• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Strzelanina w Gdańsku: Nowe informacje. Miało dojść do rozboju

Ewa Palińska, Piotr Weltrowski
2 lutego 2024, godz. 13:30 
Opinie (362)
Najnowszy artykuł na ten temat Zarzuty po strzelaninie w centrum Gdańska
Do strzelaniny doszło na ul. Toruńskiej w Gdańsku. Do strzelaniny doszło na ul. Toruńskiej w Gdańsku.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że czwartkowa strzelanina w Gdańsku nie była wynikiem przypadku - doszło do rozboju na przedsiębiorcy, a napastnicy - z których jednego postrzelić miał zaatakowany - nie pochodzili z Trójmiasta. Jednego z nich zatrzymano po zdarzeniu, a dwóch pozostałych po obławie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Sądzisz, że przestępczość zorganizowana wciąż jest dużym problemem?

Strzały padły w czwartek tuż przed godz. 19:00 w rejonie Śródmieścia. Trzech napastników zaatakowało prawdopodobnie wcześniej upatrzoną ofiarę - przedsiębiorcę z branży turystycznej. Zaatakowany mężczyzna, broniąc się, oddał strzał z broni palnej w kierunku jednego z napastników i ranił go w nogę.

- Ranny w nogę 36-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony w asyście policjantów do szpitala - zdarzenie relacjonowali czytelnicy w naszym raporcie - informuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku.
19:29 1 LUTEGO (aktualizacjaakt. 20:05)

Ulica Toruńska (38 opinii)

częściowo zablokowana przez policja. Biegają panowie z latarkami i czegoś szukają osobę ranną zabrała policja
częściowo zablokowana przez policja. Biegają panowie z latarkami i czegoś szukają osobę ranną zabrała policja


Policja niezwłocznie rozpoczęła działania operacyjne, w wyniku których już kilkanaście godzin po zdarzeniu udało się ująć dwie kolejne osoby podejrzewane o to, że brały udział w zdarzeniu. Co ciekawe, do zatrzymania doszło na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, co sugeruje, że poszukiwania rozpoczęły się natychmiast i były prowadzone na szeroką skalę.

To był rozbójPolicjanci oficjalnie przyznają, że wczorajsze zdarzenie zakwalifikowali jako rozbój.

- O zdarzeniu powiadomiono prokuratora - komentuje asp. szt. Mariusz Chrzanowski. - Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalni oraz policyjny technik. Funkcjonariusze wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną. Policjanci zabezpieczyli i też sprawdzili monitoringi. W wyniku dalszych intensywnych i skoordynowanych czynności na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci z Koronowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 oraz 35 lat podejrzewanych o udział z zdarzeniu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wstępnie przyjęto kwalifikację rozboju.

Napastnicy zostawili rannego i uciekliZ naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że napastnicy nie pochodzili z Trójmiasta, przyjechali tu, prawdopodobnie mając już wcześniej ustaloną ofiarę i śledząc ją.

Co ciekawe, nasze źródła twierdzą, że po tym, jak rozbój im nie wyszedł, a ofiara postrzeliła jednego z nich, dwaj pozostali zostawili go i sami uciekli. Dlatego ranny wpadł od razu po napadzie, a dwaj kolejni zostali zatrzymani dopiero po obławie na terenie innego województwa.

Przy zatrzymanych również znaleziono broń, tyle że gazową. Policja na razie nie informuje, czy mężczyzna, który użył broni, miał na nią pozwolenie.

W najbliższym czasie - prawdopodobnie do sobotniego wieczoru - można się spodziewać postawienia zarzutów w tej sprawie.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (362)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane