• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Uciekał przed karą, policjanta przeciągnął kilkanaście metrów po jezdni

ewel
29 stycznia 2024, godz. 12:30 
Opinie (113)
30-latek trafił do policyjnego aresztu. 30-latek trafił do policyjnego aresztu.

Był poszukiwany za liczne kradzieże, dlatego postanowił uciec z rutynowej policyjnej kontroli. Gdy odpalił samochód, pociągnął za sobą policjanta, który usiłował go zatrzymać. 30-latka ostatecznie udało się złapać - najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jego towarzyszka też będzie mieć kłopoty, bo kradła razem z nim.Byłe(a)ś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się ostatnio na ulicach Gdyni i Pruszcza Gdańskiego - wszystko za sprawą tego samego kierowcy, jak się okazało - poszukiwanego przez policję.

25 stycznia, tuż przed godz. 1 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Redłowie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem.

Kierowcą był 30-letni mieszkaniec Straszyna, w policyjnym systemie figurujący jako osoba poszukiwana do zatrzymania za usiłowanie kradzieży z włamaniem.Ciągnął policjanta po jezdni przez kilkanaście metrów- W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna ruszył gwałtownie pojazdem, a stojący przy nim policjant złapał za słupek i próbował go zatrzymać. 30-latek kontynuował jazdę zmierzając bokiem pojazdu, przy którym znajdował się policjant, w stronę barierek energochłonnych. W wyniku tego funkcjonariusz stracił równowagę i został pociągnięty przez pojazd przez kilkanaście metrów po jezdni - opisuje podkom. Jolanta Grunert, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Policjant został przewieziony do szpitala, gdzie został zaopatrzony medycznie. Funkcjonariusze od razu przekazali komunikat o ucieczce mężczyzny wszystkim jednostkom policji, aby jak najszybciej go zatrzymać.


Złapali go po pościgu w Pruszczu GdańskimTego samego dnia, rano, uciekiniera zatrzymano na terenie Pruszcza Gdańskiego. Tam zauważyli go policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji.

Ci także musieli jednak ruszyć za nim w pościg, bo mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli.

- Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Próbował schować się w mieszkaniu, lecz tam policjanci z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali go. W mieszkaniu przebywała również 29-letnia kobieta, która również została zatrzymana. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu - informuje Grunert.
Policjanci zatrzymali także jego partnerkę. Policjanci zatrzymali także jego partnerkę.

Para od kradzieży i włamańOkazało się, że para może odpowiadać za kilka kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie powiatu gdańskiego. Łączna wartość skradzionego przez nich towaru to prawie 25 tysięcy złotych.

- W związku z tymi sprawami 30-latek usłyszał siedem zarzutów kradzieży z włamaniem i zarzut niezatrzymania się do kontroli. Za kradzież z włamaniem odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa. 29-latka usłyszała natomiast sześć zarzutów kradzieży z włamaniem, o których wspólne dokonanie z 30-latkiem jest podejrzewana. Dodatkowo śledczy z Pruszcza Gdańskiego przedstawili zatrzymanemu także dwa kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem w związku ze sprawami z terenu Tczewa - wylicza Grunert.

Mężczyzna został aresztowanyW sobotę, 27 stycznia, Sąd Rejonowy w Gdyni zastosował wobec 30-latka trzy miesiące tymczasowego aresztu za czynną napaść na funkcjonariusza policji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jesteś świadkiem lub ofiarą przestępstwa? Zgłoś się na policjęZa kradzież z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 15 lat więzienia. Niezatrzymanie się do kontroli zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (113)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane