• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Takiego połączenia lotniczego z Gdańska jeszcze nie było

bra
6 grudnia 2023, godz. 12:20 
Opinie (193)
Najnowszy artykuł na ten temat Będziemy latać z Gdańska na Półwysep Arabski
Do Brindisi - niewielkiego, portowego miasta we Włoszech - będzie można polecieć z Gdańska już w maju. Do Brindisi - niewielkiego, portowego miasta we Włoszech - będzie można polecieć z Gdańska już w maju.

Od 1 maja będzie można polecieć z Gdańska do Brindisi, portowego miasta na wschodnim wybrzeżu Włoch, położonego "na obcasie" włoskiego buta. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Czy masz już zaplanowane turystyczne loty na przyszły rok?

Pasażerów do Brindisi będzie woził Ryanair. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu od 1 maja począwszy.

Gdańsk - Brindisi

  • środa 9:20 - 11:55
  • niedziela 15:45 - 18:20

Brindisi - Gdańsk

  • środa 12:20 - 15:00
  • niedziela 18:45 - 21:25


Można popłynąć do Grecji lub AlbaniiBrindisi to portowe miasto nad Adriatykiem, położone na południu Włoch, w regionie Apulia. Port lotniczy usytuowany jest około trzech kilometrów na północ od centrum miasta.

Niewielkie, 80-tysięczne Brindisi charakteryzuje klimat umiarkowanie ciepły, ze średnią dobową roczną temperaturą wynoszącą 16,5 stopni Celsjusza. Natomiast w maju temperatura waha się między 17 a 22 stopni Celsjusza.

Zwiedzając Brindisi nie można pominąć katedry romańskiej z XI wieku, marmurowych rzymskich kolumn z II wieku naszej ery, akweduktu z czasów starożytnych, który obecnie zasila fontanny, zamku Castello Svevo i zamku Castello le Alfonsino.

Z Brindisi można popłynąć do Grecji, Turcji czy Albanii.

Połączenie dwóch fabryk i ogromny drewniany budynekSara Kulturhus to 80-metrowy, drewniano-aluminiowy budynek, który mieści m.in. salę koncertową, spa i hotel. Sara Kulturhus to 80-metrowy, drewniano-aluminiowy budynek, który mieści m.in. salę koncertową, spa i hotel.
Miesiąc wcześniej, od 2 kwietnia, powróci połączenie Ryanair do Skellefteå. To niewielkie miasto na północy Szwecji, położone nad Zatoką Botnicką.

Mieści sie tam Sara Kulturhus, drugi pod względem wysokości drewniany budynek na świecie. Ma 20 pięter i prawie 80 m wysokości. Centrum kultury zajmuje około 13,5 tys. m kw. W 2022 r. magazyn Time umieścił Skellefteå na liście 50 najciekawszych na świecie miejsc, które warto odwiedzić.

Ale to nie turystyka jest powodem uruchomienia tego połączenia. W Skellefteå działa duża fabryka akumulatorów. Jej inwestorem jest firma Northvolt, ta sama, która swoją fabrykę ma także w Gdańsku. Jej otwarcie nastąpiło w maju tego roku.

Northvolt zakończył budowę fabryki w Gdańsku. Największy taki zakład w Europie Northvolt zakończył budowę fabryki w Gdańsku. Największy taki zakład w Europie
bra

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (193)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane