• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Turystów na Westerplatte mają wozić piętrowe autobusy

Maciej Korolczuk
11 kwietnia 2024, godz. 07:00 
Opinie (210)
Westerplatte to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Trójmieście. Westerplatte to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Trójmieście.

Turystyczna linia autobusowa 606, łącząca centrum Gdańska z półwyspem Westerplatte, ma być w tym roku obsługiwana przez dwa autobusy piętrowe. To jedna z letnich atrakcji turystycznych. Jeśli uda się znaleźć operatora linii, autobusy ruszą na trasę od 1 maja i będą kursować codziennie aż do końca września.Piętrowe autobusy na turystycznej linii na Westerplatte to:

Linia 606 woziła turystów na Westerplatte już w ubiegłym roku. Teraz - na wniosek ZTM - miałaby funkcjonować od 1 maja do końca września, a przewozy mają być realizowane atrakcyjniejszymi i popularnymi w wielu europejskich miastach - autobusami piętrowymi.

Pojazdy miałyby kursować we wszystkie dni tygodnia oraz święta (w sumie 61 tys. wozokilometrów). Szczegółowy rozkład jazdy wraz z wyznaczonymi do obsługi linii przystankami poznamy dopiero po wyłonieniu wykonawcy.

Tak mają wyglądać autobusy piętrowe, którymi GAiT chce wozić turystów na Westerplatte. Tak mają wyglądać autobusy piętrowe, którymi GAiT chce wozić turystów na Westerplatte.
Autobusy mają być wyposażone w urządzenia systemu Fala i Tristar (dzięki temu na tablicach przystankowych i w internetowym rozkładzie jazdy wyświetla się rzeczywisty czas przyjazdu pojazdu) oraz sprawny monitoring. Wśród wymagań są też elektroniczne wyświetlacze, ładowarki USB i kasowniki. Pojazdy muszą być przystosowane do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej i osób z wózkami dziecięcymi.

Na pokład autobusu musi wejść co najmniej 110 pasażerów, w tym 70 na miejscach siedzących.

W postępowaniu najwyżej oceniana będzie cena oferty (60 proc.) i średni wiek taboru (25 proc.). Atutem przewoźnika będzie też posiadanie myjni autobusowej (10 proc.) i holownika do holowania autobusu w razie awarii (5 proc.).

Na oferty GAiT czeka do środy, 17 kwietnia.

Przypomnijmy, że na początku 2017 roku GAiT chciał do obsługi podobnej linii kupić autobusy z odkrytym dachem. Po protestach firm meleksowych i zawiadomieniu do prokuratury z pomysłu się wycofano.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (210)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane