• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szukają chętnych do pilnowania wyborów

Ewelina Oleksy
26 czerwca 2023, godz. 07:00 
Opinie (691)
Najnowszy artykuł na ten temat Czym zajmują się w Sejmie pomorscy posłowie?
Politycy PO wystartowali z akcją "Pilnuję wyborów". Politycy PO wystartowali z akcją "Pilnuję wyborów".

"Pilnuję wyborów" - akcję pod takim hasłem rozpoczęła pomorska Platforma Obywatelska. Jej politycy szukają chętnych do obywatelskiej kontroli. PiS natomiast od miesięcy tworzy swój Korpus Ochrony Wyborów.Zamierzasz głosować w tegorocznych wyborach parlamentarnych?

Lokalny PiS już w kwietniu namawiał, by chętni zgłaszali się do Korpusu Ochrony Wyborów. Chodzi o znalezienie osób, które będą pilnować, by tegoroczne wybory parlamentarne nie zostały sfałszowane.

Daty wyborów nadal nie podano, ale wiadomo, że odbędą się one jesienią - w październiku lub listopadzie.

W grę mają wchodzić cztery opcje: 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada. Prezydent RP termin wyborów ma ogłosić do połowy sierpnia."Pilnuję wyborów". Można się zgłosić na kilka sposobówTeraz ze swoja akcją "Pilnuję wyborów" wystartowała PO.

- Gdańsk jest jednym z punktów, w których będziemy zachęcać do tego, żeby zapisywać się do pilnowania wyborów - mówi Agnieszka Pomaska, posłanka KO z Gdańska. - Już przyszedł czas, żeby bardzo poważnie pomyśleć nie tylko o kampanii wyborczej, ale i o tym jak te wybory będą wyglądały. Po obecnej władzy można się spodziewać wszystkiego. Zakładamy, że wybory odbędą się w połowie października, ale już teraz można zapisać się u nas do kontroli wyborów.
Quiz Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz? Średni wynik 74%

Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz?

Rozpocznij quiz


W tym celu politycy PO uruchomili stronę internetową www.pilnujewyborow.pl Można tam wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy do obwodowej komisji wyborczej, wybierając preferowaną formę pracy - albo jako członek komisji albo jako mąż zaufania, który obserwuje przebieg głosowania i liczenia głosów w dniu wyborów.

Trójmiasto wybierze dwóch posłów więcej Trójmiasto wybierze dwóch posłów więcej

- Zachęcamy do włączenia się, po to, żeby patrzeć władzy na ręce, bo wiemy, że PiS zrobi wszystko, żeby wygrać te wybory - w sposób uczciwy lub nie. Stąd nasza inicjatywa. To będzie największy w historii naszego kraju ruch kontroli wyborów - mówi Pomaska.
Wybory parlamentarne odbędą się w październiku lub listopadzie tego roku. Konkretnej daty jeszcze nie ogłoszono. Wybory parlamentarne odbędą się w październiku lub listopadzie tego roku. Konkretnej daty jeszcze nie ogłoszono.
Dołączyć do akcji można też w biurach poselskich i senatorskich trójmiejskich polityków KO.

masz sprawę do posła? odwiedź biuro poselskie- W nich również prowadzimy zapisy osób, które chcą zostać członkiem komisji wyborczej lub mężem zaufania. Tylko razem ze wsparciem obywateli wygramy te wybory, czego jesteśmy pewni - mówi Małgorzata Chmiel, posłanka KO z Gdańska.
Wolontariusze szukają też chętnych do włączenia się w akcję na ulicach Trójmiasta.

Opinie wybrane