• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tak powinien wyglądać remont każdej ulicy

Michał Brancewicz
24 maja 2024, godz. 17:30 
Opinie (116)
Przesuń aby
porównać

Można? Można - ten popularny zwrot idealne pasuje do remontu 200-metrowego odcinka ul. MałomiejskiejMapka w Gdańsku. W dwa weekendy drogowcy wymienili spękaną nawierzchnię na gładki jak stół asfalt. Rodzi się zatem pytanie, czy nie można tak częściej? Można i trzeba.Tempo remontu Małomiejskiej:

Prace na Małomiejskiej przeprowadzono w nietypowym jak na Gdańsk trybie - odcinek między Zamiejską a Ptasią zamknięto całkowicie na dwa weekendy, 11-12 i 18-19 maja. Dodatkowe prace prowadzone były też nocami. Efekt jest więcej niż zadowalający.

Dziurawa i spękana nawierzchnia zyskała gładki asfalt. To jeszcze nie koniec prac, ale najważniejsze jest, że ulica jest już przejezdna.

- Na ułożeniu nowej nawierzchni nasza obecność na ul. Małomiejskiej się nie kończy. Pozostaje jeszcze wymalowanie oznakowania poziomego. Czekamy także, aż odpowiednio zwiąże się nawierzchnia w zatoce autobusowej i ponownie będą mogły zatrzymywać się tam pojazdy komunikacji miejskiej. Planowo zakończenie remontu przewidujemy na 3 czerwca - informuje GZDiZ.
Prace zostały zrealizowane w ramach szerszej umowy związanej z utrzymaniem dróg, więc koszty będą znane po zakończeniu wszystkich robót.

Można sobie w tym miejscu zadać pytanie, jak to możliwe, że wymiana nawierzchni zatoki autobusowej przy na wysokości LOT-u trwała blisko 3 miesiące?

Przesuń aby
porównać
Oczywiście w grę wchodzi kwestia zakresu robót i technologii prac. W przypadku Małomiejskiej wystarczyło usunąć warstwę ścieralną i położyć nowy asfalt. W zatoce obok LOT-u należało też wymienić podbudowę i ułożyć nową kostkę brukową.

O ile w przypadku zatoki czytelnicy byli oburzeni tak długim terminem realizacji, o tyle teraz powinni mieć powody do zadowolenia, że poprawa jakości nastąpiła zaskakująco szybko.

Przesuń aby
porównać
Miejmy nadzieję, że miejscy drogowcy będą częściej stosowali tę metodę przy remoncie nawierzchni kolejnych ulic.

Małomiejska w czasie remontu. Film z 11 maja

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (116)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane