    • 18 10

    • doczekasz się, nie martw się, wtedy będziesz się wymądrzał :) (1)

     • 10 12

     • Super sprawa, trzeba również zmienić przepisy o dostępie do broni oraz jej użyciu.

      • 3 2

   • (1)

    Tak 100tyś policjantów - 10tyś na zwolnieniach nie są w stanie zapewnić porządku w Polsce? To co oni robią? Patroli pieszych brak, patrole drogowe blisko zera. Czasem spotkasz na dworcach i w okolicach. Wszyscy zajmują się poszukiwaniem zbirów? Przecież im ciężko doprowadzić uchylających się od kary więzienia pomimo, że mieszkają w miejscu adresu stałego pobytu. Masakra

    • 20 4

    • s t a t y s t y k a !

     Czasami jeden skręt jest więcej warty niż odzyskane auto za 100k :):):)

     • 12 4

   • Pseudo straz miejska (5)

    Z tego co wiem to pracownicy strazy miejskiej ogladaja monitoring. I to oni powinni wszystko zalatwic we wlasnym zakresie z interwencja wlacznie. Policji nie zawracac tym glowy. Zwlaszcza ze jak jest np pasowanie na ucznia czy zebranie w przedszkolu i rodzice zaparkuja w platnej strefie bez identyfikatorow wieczorem, gdy juz nikomu nie przeszkadzaja, to przyjezdza sm i zaklada wszystkim blokady. Tlumacza sie ze dostali wezwanie i musieli. A tu sami obsluguja monitoring i nie widza ???

    • 32 7

    • (2)

     Mają obrączkować i tych i tych. Prawo jest dla wszystkich.

     • 12 1

     • A durni co tu piszą na łyso (1)

      • 2 4

      • Już Cię ostrzygli?

       • 3 2

    • Powinny odholować każde źle zaparkowane auto. Inaczej bydło się nie nauczy.

     • 21 1

    • nie było identyfikatorów? - nie, to mandaty i blokady. Prawo. i kropka

     • 10 0

   • Menel w Mercedesie S Klasse? A może bezdomny w Maybachu ? Kurs z pod Neptuna do Hevelisza jedynie 850 PLN... Atrakcja sezonu !

    • 22 1

   • Weżcie tych dwóch kulsonów d**ili z miejskiej? Znowu griluja?

    • 3 0

  • (1)

   Policja policji mandatów nie wystawia

   • 21 1

   • ale może zastrzelić

    więc w czym problem?

    • 3 1

  • Ha ha (2)

   A poniżej w innym dziale jest jeszcze dostępny wywiad z pracownikiem monitoringu z SM , strażnik powinien przeczytać ten artykuł bo to o jego pracy he he

   • 11 1

   • Przeczytaj to się dowiedz (1)

    czym zajmuje się monitoring.

    • 0 0

    • kawa śniadanie gazetka

     kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka kawa śniadanie gazetka

     • 0 0

  • Nie wiesz co piszesz!!! Samochody są po parę sekund, a na interwencję czeka się nawet godzinę!!!

   • 8 0

  • Mandaty

   Jeśli jest to nagminne to mandaty ale od 1000 zł wzwyż i nie przez sąd ale SM/Policja i wtedy wszyscy się nauczą jak jeździć, nic tak nie dyscyplinuje jak uderzenie po portfelu zwłaszcza polaka.
   Tutaj już pomijam że to miastu powinno zależeć na tym bo z ramienia jego działa i jest utrzymywana SM a pieniądze z mandatów wpływają do budżetu miasta.

   • 12 0

  • Proste i skutecznie (2)

   Wielka Brytania - między godzina x i y ,w dni x i y zakaz wjazdu pojazdów i motocykli z wyłączeniem autobusów ,taxi i lokalnych mieszkańców.Czasami też jest podana wysokość kary.Kamery wszystko załatwiają.A u nas ciągle jakiś problem mają z obsługa kierowców ,którzy łamią przepisy.Pytanie dlaczego ?

   • 9 0

   • Nie porównuj UK do kraju quasi-afrykańskiego jakim jest mentalnie Polska.

    • 7 1

   • Przecież problem dotyczy właśnie TAXI

    cwaniaków TAXI

    • 3 1

  • Odpowiem Ci

   Oglądasz za dużo seriali kryminalnych,matrix pomieszała Ci się z realem.Pojazd przejedzie i nawet numerów nie jesteś w stanie ustalić sprzętem tej jakości jeżeli samochód jest w ruchu.To nie sprzęt policjantów z Miami a nasza rodzima oszczędność z powodu braku kasy.

   • 2 0

 • Zamiast Trojmiasto powinno być Słupmiasto (11)

  Osłupkować wszystko

  • 133 178

  • (7)

   Jak się nie da inaczej, to jakoś trzeba egzekwować przepisy.

   • 46 6

   • Od tego jest SM lub Policja. Trzeba tylko chcieć. (1)

    To samo dzieje się na ul. Ogarnej. Zakaz ruchu, a kierowcy robią co chcą. Oczywiście SM i Policja ma to w czterech literach. A wystarczy konsekwentnie wystawiać mandaty. Jeśli już ktoś ich zmusi do patrolu, to włączają sygnały świetlne, żeby było ich z daleka widać. Wtedy mają mniej roboty, bo kierowcy nagle widzą znak zakazu ruchu i stosują się do niego.

    • 26 2

    • Proste rozwiązanie, zakazać jakiegokolwiek ruchu drogowego w obrębie Starego Miasta. Osłupkować, czy wstawić donice i wszyscy będą zadowoleni, miejsca tymczasowego parkowania na obrzeżach strefy jedynie dla służb, zaopatrzenia, taxi, a reszta niech korzysta z komunikacji albo parkuję poza Starym Miastem.

     • 3 2

   • Zmienic przepisy na liberalne, a nie egzekwować.

    • 2 20

   • slupkami przepisy egzekwowac ? no brawo, gratulacja jak mowi Joanna Krupa (3)

    wez sobie postaw slupki przed domem, to moze zrozumiesz

    • 6 6

    • No ja akurat mam pod domem od zeszłego roku (2)

     i jakoś cudownie skończyło się zastawianie wjazdu i niszczenie chodnika

     • 8 4

     • Ty naprawdę myślisz że tego tematu nie powinien załatwiać znak drogowy (1)

      i skuteczne służby miejskie ?

      • 4 2

      • Powinny, ale żyjemy w państwie teoretycznym więc o jakiej skuteczności tu mowa?

       • 7 0

  • problem w tym ze słupki też są nieskuteczne

   kto nie wierzy niech zobaczy jak wygląda nowo wyremontowana jagiellonska. są zatoki są słupki, chodnik i samochody na nim oraz trawniku (znaczy na tym co z niego zostało). dzicz niesamowita

   • 14 1

  • A może zamiast Słupomiasto łatwiej i krócej będzie Słupsk?;)

   • 3 2

  • i będzie słupsk

   • 0 0

 • (3)

  Bo tam powinni zrobić parking

  • 55 176

  • I Biedronkę w Dworze Artusa

   • 43 2

  • "Bo tam powinni zrobić parking"

   Spójrz w lustro i pomyśl gdzie masz mózg ?

   • 10 8

  • Bo taki parking po prostu się nam należy

   • 0 1

 • (5)

  Dac słupki wszędzie.Zlikwidowac auta, podróż jedynie hulajnoga względnie rydwanem.

  • 100 125

  • a ty do domu tez wjezdzasz swoim 10 letnim zlomem?

   • 10 9

  • mozna tez latać z lotniska w Radomiu

   • 11 3

  • no co za Słupszczanie! wszędzie słupki?

   • 6 2

  • (1)

   Akurat Stare Miasto mogłoby by być strefą bez samochodów. Dostawcy poradziliby sobie, byłaby zwiększona opłata i tyle. Wszędzie deptaki, bez taxi, samochodów, korków. We Włoszech się da, u nas też można.

   • 8 5

   • Stare Miasto

    tyle że Długa i Dlugi Targ to nie Stare Miasto lecz to Prawe Miasto albo Główne Miasto

    • 1 1

 • Konsekwencja panie!! (12)

  Słupki?? Po co?? Przecież tam jest monitoring wszędzie! Co za problem wystawiać mandaty zaocznie. Raz czy drugi przyjdzie takiemu mandat do domu to się oduczy. Po 500:)

  • 333 6

  • (1)

   Pod warunkiem, że kamery mają wystarczającą rozdzielczość, żeby dało się spisać numery. Tym niemniej nawet wtedy wystarczy trzymać w okolicy patrol i na podstawie monitoringu wysyłać we właściwe miejsce.

   • 30 0

   • Patrol a jaki ?

    Taksówkarz może jeździć po strefie a drogę dla pieszych przejeżdżają w minutę i do tego w nocy kiedy straż miejska nie pracuje. Pozatym straż nie może karać za drogę dla pieszych.

    • 0 0

  • Po pierwsze, wynika z tego artykułu, że ten monitoring to pic na wodę. (4)

   Po drugie, pewien radny porobił zdjęcia i dał SM na tacy delikwentów łamiących zakaz ruchu na Ogarnej. Poszukaj artykułu na tym portalu i sprawdź ilu kierowców zostało ukaranych.

   Problemem są chęci do karania. Czasami mam wrażenie, że SM ma zakaz karania turystów i przyjezdnych, bo w tym mieście ich przywileje są przedkładane nad dobro mieszkańców. Taką mamy władzę.

   • 31 3

   • (1)

    zawsze możesz przeprowadzic sie na nowogrodzką tam kulawy deweloper łapówkarz wynajmie ci kwaterę

    • 2 13

    • Nic nie przebije dewelopera,

     ktorego testamen realizuje obecna władza miasta.

     • 5 2

   • Monitoring to nie pić na wodę (1)

    wszystko się nagrywa.

    • 0 3

    • i po tygodniu znika, lub wczesniej, jak trzeba...

     • 6 0

  • xxx (2)

   Chodzi o to, by znajomy miejskiego urzednika, który ma firmę montujacą słupki, zarobił i podzielił się z owym urzednikiem....Monitoring też zapewne montował inny znajomy urzednika, i tak rozdziela się nasze podatki, pomiedzy urzedników miejskich i ich znajomych...

   • 19 6

   • trzeba powołac komisję tak jak w sprawie mafii vatowskiej w ministerstwie finansów Matołusza i wyjasnić sprawę

    • 1 5

   • Właśnie osłupkowali całą ulicę Wesołą. Wszystko w ramach modernizacji.

    Woda z rur spustowych puszczona na (nowy) chodnik, ale słupki są co metr. O możliwości dowiezienia pacjentów do przychodni lub szpitala, nikt nie pomyślał. Lekarze oczywiście mają swój bezpłatny parking. Przepraszam, że to obok tematu zasadniczego, ale słupkologia to nie służba mieszkańcom.

    • 0 1

  • Powie, że jechał obcokrajowiec

   • 0 2

  • Serio myslisz, ze ktos sie przejmie 500zl mandatem

   Zwlaszcza jak jedzie jakims nowiutkim Mercedesem czy BMW? Zwlaszcza jak jeszcze jest po narkotykach czy alkoholu i ma na wszystko wyrabane.

   • 1 0

 • Samochody ciągle wjeżdzają na ul. Długą i Długi Targ (2)

  po co stawiać słupki czy inne zapory , niech staną tam strażnicy miejscy i każdemu nieuprawnionemu mandat to bedzie czysta kasa

  • 234 9

  • Przecież złotówy to w większości byli milicjanci, co im SM zrobi? Kawę przyniesie?

   • 17 5

  • proponuję postawić tam działo przeciwpancerne i strzelać do każdego pojazdu! a pieszych wieszać - bo rozdeptują strefę prestiżu brudnymi butami

   • 3 7

 • (2)

  Jest monitoring? Jest. To do roboty

  • 219 2

  • Ja pierwszy zacząłem zwracać uwagę na ten problem

   Długą jeżdżą ciągle auta rozstawiające hulajnogi.

   • 8 0

  • oststnio widziałem Superdorgie auto i wysiadał z niego ksiądz - dlaczego ksiadz w super aucie może jeżdzić po długiej normalnie ? Skąd ten przywilej ? Tylko dlatego że jest z torunia i zna prezesa ?

   • 0 0

 • W piatek (1)

  2 patrole i mandat Gorna półka szczególnie dla Taxi bo robią to z pełna świadomością

  • 219 4

  • Przecież tez jeżdżą byli gliniarze ! Kruk krukowi oka nie wykole !

   • 5 2

 • Skoro policja i Straż Miejska nie interweniują to przygłupi kierowcy olewają zakazy (1)

  Po co jest ten monitoring skoro nikt nie reaguje ?

  • 237 3

  • A ostatnio był taki artykuł piękny, jak to Straż reaguje na zgłoszenia. Tacy mężni. ;(

   • 21 1

 • Po co slupki? (8)

  Mandat 3000pln i w budżecie będzie więcej

  • 211 6

  • Dziure w budzecie moglibysmy tym polatac. Az dziw, ze nikt nie siega po takie latwe pieniadze.

   • 21 1

  • (3)

   tylko 3000? proponuję 50 000 i konfiskata rozszerzona mienia! plus obowiązkowe batożenie

   • 5 10

   • Jeśli masz takie potrzeby

    Przejdź sie po Dlugiej, złóż wniosek o dobrowolnym poddaniu sie karze i po problemie

    • 12 1

   • W Holandii konfiskata pojazdu za poważniejsze wykroczenia jak najbardziej obowiązuje

    Więc w sumie można skorzystać z dobrych wzorców. Bo tam liczba wypadków jest radykalnie mniejsza.

    • 8 0

   • a co z batożeniem? przecież w każdym sado-maso to jest właśnie najważniejsze!

    • 1 2

  • po co tylko za wjazd ? za szturchnięcie przechodnia ramieniem też !

   • 3 3

  • tylko za wjazd i za szturchnięcie?? NIE! za psucie powietrza (potocznie zwane oddychaniem - emisja co2) powinny być taaaaakie mandaty! a za puszczanie bąków (emisja metanu) konfiskata i rozstrzelanie!

   • 1 1

  • Piotr

   proponuje 6000 i nie było by problemu......... jestem zaaa

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane