• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ukradł kosmetyki za 35 zł, dostał mandat na 1 tys. zł

Ewelina Oleksy
28 grudnia 2023, godz. 12:30 
Opinie (119)
Do kradzieży doszło w tym kompleksie handlowym. Do kradzieży doszło w tym kompleksie handlowym.

Jeśli o jakiejś kradzieży można powiedzieć: "nieopłacalna", to ta taka właśnie była. Złodziej w drogerii na Zaspie połasił się na kosmetyki warte ok. 35 zł. Został złapany i ukarany dwoma mandatami, które znacznie przewyższyły wartość łupu - ma za nie do zapłacenia w sumie 1 tys. zł.Dostałe(a)ś kiedyś mandat wyższy niż 500 zł?

Na gorącym uczynku został złapany 53-letni mężczyzna, który w drogerii przy ul. Hynka 65Mapka ukradł dwa kosmetyki o wartości ok. 35 zł. Teraz będzie musiał za nie sporo przepłacić, bo został ukarany mandatami, które znacznie przewyższają wartość łupu, który mu zresztą odebrano.

Zamieszanie w drogerii na Zaspie- W trakcie patrolowania dzielnicy Zaspa-Młyniec strażnicy z Referatu III dostrzegli zamieszanie w drogerii przy ul. Hynka 65. Natychmiast udali się w tym kierunku. Gdy wbiegli do sklepu, ujrzeli dwóch pracowników obsługi oraz kobietę z córką kłócących się ze starszym mężczyzną. Okazało się, że chwilę wcześniej został on nakryty na gorącym uczynku przez klientkę, która zauważyła, jak wkłada jeden z produktów do plecaka. Kobieta natychmiast powiadomiła obsługę sklepu - informuje Monika Domachowska ze Straży Miejskiej w Gdańsku.


Niedawno wyszedł z więzienia. Siedział za drobne kradzieżeStrażnicy wylegitymowali mężczyznę i na miejsce wezwali policję. Okazało się, że to recydywista.

- 53-latek sam przyznał się, że kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał łączną karę za drobne kradzieże. Po przybyciu na miejsce policji mężczyzna został przekazany mundurowym - wskazuje Domachowska.


Łup za 35 zł, mandat do zapłaty: 1 tys. złUkradzione kosmetyki wróciły na półki, a 53-latka policja ukarała dwoma mandatami: jednym z art. 119 Kodeksu wykroczeń (kradzież i przywłaszczenie), drugim z art. 51 Kodeksu wykroczeń (zakłócenie porządku).

Zasnął w wannie, udawał, że sprząta - najgłupsi przestępcy roku Zasnął w wannie, udawał, że sprząta - najgłupsi przestępcy roku

- Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny za kradzież w wysokości 500 zł oraz mandat karny za zakłócanie porządku w wysokości 500 zł. W sumie więc ma do zapłaty 1 tys. zł - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Gdańsku.
Po nałożeniu mandatu mężczyzna został wypuszczony na wolność.

Widzisz, że ktoś kradnie? Powiadom policję

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (119)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane