• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stracił pół mln zł, bo zainwestował w kryptowalutę przez oszusta

ws
29 marca 2024, godz. 12:30 
Opinie (242)
44-latek stracił pół miliona złotych. Inwestycja w kryptowaluty okazała się oszustwem. 44-latek stracił pół miliona złotych. Inwestycja w kryptowaluty okazała się oszustwem.

562 tys. zł stracił 44-letni sopocianin, który po namowie oszustów zainwestował w kryptowaluty. Mężczyzna założył konto na wskazanej przez oszustów platformie i przelewał na nie pieniądze, a rozmowy z osobami "znającymi się" na tym biznesie i napływające informacje o zyskach uśpiły jego czujność. Gdy skończyły się oszczędności i próbował pożyczyć pieniądze od bliskich, rodzina zorientowała się, że to oszustwo, i zgłosiła sprawę policjantom.Inwestujesz w kryptowaluty?

Regularnie na portalach internetowych pojawiają się reklamy o możliwościach inwestowania na rynku kryptowalut. Kuszą zdjęcia lub nagrania, na których widać stosy gotówki lub złota oraz szczęśliwych ludzi. Jednak wiąże się to z ryzykiem.

Warto jednak pamiętać, że za profesjonalnie wyglądającą ofertą mogą stać oszuści, którzy w przestępczych procederach wykorzystują różne metody działania. Przykładem czy też przestrogą inwestowania w kryptowaluty przy pomocy "specjalistów" i "konsultantów" powinna być historia 44-letniego sopocianina, który w kilka miesięcy stracił 562 tys. zł.

"Może kliknął w jedną z reklam..."- Mężczyzna nie wie, w jaki sposób doszło do pierwszego kontaktu, być może kliknął w jedną z reklam. Następnie, w grudniu 2023 r., za pośrednictwem komunikatora społecznościowego napisała do niego osoba z informacją o możliwości inwestowania pieniędzy. Wiadomość ta, jak i kolejne były w języku angielskim, ale to nie był problem dla 44-latka, który całą korespondencję tłumaczył za pomocą darmowego translatora. Sopocianin przekazał policjantom, że pisał z kilkoma osobami - mówi podkom. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Jak dodaje, skuszony zyskiem 44-latek założył konto na platformie, którą wskazały mu osoby rzekomo znające się na tym biznesie, i systematycznie zaczął przelewać na nie pieniądze. Widząc, że na platformie jego inwestycje przynoszą zyski, mężczyzna nie wypłacał ich, a tylko cały czas wpłacał kolejne sumy pieniędzy.


Informacje o rzekomych zyskach uśpiły czujność- Rzeczowe rozmowy z osobami "znającymi się" na tym biznesie i napływające informacje o zyskach na platformie niestety uśpiły jego czujność. Gdy skończyły się oszczędności, 44-latek próbował jeszcze pożyczyć pieniądze od bliskich, by wpłacić je i obracać nimi, ale rodzina zorientowała się, że to oszustwo, i zgłosili sprawę policjantom - mówi podkom. Lucyna Rekowska.
Policjanci przestrzegają, by przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji w kryptowaluty zapoznać się z informacjami, na czym dane działanie polega oraz jakie są ryzyka. Warto również poczytać informacje na temat danej platformy czy strony internetowej, czy mają długą historię, poznać oceny użytkowników, opinie itp.
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (242)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane