• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Słupki są, klucze będą, a kierowcy jak wjeżdżali, tak wjeżdżają

Maciej Korolczuk
28 sierpnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (72)
Najnowszy artykuł na ten temat Zakończono montaż słupków na Głównym Mieście
W sobotę i niedzielę znów doszło do incydentów związanych z kierowcami, którzy ignorując zakaz wjazdu, poruszali się Długą i Długim Targiem. W sobotę i niedzielę znów doszło do incydentów związanych z kierowcami, którzy ignorując zakaz wjazdu, poruszali się Długą i Długim Targiem.

Pierwsze służby ratunkowe odebrały już klucze do półautomatycznych słupków, jakie od początku lipca montowane są w ścisłym centrum Gdańska. Mają one uniemożliwić niepowołanym kierowcom wjazd na tłoczne ulice i deptaki Głównego Miasta. I choć słupki są już zamontowane, to nieuważni albo aroganccy kierowcy nic sobie z nich nie robią. W sobotę i niedzielę znów kilka aut wjechało na DługąMapkaDługi Targ.MapkaCzy zdarzyło ci się wjechać autem na ulicę lub do strefy, do której nie powinieneś wjeżdżać?

Prace nad montażem słupków trwają od początku wakacji. To pokłosie incydentu z czerwca 2022 roku, gdy kierowca celowo wjechał w tłum na ul. Długiej i ranił kilka osób.

Łącznie w centrum Gdańska ma stanąć ponad 100 słupków: półautomatycznych, przenośnych i stacjonarnych. Nowe przeszkody montowane są w miejscu istniejących blokad - bloków kamiennych, donic czy płotków wygrodzeniowych, a także w miejscach, gdzie wcześniej barier w ogóle nie było.Prace weszły już w fazę odbiorów i przekazywania poszczególnym służbom kluczy do otwierania blokad.

- Słupki pneumatyczne, które pojawiły się już na części ulic, są pierwszym etapem realizacji zamówienia obejmującego montaż słupków blokujących na wszystkich ulicach doprowadzających potencjalny ruch do Drogi Królewskiej - informuje Konrad Marciński z biura prasowego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Pełne uruchomienie słupków możliwe będzie po przekazaniu wszystkim służbom ratowniczym kluczy do obsługi słupków.

W czwartek, 24 sierpnia, odbył się pierwszy odbiór cząstkowy, na którym odebrane zostały pierwsze realizacje i klucze do słupków. Na czas prowadzonych odbiorów wprowadzone zostaną tymczasowe rozwiązania, w postaci płotków ze stosownym oznakowaniem.

Słupki zostały już zamontowane. Teraz trwa ich odbiór, a służbom przekazywane są klucze potrzebne do odblokowania słupka i schowania go na czas przejazdu. Słupki zostały już zamontowane. Teraz trwa ich odbiór, a służbom przekazywane są klucze potrzebne do odblokowania słupka i schowania go na czas przejazdu.

Z opuszczonych słupków korzystają piraci drogowiPrace powinny przebiegać jednak szybciej, bo z okazji swobodnego wjazdu na Długą czy Długi Targ korzystają kolejni kierowcy.

Tak było w niedzielę wieczorem, gdy zakaz wjazdu zignorował kierowca Porsche. Prowadzone przez niego auto wjechało w ul. KramarskąMapka, a następnie przecinając Długi Targ, kontynuowało jazdę ul. Ławniczą.

Dzień wcześniej znaki zignorował inny kierowca na ul. LektykarskiejMapka i przejechał Długą w kierunku ul. Pocztowej.

12:00 26 SIERPNIA

Kolejne auto przejeżdża przez ul. Długą (21 opinii)

Jest ciekawie, przez ostatnie dwie godziny trzecie auto pomyka na Długą. Nowe słupki raczej nie zdają egzaminu.
Jest ciekawie, przez ostatnie dwie godziny trzecie auto pomyka na Długą. Nowe słupki raczej nie zdają egzaminu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane