• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tajemnicza śmierć podejrzanego o pedofilię. Zmarł w areszcie

Szymon Zięba
22 listopada 2023, godz. 11:45 
Opinie (139)
Mężczyzna zmarł za kratami aresztu śledczego przy ul. Kurkowej w Gdańsku. Mężczyzna zmarł za kratami aresztu śledczego przy ul. Kurkowej w Gdańsku.

Minął miesiąc od tajemniczej śmierci podejrzanego o molestowanie seksualne dziecka. Mężczyzna został znaleziony martwy w celi w areszcie śledczym przy ul. Kurkowej w Gdańsku. Sekcja zwłok nie wyjaśniła przyczyny zgonu. Po zatrzymaniu, niedługo przed śmiercią, podejrzany sam się okaleczał.Jaka twoim zdaniem powinna być najsurowsza kara za ciężkie przestępstwa?

Przypomnijmy: Do zgonu mężczyzny doszło 18 października. Jak tłumaczyli śledczy, po przyjęciu do aresztu mężczyzna został umieszczony w celi przejściowej. W pewnym momencie zaczął się nieracjonalnie zachowywać, był pobudzony, krzyczał, zaczął się okaleczać.

Zmarł w celi, w której nie powinien móc się skrzywdzićPo opatrzeniu ran na nadgarstkach został przeniesiony do tzw. celi zabezpieczającej. To specjalne pomieszczenie znajdujące się na terenie zakładu karnego lub aresztu śledczego. Powinno być urządzone w taki sposób, by osoba, która tam trafi, nie miała możliwości zrobienia sobie krzywdy.

To właśnie w takiej celi, po ok. 20 minutach, stwierdzono, że mężczyzna nie daje oznak życia.

Podejrzanego próbowano jeszcze reanimować, ale bezskutecznie.

- Po sekcji zwłok biegły nie był w stanie w sposób jednoznaczny określić przyczyny śmierci - mówi prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Zlecono dalsze badania.
Śledczy podkreślają, że śledztwo w sprawie dalej trwa.

Toksykologia wyjaśni tajemniczą śmierć w areszcie?Niewykluczone, że więcej światła na sprawę rzucą badania toksykologiczne, które zlecono w tej sprawie.Zmarły był podejrzany o pedofilięZmarły mężczyzna był tymczasowo aresztowany do sprawy prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową w Gdyni. Przedstawiono mu zarzuty o charakterze seksualnym.

Chodziło o tzw. doprowadzenie małoletniej poniżej 15 lat do innej czynności seksualnej oraz prezentowanie małoletniej treści pornograficznych.

Przesłuchany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

Kolejna śmierć w areszcie przy ul. KurkowejTo kolejny przypadek zgonu osadzonego w gdańskim areszcie. W kwietniu informowaliśmy o samobójczej śmierci 51-letniego Stanisława C., który był podejrzany o zabójstwo 42-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna powiesił się w swojej celi.

Śmierć w areszcie na Kurkowej. Podejrzany o zabójstwo odebrał sobie życie Śmierć w areszcie na Kurkowej. Podejrzany o zabójstwo odebrał sobie życie

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (139)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane