• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trójmiasto zmaga się z pierwszym śniegiem. Alarm przeciwpowodziowy w Gdańsku. Energetycy naprawiają linie

ms, mn, piw
6 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
aktualizacja: godz. 14:15 (7 grudnia 2013)

Paraliż komunikacyjny na Pogórzu w Gdyni.Sytuacja komunikacyjna w Trójmieście po ataku zimy - czytaj naszą aktualizowaną na żywo relację.Kamery on-line - sprawdź sam, jak wygląda sytuacja na najważniejszych drogach Trójmiasta.

Tak wygląda teraz parking przy rezerwacie "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej. Tak wygląda teraz parking przy rezerwacie "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej.
Ogromny korek na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Ogromny korek na al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.
Tak wygląda obecnie al. Zwycięstwa w Orłowie. Tak wygląda obecnie al. Zwycięstwa w Orłowie.
Ul. Kielecka jest tak oblodzona, że auta mają problem, aby podjechać pod górę. Ul. Kielecka jest tak oblodzona, że auta mają problem, aby podjechać pod górę.

Wyłączony z ruchu prom na Wisłoujściu.

Sytuacja pogodowa na Zatoce Gdańskiej. Film wykonany rano, gdy była ona lepsza niż obecnie.

Tak wyglądają dziś ulice w Gdyni.Aktualizacja, godz. 14:14 Alarm powodziowy należy traktować coraz poważniej. Nie tylko dlatego, że niebawem wzrośnie termperatura i śnieg zacznie się topić. Mamy też do czynienia ze zjawiskiem tzw. "cofki" - Martwa Wisła zalewa m.in. tereny przy rezerwacie "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej zobacz na mapie Gdańska.

Aktualizacja, godz. 7:34 Śnieg przestał sypać już w nocy, wiatr również osłabł. Dzięki temu wszystkie drogi w Trójmieście są przejezdne (gorzej na Kaszubach, gdzie zaspy sięgają miejscami metra). Kursuje też komunikacja, która w piątkowy wieczór do wielu miejsc nie dojeżdżała. Niestety nie wszystkie linie energetyczne zostały jeszcze naprawione, prądu nie ma wciąż m.in. w części Orłowa, ale technicy Energi ostro wzięli się do pracy, więc w miastach to kwestia maksymalnie paru godzin. Nie wszystkie duże awarie (to miały miejsce poza Trójmiastem) naprawią jednak tak szybko.

***

Aktualizacja godz. 23:11 Gdynia Leszczynki wciąż bez wody. - I tak pewnie do rana, bo PEWiK nie potrafi określić kiedy usunie awarię - informuje nasz czytelnik.

Aktualizacja godz. 22:01 Kłopoty także w powietrzu. Na trójmiejskim lotnisku w Rębiechowie awaryjnie wylądował samolot Air Berlin. Tuż po starcie pilot zgłosił problemy z silnikiem i zamiast udać się do Berlina, wrócił do Gdańska. Nikomu z 56 pasażerów nic się nie stało.

Aktualizacja godz. 19:33 Silny wiatr ma utrzymywać się jeszcze do północy, potem ma słabnąć. W sobotę nie spodziewamy się również opadów śniegu.

Aktualizacja godz. 18:30 Zapomnijcie o rozkładach jazdy, zarówno pociągów, jak i autobusów. Kierowcy i maszyniści robią co mogą, ale drogi są zakorkowane, a SKM zmaga się z zerwaną trakcją. Ale dzięki temu coraz częściej możemy liczyć na zwykła ludzką życzliwość. Pracownicy firm z ul. Hutniczej w Gdyni wracają do domów autostopem.

Jeszcze inną opowieść przysłała nam pani Joanna:
Wielkie wyrazy szacunku i podziękowania dla dwóch Panów z nadzoru ruchu ZTM, którzy pomogli mi w trudnej sytuacji podczas awarii samochodu ok. godz. 10 na wysokości przychodni Luxmed w Gdańsku. Jako jedyni zatrzymali się i pomogli samotnej kobiecie. Zasługują na szacunek i pochwałę, warunki drogowe i pogodowe były fatalne,a oni po prostu zatrzymali się i pomogli. Oby więcej takich! - psze w liście do ZTM i naszej redakcji. Nic dodać, nic ująć - tak trzymać!

Aktualizacja godz. 17:22 W związku z przekroczeniem wskazań wodowskazów morskich, które pokazują ilośc wody wpływającej z Bałtyku do Motławy, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz głosił alarm powodziowy dla miasta.

Co to oznacza? - Na razie wyłącznie zwiększenie czujności Państwowej Straży Pożarnej i służb odpowiedzialnych za ochronę przeciwpowodziową w mieście - wyjaśnia Emilia Salach z biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Aktualizacja godz. 16:34 Biało-zielone autobusy Pomorskiej Komunikacji Samochodowej wznawiają kursowanie. Wszystkie kursy wieczorne zostaną wykonane, ale mogą występować opóźnienia.

Aktualizacja godz. 16:18 Czytelnicy pytają nas o sytuację na gdańskim lotnisku - informacje o lotach, także o tym, które z nich są opóźnione i które odwołane, można śledzić na bieżąco na stronie lotniska.

Aktualizacja godz. 15:50 Z powodu awarii wodociągu autobusy nie dojeżdżają na Orunię Górną. Zawieszone zostały przystanki Platynowa (w stronę Oruni), Krzemowa, Uranowa oraz Orunia Górna. Autobusy linii 154 skierowane zostały na pętlę Łostowice-Świętokrzyska, autobusy 162 i 275 dojeżdżają tylko do ronda.

Aktualizacja godz. 15:38 Na Olszynce od rana nie ma prądu. Nasz czytelnik twierdzi, że próbował zgłosić awarię do Energi, tam jednak zbyto go, informując, że została ona już naprawiona... tymczasem prądu jak nie było, tak nie ma. Problemy z energią są także w Gdyni Cisowej i Gdyni Chyloni.

O tym, co dzieje się obecnie na drogach Trójmiasta przeczytać można w naszym Raporcie Drogowym

Aktualizacja godz. 15:18 W piątek wieczorem wznowione zostanie kursowanie promów Stena Line z Gdyni do Karlskrony.

Aktualizacja godz 14:48 Przywrócono ruch na końcowym odcinku obwodnicy Trójmiasta (zjazd w kierunku Gdyni Cisowej i Gdyni Chyloni).

Aktualizacja godz. 14:20 Wszystkie autobusy podmiejskie PKS wyjeżdżające z Gdyni (tzw. autobusy biało-zielone) są zawieszone do odwołania ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne.

Aktualizacja godz. 13:15 Usuwanie skutków awarii SKM potrwa dłużej, niż zapowiadano. Do godz. 18 kolejki będą wciąż jeździły między Gdynią a Gdańskiem co około 20 minut. Do tego czasu bilety SKM będą honorowane w pojazdach ZTM Gdańsk i ZKM Gdynia oraz w pociągach PKP Intercity i Przewozów Regionalnych.

Aktualizacja godz. 13 Nasi czytelnicy informują, że stoi obwodnica Trójmiasta od Węzła Osowa do Karwin. Problemy mają także kierowcy na ul. Kieleckiej w Gdyni. Jezdnia jest tak oblodzona, że autobusy zatrzymują się i wypuszczają pasażerów, bo nie mogą jechać dalej. Niebezpiecznie jest na drogach na terenie całego Pomorza - doszło m.in. do kolejnego groźnego wypadku - w okolicach Człuchowa autobus uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje, 22 są ranne.

Aktualizacja godz. 12:19 Jak informują nasi czytelnicy, w Gdyni tir zablokował Estakadę Kwiatkowskiego w kierunku obwodnicy Trójmiasta.

Aktualizacja godz. 12:10 Nie mamy żadnych informacji na temat odwołania imprez rozrywkowych, które były zaplanowane na rozpoczynający się weekend. Mamy informację z Ergo Areny, że wszystkie spektakle Disney on Ice odbędą się zgodnie z planem.

Aktualizacja godz. 11:30 Podsumowanie ostatnich kilkunastu godzin opracowane przez sztab kryzysowy wojewody pomorskiego

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba ranna, to tragiczny bilans silnych wiatrów, które od wczoraj wieją w województwie pomorskim. Dziś przed godziną 8 w miejscowości Poraj na drodze krajowej nr 213 na samochód osobowy spadło drzewo. Śmierć poniosło trzech mężczyzn. Jedna z osób podróżujących samochodem została ranna.

Do godziny 10.30 pomorscy strażacy interweniowali około 180 razy. Głównym powodem wezwań były powalone drzewa oraz konary i gałęzie.

Według danych z godziny 10.30 Pomorskie Kuratorium Oświaty otrzymało informacje o 36 szkołach, które odwołały w dniu dzisiejszym zajęcia. Dla uczniów, którzy przyjdą lub zostaną dowiezieni przez rodziców, organizowana jest opieka. W Trójmieście zajęcia odwołała tylko jednak szkoła - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 na ul. Głębokiej 11 zobacz na mapie Gdańska.

Aktualna prognoza pogody od godz. 11 (6 grudnia) do godz. 7.30 (7 grudnia) przewiduje wiatr od 40 do 60 km/h, wieczorem w porywach do 90 km/h. W strefie nadmorskiej wiatr od 60 km/h do 80 km/h
w porywach do 120 km/h, wieczorem w porywach do 100 km/h, zachodni i północno zachodni.

Obecnie na terenie województwa trwa przywracanie dostaw energii - zobacz gdzie działają energetycy.

Aktualizacja godz. 11:04 Utrudnienia także na trasie Szybkiej Kolei Miejskiej z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej w Sopocie. Jak informują nas czytelnicy, przed godz. 11 jedna z kolejek utknęła między Gdańskiem Żabianką a Sopotem Wyścigami. Przedstawiciele SKM potwierdzają te informacje. Do awarii doszło na skutek zerwania sieci trakcyjnej. W najbliższym czasie kolejki będą jeździć między Gdynią a Gdańskiem z częstotliwością 20-25 minut. Między Sopotem a Oliwą poruszać będą się tylko jednym torem. Awaria ma być usunięta do godz. 14.

Aktualizacja, godz. 10:58 Trwa chaos na kolei. Opóźnione są trzy pociągi spółki PKP Intercity. Ponad pół godziny opóźnienia ma pociąg "Monciak - Krupówki" relacji Zakopane - Gdynia Główna. Podobnie jest z pociągami "Neptun" (Warszawa - Gdynia) i "Gryf" (Olsztyn - Szczecin).

Aktualizacja, godz. 9 Pan Maciej informuje z Gdyni: Ok. godz. 8:45 doszło do złamania się autobusu na serpentynach na Pogórzu Górnym. Z tego powodu niemożliwy jest dojazd na ulicę Pucką (Gdynia Chylonia, Rumia), a alternatywna droga przez ul. Płk. Dąbka jest zakorkowana.

Aktualizacja: zator na Pogórzu został usunięty.

Aktualizacja godz. 8:55 Choć Trójmiasto w ogóle nie ucierpiało podczas nocnego huraganu, to niestety przyniósł on ofiary w innych częściach Pomorza. Trzy ofiary śmiertelne pod Lęborkiem. Wiatr przewrócił drzewo na samochód na drodze nr 213.

Aktualizacja godz. 8:28 Z powodu silnego wiatru ponownie zawieszono funkcjonowanie promu Wisłoujście.

Spore perturbacje na lotnisku

W Rębiechowie opóźnione są niemal wszystkie samoloty. Przyloty i odloty zaplanowane na okolice godz. 6 wciąż się nie odbyły, pasażerowie mają uzyskać więcej informacji między godz. 8 i 9.

Sytuacja na lotnisku aktualizowana na bieżąco

Choć anonsowany od kilku dni silny wiatr ostatecznie ominął Trójmiasto, to bardzo trudna sytuacja na drogach Trójmiasta spowodowana jest padającym przez całą noc śniegiem. Przestał on padać dopiero nad ranem, ale synoptycy spodziewają się jego powrotu. Intensywne opady śniegu w Trójmieście prognozowane są na cały dzień, w związku z tym grupy odśnieżające miasto pracować będą aż do ustania opadów i oczyszczenia wszystkich dróg.

Przypomnijmy, że za odśnieżanie chodników przylegających do poszczególnych posesji, odpowiedzialni są ich właściciele albo zarządcy.

Śnieg utrudnia poruszanie się wszystkim: zarówno kierowcom samochodów osobowych, jak i komunikacji publicznej.

Wrzeszcz: - We Wrzeszczu stanęły tramwaje - poinformował(a) Ali, tuż po godz. 8.

Gdynia: - Płk. Dąbka w stronę centrum stoi. Korki są takie,że autobus jedzie po 10 min z jednego do drugiego przystanku - donosi Dorax.

Suchanino: - Ok godz. 7 nad ranem nastąpiła awaria prądu - informuje pan Tomasz. Niestety prądu nie ma też na Morenie, w części Jasienia i w kilku innych miejscach w Gdańsku.

Zobacz kiedy wróci prąd

W Gdańsku od ok. 21.00 pracuje na drogach cały dostępny sprzęt utrzymania zimowego. To ok. 100 jednostek, w tym 62 pługoposypywarki, 15 pługoposypywarek lub samochodów z pługami odśnieżnymi, 3 ładowarki hydrauliczne, 25 ciągników typu rolniczego z pługami, w tym 18 z napędem na cztery koła.

Nawet one nie wszędzie sobie jednak radzą. Pani Małgorzata była świadkiem, jak jeden z pługów utknął na Kartuskiej, na wysokości Jasienia.

- Najpierw na wysokości Biedronki stanęło kilka autobusów jadących w stronę obwodnicy, z których wysiedli pasażerowie i zaczęli iść przez śnieg piechotą. Potem stanął także autobus jadący w dół. Zaraz za nim utknął właśnie pług, który nie był w stanie dalej jechać - relacjonuje pani Małgorzata.
 
Prom Wisłoujście po wczorajszym przestoju spowodowanym silnym wiatrem kursuje normalnie. Most w Sobieszewie jest czynny.

Usuwane są powalone przez nocną wichurę drzewa na ul. Marynarki Polskiej i ul. Otomińskiej.

Komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z godz. 6.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje, że obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Nawierzchnia jest pokryta błotem pośniegowym - występują opady śniegu. Na sieci dróg krajowych w województwie pomorskim pracuje obecnie 51 pługosolarek i 15 pługów.

Występujące na drogach utrudnienia związane połamanymi fragmentami drzew były usuwane przez służby GDDKiA oraz Straż Pożarną szybko, na bieżąco, dzięki czemu utrudnienia były minimalne.

Przypominamy, że GDDKiA w ramach dodatkowych działań wobec prognoz nadejścia silnego wiatru w porywach o prędkości do 130 km/h połączonych z opadami deszczu i śniegu, prowadzi między innymi dodatkowe patrole-objazdy dróg krajowych. Ponadto została podwojona obsada Punktu Informacji Drogowej, zbierającego i przesyłającego dane o aktualnej sytuacji na drogach krajowych w województwie pomorskim.

Ponawiamy apele do kierowców o dostosowanie prędkości i stylu jazdy do zmieniających się warunków drogowych. Prosimy o rozważenie zaplanowania podróży w innym terminie, a także rezygnacji z podróży samochodami prywatnymi na rzecz środków komunikacji zbiorowej.

Paraliż komunikacyjny na ul. Kartuskiej w Gdańsku.Wielki pług pracuje na ulicach Oliwy. Film nadesłany przez pana Sylwestra.

ms, mn, piw

Opinie (632) 9 zablokowanych

 • no znawcy - nadawać na drogowców (55)

  Jakby to oni zamówili aurę, albo pokradli baranom zimówki.

  • 468 68

  • Drogowiec sie odezwał.Wszyscy winni ONI nie. (10)

   Tak jest zawsze co roku

   • 36 89

   • tak tak.... mają poduszkowce ze skrzydłami i sypią piachem oraz solą z powietrza (8)

    • 56 11

    • (7)

     przypisujecie opona zimowym jakieś magiczne moce...
     a potem leżą doszczętnie rozbite BMW w rowach przy drodze :)

     • 45 17

     • hehe (6)

      a to Ty nie wiesz, ze te magiczne zimówki to powodują, że mozna sie natychmiast w miejscu zatrzymac i bezpieczne pędzić 160 km/h w sniezyce? No tak w reklamie w TV mówili! Tak, tak, wszystko od opon zalezy, tylko i wylacznie!

      • 27 7

      • no i w TV (5)

       pokazywali jak wyjść bezpiecznie z poślizgu. Tam widać, że zawsze ma się dużo czasu, opanowania, kierujący jest przygotowany i posiada umiejętności kierowcy rajdowego. Więc o co chodzi z tą zimą ?? Chyba nie chcecie powiedzieć, że w TV kłamią ??

       • 13 1

       • Zima w Grudniu! NIEWIARYGODNA historia!!!! (4)

        • 63 2

       • To kara za złe głosowania

        na wyborach, jak głosujesz, to tak masz.

        • 5 8

       • Zima w grudniu jest ???????A co to zima????? (2)

        Dobre zima w zime zaskakoje. Co roku ten sam numer skm jest zawdze zaskoczona w zime przez zime -.-;; ten kraj mnie zaskakoje swoja glupota!!!!

        • 12 10

       • Mysle iz nalezaloby spytaci amerykanskich naukowcow, niemieckich ekspertow oraz skonsultowac z Rosja.

        • 7 1

       • ten kraj to my-tak ,zaskakujemy głupotą,fakt

        • 2 1

   • Dzisiejszy asfalt pozyskiwany jest z nanostruktur hydrokalu moczowodnego i reaguje z tkanka mozgowa kierowcy. Pewno w zwiazku z tym drogowcy zapadaja w spiaczke zimowa na krotko po upalnym lecie.

    • 1 6

  • 6 GRU

   Dobrze, że tylko jeden artykuł, wszędzie trąbili że nas dziś tu zedmuchnie, ja się czyta inne portale to wygląda jak armagedon, a tu spokojnie płynie życie, leniwie w śnieżku i z mikołajkowym nastawieniem :)

   • 95 3

  • Powinno być zimowe prawo jazdy w Polsce (2)

   • 74 5

   • ooo to ciekawe by było, gdybym miała prawo jazdy letnie to bym sobie

    opłacała ubezpieczenie OC tylko na pół roku i zamiast 1200zł płacilabym 600zł. Fajnie

    • 5 2

   • Zgadam sie. Prawko powinno wymagac umiejetnosc prowadzenia czolgu Leperd, czy jak mu tam.

    • 3 1

  • Jakie problemy na drogach? (13)

   Można spokojnie jechać tylko pipy drogowe jadą obwodnicą 50-70 km/h. Jeżeli nie mają zimówek to gratulacje a jeżeli mają i mimo tego jadą jak wagin* to powinni stracić prawa jazdy.
   Normalna zima, normalne warunki.

   • 47 132

   • Bez przesady

    Gdyby zapierniczali i wylutowali w barierki to byś stękał, że nie umieją jeździć i "niedostosowali prędkości do warunków".
    Lepiej wolniej ale jechać niż potem przez takich szybkich lopezów stać w korku, bo obwodnica zablokowana.

    • 128 4

   • ty głupcze motoryzacyjny nie cwaniakuj bo komuś krzywdę zrobisz.

    pamiętaj że jak trafi kosa na kamień to oberwiesz w swój głupi łeb cwaniaczku mistrzu prostej.takich to my znamy nie od dziś.

    • 58 13

   • tacy zapie...ze później lądują na barierkach i blokują normalnym ruch.

    • 48 4

   • Jeśli chcesz jeździć w takich warunkach z prędkością 150 km/h to nikt Ciebie nie wstrzyma. Nie lękaj się, pędź chłopie. Modlę się, aby Cię nie spotkać na swojej drodze. Takie wagin* jak Ty zwykle niestety kończą na drzewie, w rowie, etc., mimo posiadania zimowych opon. Ja jechałem dziś obwodnicą 50 km/h i wcale mi się nigdzie nie spieszyło, a jak jesteś dobrym kierowcą z dobrym autem, to spokojnie możesz mnie zawsze wyprzedzić, drugim pasem, poboczem, lasem między drzewami. Możliwości masz wiele, pędź.

    • 76 7

   • (6)

    Kup sobie samolot peni... . Niektorym wagi..m starcza wyobrazni zeby dostrzec, ze maja rodziny a w kolo sa inni uzytkownicy drog.

    • 41 2

    • (5)

     na obwodowej da sie spokojnie jechac te 80 nawet w najwieksza sniezyce. przetestowalem nie raz. i nie jestem zadnym miszczem kierownicy. po prostu luki sa na tyle lagodne ze mozna po obwodnicy tyle jechac. trzeba tylko miec mozg, trzymac odstep i miekkie ruchy kierownica. niestety 90% tego nie czai.

     • 13 27

     • (2)

      Miszczem baranie? Hehehe fakt nie jestes hahahaha

      • 14 10

      • następnym razem wezmę miszcza w cudzysłów głupku. ale obawiam się, że mimo to nie zaczaisz.

       • 17 4

      • pipy hehe, w lecie cfaniaczki na gładkim asfalcie, zimą wielkieee pipyyyy, miszcze od 7 boleści

       • 10 1

     • Widzę, że jesteś strasznie ufny do pozostałych kierowców, a cała sztuka (1)

      prowadzenia samochodu polega na tym, że ty i może dobrze jeździsz, ale właśnie ci inni mogą w ciebie w ostateczności wyrżnąć (zajechać drogę) i to tak mocno że stracisz życie. To jest ta zasada - nie ufaj innym na drodze. I dla mnie jednym z elementów jest wolna jazda szczególnie w śnieżycy, bo w przeciwieństwie do ciebie zdaje sobie sprawę z tego że jadąc 80 km/h lewym pasem wszyscy nie wszyscy przede mną mają odśnieżone i odparowane szyby i nie zmienią mi przede mną - tuż przede mną pasa na lewy, a jadąc po śniegu z taką prędkością nie mam szans skutecznie wyhamować.
      Widzę, żeś rozumy zjadł i wiele "jeździłeś" w śnieżycach, co najwyżej może zaliczyłeś kilka szczęśliwych przejazdów obwodnicą w śniegu. Nie mieszkamy na południu kraju w górach i ta nasza droga rzadko jest zasypywana, a jak jest to i tak nią nie pojedziesz 80 km/h za dnia bo zaraz się korkuje na obydwu pasach. Dodatkowo dla mnie jeszcze mitomanisz.

      • 12 1

      • dokladnie...

       Dziś nie taki mistrz prostej poganiał na obwodnicy...gdzie ci ludzie maja rozumy wole jechać 10km wolniej ale dojechać.

       • 6 0

   • Karać za blokowanie ruchu (1)

    Wlepiać mandaty wszystkim którzy w taką pogodę wyraźnie spowalniają ruch i wyjechali na oponach letnich. To stworzenie zagrożenia dla innych. Mandacik też dla tych którzy na obwodnicy wstrzymują ruch - czyli jadą tą samą prędkością na lewym pasie co samochody na prawym. Lewy pas jest do wyprzedzania, także w taką pogodę - tutaj nic się nie zmienia. Śnieg ciebie przeraża - nie wyjeżdżaj, zrób kurs zimowej jazdy, poćwicz na pustym parkingu. To nie jest drogie, a może zaczniesz czuć samochód. Nie każdego śniegu trzeba się bać. Na prawdę niebezpieczny na drodze jest lód + wiatr - wtedy mniej niż 50 na obwodnicy w pełni uzasadnione!

    • 8 5

    • a gdzie w kodeksie pisze ze lewy pas jest do wyprzedzania?

     Teoretycznie w wielu sytuacjach z prawej też można...

     • 4 4

  • Na Płk Dabka w Gdyni korek od godziny, śliska jezdnia i ani jednego zaskoczonego śniegiem i lodem drogowca (2)

   • 10 12

   • (1)

    A jak ma się wbić w korek przelecieć na tobą?

    • 19 2

    • Korek powodują drogowcy z MTM którzy zablokowali jeden pas drogi bo piaty dzień ustawiaja tam

     .......KRAWĘŻNIK

     • 2 1

  • drogowcy to zakały tego państwa. (5)

   • 12 40

   • Nie drogowcy a związkowcy. (4)

    • 39 8

    • Tusk ci to powiedział? (3)

     Boże, jak ja kocham lemingi. Od rana mam lepszy humor dzięki bece z ich głupoty. Ten pajac wyjechał do góry dzięki temu, że to właśnie związki zawodowe doprowadziły do tego, że ten obrzępała jest na szczycie i niszczy wszystko, co mu zagraża. Ma do tego służebne media, które takim idiotom jak ty robią wodę z mózgu. A pomyślałeś palancie, kim byłbyś dzisiaj, gdyby nie to, co wywalczyły związki zawodowe. Poczytaj może o warunkach pracy w PRL, o ilości wolnych sobót, o wolności wypowiedzi, paszportach i tp. Masz to dzięki związkowcom. A bajki o niszczeniu polskiej gospodarki przez działaczy związków zawodowych porównaj z niszczeniem jej przez kolesiów i POlitycznie nadanych managerów.

     • 8 21

     • .... (2)

      Jezu, co za przygłup.
      Czyżby zagrożona była ciepła posadka związkowego pasibrzucha?
      Związki zawodowe może i służyły czemuś 30 lat temu.
      Obecnie drenują tylko firmy, zwiększają koszty pracy, żyją za nasze pieniądze i doprowadziły do upadku już niejedno przedsiębiorstwo.
      Pokaż mi związkowca który zarabia mniej niż 2-3 średnie krajowe !!!!
      I oni palą opony bo chcą godnie żyć??? !!!
      Obłudnicy !!!!

      • 16 3

      • Nie pieprz pierdół - padły bo nie wytrzymały konkurencji. Niby (1)

       tacy jak ty wychwalają rynek, a nie mają pojęcia jaką pozycję w USA mają tamtejsze związki.

       Po akcjach naszych związkowców pensje idą w górę wszystkim (minimalna i nie tylko) - oczywiście nie są to zawrotne kwoty, ale idą.

       Za nasze pieniądze ? To dlatego że dalej są państwowe te firmy ?

       Tak wolę ich wysokie pensje a nie lalusi z tv. Co tam takiego robią wielkiego dla pracujących, skoro biorą pensje minimum 5 cyfrowe ? Jak Doda czy nawet ci z tv info coś palną to ci przybywa kasy w kieszeni ? Ich pensje są dla mocno zawyżone zarówno w TVP jak i TVN i Polsacie

       Oni obłudnicy ? A ty frajer, co najmniej oni nie czekają nie wiadomo na co i walczą o swoje. Jak kolesie z władz i z warszawki biorą nie swoją kasę, to dlaczego oni mieliby być gorsi i mało zarabiać ?

       • 1 8

       • Płaca minimalna w góre, zatrudnienie w dół

        A co za tym idzie, nie ma kasy w budżecie, więc trzeba podnieść podatki, choć wg krzywej Lafera mogłyby być o połowę niższe, a wpływy do budżetu takie same...

        • 5 0

  • Mądrala się wypowiedział ! (5)

   Kiedyś nie było "zimówek" i - jak ich określasz - "barany" całkiem dobrze sobie radziły ! Ty chyba bez "zimówek" sobie nie wyobrażasz życia, jednak powinieneś wiedzieć, że "baranowi" nawet one nie pomogą w ekstremalnej sytuacji.

   • 19 10

   • Nie byo zimówek (4)

    ale też nie było opon letnich. Były całoroczne o innej onstrukcji i innych parametrach. Ówczas samochody na nich niejeździły 150 km/godz.

    • 21 1

    • Jeździły, jeździły... (1)

     Sam jeździłem Maluchem po 110-120km/h na całorocznych - bo tylko takie były. Nie wierzę, że Polonezy i Duże Fiaty nie wyciągały po 150km/h. Ze znajomym starą Ladą prawie licznik zamykaliśmy na trasie... Ach jakie wtedy puste drogi były... Średnia przelotowa 80-100km.

     • 4 8

     • też miałam Fiata 125 MR - import z "NRF-u"

      Nie było takiej mozliwosci jak 150 km/h.

      • 1 0

    • Pomyśl chwilę ! (1)

     Tak jak w innych dziedzinach - tak i w oponiarstwie - nie chodzi o bezpieczeństwo kogokolwiek, tylko o ciągły ruch w biznesie (czyt. zysk) !!! Zdrowego rozsądku nie zastąpi żądna mieszanka do produkcji opon !!! Mieszankę i to wątpliwej jakości to mają zamiast mózgu tacy kozacy, co bezgranicznie wierzą w magiczną moc "zimówek" !!!

     • 13 3

     • Ale bez przesady ja właśnie zmieniłem opony i na letnich nie mogłem wyjechać z parkingu i musieli mnie wypychać a cała jazda to balet natomiast teraz z zimówkami jest o niebo lepiel, Oczywiscie 150km/h nie pojade bo wiem ze nawet zimówki nei pomogą ale to nie znaczy ze nic nei dają.

      • 17 0

  • Kejsi jones z u.S.A (4)

   Moj passat b5 fl 130 hp to moc rodem z piekła !!! Zapraszam na matarnie tam czesto kręce bączki, nie ma przeciwników na drodze dla mnie-odstawiam każdego < nawet na śniegu. Pisk opon i piękne kobiety z kartuz i okolicznych wsi ..>zycie jest piękne !!!!!

   • 23 17

   • Kejsi jones z u.S.A

    Kejsi jones z u.S.A
    starszy to ty będziesz ,ale napewno nie mądrzejszy...

    • 7 1

   • :)

    szkoda, że jedyne co potrafisz robić dobrze to kręcenie bączków passacikiem. Ale nie przejmuj się - po kilkunastu wizytach u psychoterapeuty wyleczysz się i zaczniesz żyć normalnie.

    • 11 1

   • do Kejsiego Jones z U.S.A. (1)

    Moja bejca łyka cię w przedbiegach, kiedy mój silnik wyje na Matarni, to laski krzyczą ... WIĘĘĘĘĘĘĘĘĘCEJ :) heheh i kto jest teraz mistrzem baczków. BMW M POWER...KAMAN WSZYSCY !!! JEAH !

    • 4 2

    • Same M-ki w tym kraju

     A pod masa 1.6 z lpg i progi z pianki......

     • 4 0

  • jak zawsze zima drogowców zaskoczyła ,mimo ze jak zawsze byli przygotowani (2)

   Przypominam ze za to odpowiada ZDiZ a tam siedzą kolesie POlityków .Czesc kasy z przetargów zawsze musi isc pod stołem i wtedy sie okazuje ze nikt nie sprawdza gdzie i jak działaja ci pseudo przetargi wygrali!!

   • 2 16

   • jak zwykle... (1)

    Jak zwykle zima zaskoczyla kierowcow, ktorzy mysleli, ze moga jezdzic caly rok na letnich oponach. Ale i tak latwiej zrzucic wine na innych niz pomyslec.

    • 1 2

    • Teksty jak za komuny - system jest świetny ale jednostki go psują :))))

     Tak, tak - systemy antykryzysowe i "miasto" było świetnie przygotowane, bo w końcu nawet każda gospodyni domowa z internetem wiedziała, że będzie groźnie i trzeba w porę kupić chociaż 2kg chleba na zapas. Ale zepsuły wszystko nieświadome ideologicznie jednostki na letnich oponach :))) Nie czarujmy się: urzędasy tylko markują pracę, komputery służą im do układania pasjansów, a informacje na portalach pogodowych są dla nich nie do ogarnięcia.

     • 1 0

  • no i poco srasz ogniem

   ja nie mam do nich pretensji hejterze!!!

   • 9 0

  • Hehe. Również na to czekałem :-)

   • 2 1

  • Kejsi Jones z U. S. A

   Do gry wchodzi nowy gracz - Kejsi Jones z U.S.A. , dziewczyny z Kartuz i okolic przygotujcie się... CzarnE BMW alusy 18'... 110 KM pod maską rwie się aby zagwarantować Wam dziewczyny najleszpe co tylko możecie sobie wymarzyć. JEEE ... KEJSI Jones z U.S.A. ;)Zawsze ma Asa w rękawie ;)Nawet gdy gra w wojnę :)

   • 2 5

 • Mikołaj prezent dzieciom sprawił.

  • 334 4

 • Śnieg (11)

  To czas łopatować .A Straż Miejska się pojawi i Mandat Mandat

  • 213 6

  • Budyń do łopaty bo ludzie nogi łamią a podatki płacą !! (6)

   Straż miejska powinna sprzątać bo to zwykli struże są tylko inaczej nazwani. Pieniądze z budżetu biorą to niech się przydadzą ! Samo stwierdzenie problemu nie usunie jego.

   • 11 7

   • struże ? A może stróże ? Gimnazjum już zaliczone ? (5)

    • 12 4

    • może coś na temat

     sfrustrowany polonisto?

     • 4 16

    • (3)

     struże , taki poziom nauczania po reformie, a w gimnazjum uczysz się jak pić i jak koleżanki zaliczać a nie matematyka i polski ... ogłupmy jeszcze 6-cio latków , głupich łatwiej kontrolować

     • 13 2

     • noo i zabawa w serduszko.. (2)

      • 4 0

      • a potem na łudstok

       w błotku się taplać
       cały świat wstrzymuje oddech
       w zachwycie

       • 3 0

      • słoneczko

       chyba, że coś mnie ominęło :P

       • 1 0

  • Łopatować ? A co to jest ?

   • 2 6

  • Straż miejska się nie pojawi. DZISIAJ KREW ODDAJĄ :)

   • 4 4

  • straszne wiatry

   dzisiaj mnie prześladują .... duszące, gorące siarkowe ....

   • 1 0

  • Niech spróbują tu podejść !!!

   • 0 1

 • tak straszalyli, tak zapowiadali... (14)

  a powiało jak często na pomorzu. może dalej na zachód było gorzej, ale w trójmieście nic nadzwyczajnego sie nie działo...

  • 370 31

  • Śmieszne jak ludziom piorą mózgi w tv - relacje tvn24, polsat news i tvp info - zapowiadaly orkan a to zwykly wiatr (4)

   sensaja w mediach i sianie strachu wsrod ludzi. Nie wychodzcie z domu i takie tam. Albo ze wojewoda odwolal zajecia w szkolach. smiech smich smiech - zalosni ludzie tam pracuja

   • 97 14

   • ale mieli o czym pisać (2)

    i teraz będzie sensacja na następne 3 dni że był wiatr i drzewa się wywaliły

    • 47 5

    • uwaga (1)

     Podobnie było z KOMETĄ.
     Pismaki konfabulowali z "naukowcami", że w grudniu będzie widoczna tak jasna kometa, iż zobaczymy ją w dzień.
     Wyszło... jak zawsze.
     Kometa o mało co nie rozpadła się i świeci maksymalnie: +7mag, czyli nawet w ciemną noc jest NIEWIDOCZNA DLA LUDZKIEGO OKA.
     No, ale pismaki mieli parę złotych za artykuły...

     • 1 0

     • tejż mi

      moja stara mocniej potrafi dmuchnąć ze swojej armaty -czasami aż kordłe zrzuci

      • 0 3

   • nigdy nie masz pewności

    Ostrzegają i się nie sprawdzi - źle
    Nie ostrzegają a będzie - źle
    Polska mentalność

    Fakt dziennikarze mają nas..ne w głowach
    Dzień wcześniej czytam wywiad dziennikarza z meteorologiem: To będzie tajfun? a może Orkan? może tornado? - nie proszę pana mocna wichura.
    A jak się będzie nazywać? Xawery? - nie proszę pana wichura.
    Tak więc meteorolog wszystko ładnie wytłumaczył a dziennikarze i tak pozazdrościli amerykanom i nazwali Orkanem Xawery.

    A co do naszego tutaj utyskiwania.
    cieszę się że ostrzegli,
    cieszę się że zabezpieczyłem co trzeba
    cieszę się że na czas wstawiłem samochód do garażu
    cieszę się że jednak to nas ominęło.

    Pozdrawiam wszystkich

    • 79 3

  • TVN lubi na maksa wyolbrzymiać,to fakt

   Jeszcze smętną, pogrzebową muzyczkę podłoża i oznajmią,że runęły 2 gałęzie drzew

   • 78 5

  • zawsze marudzą (2)

   jesteście żałośni jakby faktycznie ostro wiało to mielibyście pretensje dlaczego nikt Was niepoinformował ale tak już jest jak jest gorąco zle jak zimno też zle nikomu nigdy niedogodzisz żal.pl

   • 13 12

   • znawca sie odezwał - pewnie lezales w pokoju i nie mogles zasnac tak wialo

    i tv cala noc chodzil i newsy na bieżąco sledziles. Myslales moze ze do gimbazy jutro nie pojdziesz. a tu rano przyszło rozczarowanie - hahaha

    • 11 8

   • ?

    Z IMGW jesteś?

    • 0 1

  • to wyjdz na dwor

   a nie pierdoły w internet wypisujesz

   • 5 4

  • Zapraszam do Gdyni na Wiczlino. Może zmienisz zdanie, gieroju ;)

   • 5 2

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • zapraszam do Jastrzębiej Góry, tu piździ nieziemsko (wychodząc z psem na spacer ledwo utrzymywałem się na nogach), lodowisko na ulicach i chodnikach. Prąd wysiadał już 4 razy.

   • 3 0

  • Dlatego nie mam TV

   Niestety w radio też troszkę straszyli

   • 2 0

 • Z wielkiej chmury, mały deszcz. (5)

  Miał być koniec świata, a tylko trochę mocniej powiało.

  • 205 22

  • Trochę mocniej? Powiało jak zawsze :) (1)

   • 21 0

   • e tam ...

    jak się napnę to lepiej dmuchnę ... -czasami też na mokro

    • 2 2

  • dobrze, ze nie wiało

   Jak nie ostrzegaliby a coś by się wydarzyło to było by gadanie.

   • 7 2

  • oby ci dach zerwało!

   • 1 4

  • Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

   W dzień wiało konkretnie

   • 0 2

 • Na głównych drogach OK (4)

  na bocznych mogą być problemy. Wystarczy uważać, jak ktośma zimówki. A jak nie ma lub nie potrafi jeździć to niech nocuje w pracy albo zostaje w domu.

  • 111 8

  • (2)

   Słuchaj, reda i rumia, to nie głowne drogi.

   • 5 5

   • Słuchaj! Jest Stachu w domu? (1)

    Słuchaj! Jest Stachu w domu?

    • 7 0

    • Gdzie piniendze som za las?

     • 5 0

  • więc Słowaka

   to nie jest główna droga :) Kartuska też nią nie jest.

   • 1 0

 • Mikołajki, to i śnieg. (1)

  Nic w tym specjalnie dziwnego. Lepsze to, niż listopadowa szaruga. Zapowiadali kataklizm, a jak zwykle okazało się, że z dużej chmury mały deszcz... Ot, współczesne media, wszędzie węszą sensację.

  • 90 11

  • Ja tylko nie mogę się doczekać nakazu posiadania opon zimowych w okresie od grudnia do marca

   • 1 2

 • jak zwykle zima zaskoczyła kierowców (15)

  • 160 44

  • X

   dokładnie. kto by sie spodziewał sniegu w grudniu

   • 57 3

  • kurde!! rano jakas baba smartem blokowala swietokrzyska przed rondem z havla (4)

   co za kretynka na letnich w taka pogode - powinien byc mandat min. 1000zl to by sie nauczyli zimowki w pore zakladac!!

   • 28 4

   • Ja jednak poradze wozic zima wiaderko piasku :)

    • 9 0

   • Dokładnie. Najpierw autobus 155 spóźnił się prawie godzinę, to następnie przez ponad godzinę jechał z Jaworzniaków na pętlę tramwajową. A tylko poprószyło lekko śniegiem i już paraliż całego miasta przez jakiś ciamajdów. Współczuję tym, którzy jechali do pracy i spóźnili się przez tę pancię ponad 2h do pracy.

    • 5 2

   • A Ty dżem-ten-men mógłby wyjść z swej bryki i pomóc kobiecie.

    Jak ona "baba" to ty .....j

    • 7 6

   • Na letnich jeździ się tak samo jak na zimowych jeśli niema mrozu... Paniusia po prostu nie umiała jeździć w zimie:)

    Idzie zima:)

    • 0 3

  • Kierowców samochodów, bo rowerzystów nie. (7)

   Dzisiaj z Czterech Pór Roku do Gdańska na rowerze jechałem. I zajęło mi to 30 minut czyli 7 minut wiecej niż bez śniegu. W tym czasie na Wielkopolskiej, Przebiśniegowej, Niepołomnickiej, Świętokrzyskiej, Małomiejskiej, Trakcie Św. Wojciecha cały czas mijałem stojacych kierowców w swoich samochodach.

   • 11 6

   • Szacun kolego!!!!! (1)

    Ja chciałem pojeździć jutro na wyspie Sobieszewskiej, ale chyba muszę odpuścić, zobaczymy co będzie w niedzielę

    • 3 2

    • W niedzielę duży wyż i błękit - przynajmniej do południa.

     • 1 2

   • na rowerze?? (4)

    Hehe macie coś z głową śniżni rowerzyści,a tak swoją drogą kup se łańcuchy na opony hehe i wycieraczki na twarz

    • 6 8

    • może lepiej (1)

     Na hulajnodze będzie najlepiej zero korków pogoda idealna na ten sprzęt,albo ...deskorolka!!!

     • 6 2

     • ja to bym pojeżdził

      Na deskorolce albo wrotkach świetna pogoda!!!

      • 1 0

    • Żal d..... ściska że Ty stałeś w korkach a on jechał. (1)

     • 4 8

     • nie stałem w korkach bo..

      znam objazdy hehe,ale jechałem w cieplutkim samochodzie hehe,a swoją drogą współczuje debilom co w taką pogodę jeżdżą na rowerach jesteś HARDCOREM hehe

      • 3 4

  • zima zaskoczyła ale,

   drogowców a nie kierowców

   • 3 10

 • Ksawery zamiast wiatrów przyniósł białe szaleństwo :P (1)

  • 211 10

  • szlaństwo to wracac dzis 4 godziny z wrzeszcza na kokoszki

   • 1 2

 • hu hu ha zima zła (2)

  lodzio miodzio nareszcie śnieg spadł...

  • 125 28

  • Brzechwa się odezwał.. (1)

   • 6 6

   • a ja już byłem na biegówkach :-)

    ciut się lepi, ale jak wracałem było CACY

    • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane