• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ta "karma dla zwierząt" to faktycznie sterydy i leki. Przemyt za 35 mln zł

Szymon Zięba
4 czerwca 2024, godz. 13:30 
Opinie (32)

Tak wyglądał przemyt sterydów w kontenerze, w którym miała być karma dla zwierząt.

Dzięki temu, że kontener został przeskanowany, na jaw wyszło, że karma dla zwierząt, która miała przypłynąć w hurtowych ilościach do Gdyni, to faktycznie sterydy i "lewe" leki. Pomorskcy funkcjonariusze celno-skarbowi przejęli medykamenty warte, bagatela, 35 milionów złotych.

Użył(a)byś sterydów, żeby przyspieszyć progres w treningach?

Z Singapuru do Gdyni. Sterydy płynęły tysiące kilometrówDrogę przebył daleką, bo aż z Singapuru. W linii prostej to prawie 10 tys. kilometrów. W dokumentach deklarowano, że z drugiego końca świata do Gdyni wieziona jest karma dla zwierząt.

Nic dziwnego, że wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Kontener, który wyładowano w Gdyni, trafił pod lupę. A konkretnie - pod specjalny skaner, badający zawartość podejrzanych przesyłek bez potrzeby otwierania ich.Farmaceutyki w beczkach i kartonachI wtedy wyszło szydło z worka: w kartonach, w których miała znajdować się karma dla zwierząt, znajdowały się leki: 2,2 mln ampułek, tabletek, środków farmaceutycznych i sterydów.

W kontenerze były też beczki. Ale i tam nie było żywności dla czworonogów, tylko 410 kilogramów "lewych" tabletek.

- Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to blisko 35 mln zł. Sprawę prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni - dowiadujemy się od celno-skarbowych.
Co się stanie z lekami i sterydami? Najprawdopodobniej gigantyczny ładunek zostanie całkowicie zutylizowany.Karma dla psów to idealny "schowek" na sterydy?To nie pierwsza próba przemytu sterydów w karmie dla zwierząt. Trzy lata temu opisaliśmy podobny, choć dużo mniejszy proceder.

Tak wyglądał przemyt w karmie dla zwierząt sprzed trzech lat. To była próba na dużo mniejszą skalę. Tak wyglądał przemyt w karmie dla zwierząt sprzed trzech lat. To była próba na dużo mniejszą skalę.
Wówczas funkcjonariusze zatrzymali łącznie dziesięć przesyłek pocztowych zawierających środki farmakologiczne wykorzystywane nielegalnie w dopingu sportowym.

Nielegalne środki ukryte były w opakowaniach karmy dla psów. Łącznie zatrzymano 10,13 kg nielegalnych środków.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (32)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane