• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tłumy na pokazach Aerobaltic w Kosakowie

Rafał Borowski
21 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Ryk silników i zapierające dech w piersiach akrobacje w wykonaniu najlepszych na świecie pilotów. Pokazy lotnicze Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow przyciągnęły w sobotę tysiące widzów na płytę lotniska w Kosakowie. W niedzielę drugi i ostatni dzień imprezy.Czy weźmiesz udział w drugim dniu pokazów?

Choć w ostatnich dniach pogoda była nadzwyczaj kapryśna, w sobotnie przedpołudnie rozpogodziło się, a termometry wskazywały blisko 20 kresek powyżej zera. Nic dziwnego, że przy takiej aurze na lotnisku w Kosakowie pojawiły się tłumy. Mimo tego, liczba uczestników pozytywne zaskoczyła organizatorów.

- Jest znacznie więcej ludzi, niż mogliśmy się spodziewać. Przed chwilą przejechałem wzdłuż sektorów publiczności i muszę powiedzieć, że jest nadzwyczaj dobrze. Wolałbym uniknąć szacunków, ale frekwencja na pewno przekroczyła 20 tys. osób - komentuje Maciej Stroiński z biura prasowego pokazów.

Podczas tegorocznych pokazów, swoje umiejętności prezentują na niebie piloci z Polski, Niemiec, Czech, Finlandii czy Francji. Choć wszyscy z nich prezentują najwyższy poziom umiejętności, największe zainteresowanie wywołała wśród widzów obecność ekipy Red Arrows, czyli Zespołu Akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Fachowy komentarz i miasteczko stoiskWidzowie mieli okazję nie tylko oglądać podniebne popisy pilotów myśliwców czy śmigłowców, ale także posłuchać fachowego komentarza do tego, co właśnie podziwiają na niebie. Pokazy komentują bowiem wspólnie Witold Sokół, wieloletni pilot samolotów odrzutowych, latających w Polskich Siłach Powietrznych oraz Piotr Knąber, pasjonat i jeden z najlepszych konferansjerów imprez lotniczych w całym kraju. Komentatorzy nie tylko opowiadali o prezentowanych technikach pilotowania, ale także historii lotnictwa i innych ciekawostkach.Oprócz podniebnych pokazów, uczestnicy Aerobaltic mogli skorzystać z miasteczka, gdzie zorganizowano wystawę samolotów. Wśród prezentowanych maszyn znajdowały się m.in. śmigłowce Mi-24 czy odrzutowce Su-22. Spośród stoisk zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska żołnierzy różnego rodzaju wojsk, gdzie można podziwiać sprzęt wojskowy, np. czołgi, haubice czy łódź desantową.

Drugiego dnia też warto byćW niedzielę drugi i ostatni dzień pokazów. Czy warto pojawić się także i tego dnia, jeśli było się także w sobotę? Przypominamy, że wstęp na tę imprezę jest biletowany, o czym pisaliśmy w zapowiedzi wydarzenia.

- Drugiego dnia jest bardzo zbliżony program, ale wtedy piloci są już "wylatani", czyli z reguły mogą sobie pozwolić na nieco więcej. Innymi słowy, pokazy drugiego dnia są zazwyczaj rozbudowane o figury, których raczej nie zrobiliby pierwszego dnia. Ponadto, bardzo często bywa, że piloci drugiego dnia decydują się na tzw. adhocowe formacje, czyli łączą się w nieplanowane wcześniej grupy - zachęca Stroiński.

Hałas i korkiNa koniec warto wspomnieć, że organizacji pokazów towarzyszyły różnego rodzaju utrudnienia, które doskwierały niektórym mieszkańcom Gdyni. Jak informowaliśmy w Raporcie z Trójmiasta, w ciągu ostatnich dni przed zawodami w wielu dzielnicach dało się słyszeć nieznośny hałas ćwiczących do pokazów samolotów.

16:08 20 SIERPNIA 21

Samoloty w Gdyni tuż nad blokami mieszkalnymi (31 opinii)

Fajnie że coś się dzieje w Gdyni ale to już trochę przegięcie żeby latać na takiej wysokości nad budynkami mieszkalnymi.
Fajnie że coś się dzieje w Gdyni ale to już trochę przegięcie żeby latać na takiej wysokości nad budynkami mieszkalnymi.


Ponadto, widzowie jadący na Aerobaltic przyczynili się także do spotęgowania korków na Estakadzie Kwiatkowskiego. Przypomnijmy, że trasa jest obecnie zwężona z kierunku Pogórza z powodu remontu.

Wydarzenia

LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow (40 opinii)

(40 opinii)
35 zł
widowisko / show, pokaz

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (244)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane