• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ukradł szampana za 2,5 tys. zł, a wpadł podczas kradzieży wina za 300 zł

FK
23 lutego 2024, godz. 21:00 
Opinie (112)
Zamiłowanie do drogich trunków doprowadziło 42-latka z Gdańska wprost do policyjnego aresztu. Zamiłowanie do drogich trunków doprowadziło 42-latka z Gdańska wprost do policyjnego aresztu.

Wpadł podczas próby kradzieży wina za 300 zł, ale okazało się, że wcześniej ukradł też szampana wartego 2,4 tys. zł. To nie koniec: 42-latek z Gdańska ukradł też prawie 70 l paliwa ze stacji benzynowej. A że działał w warunkach recydywy, decyzja sądu może pozbawić go szansy na degustowanie wykwintnych trunków, w których najwyraźniej gustuje, aż na 7,5 roku.Kochał drogie wina, ale nie lubił za nie płacićCzy ukradłe(a)ś kiedyś coś ze sklepu?

O szkodliwych skutkach zamiłowania do alkoholu mówi się wiele. Jak się okazuje, potrzeba zdobycia ulubionej etykiety bywa tak wielka, że koneserzy zrobią wszystko, by zdobyć ulubiony trunek. A że 42-latek z Gdańska gust ma nie byle jaki, to odwiedziwszy jeden z supermarketów, mierzył w bardzo wysoką półkę cenową. Ponieważ jednak nie zamierzał za towar płacić, skończyło się interwencją policji.

- W jednym z supermarketów mężczyzna ukradł wino warte 300 zł - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Gdańsku. Na miejsce pojechali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy za popełnianie wykroczenie ukarali 42-latka z Gdańska mandatem karnym w wysokości 500 zł.


Wpadł za kradzież szampana za 2,4 tys. zł, bo ukradł wino za 300 złJak się okazało, z upodobania do ekskluzywnych win zatrzymany koneser zasłynął już wcześniej. Na miejscu okazało się, że mężczyzna został rozpoznany przez pracowników sklepu jako sprawca kradzieży szampana o wartości prawie 2,4 tys. zł. Do tej kradzieży doszło pod koniec stycznia.

Dlatego gdańszczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

- Podejrzany usłyszał zarzut za kradzież szampana - informuje podinsp. Magdalena Ciska. - Z uwagi na fakt, że był już karany za przestępstwa podobne, za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.


Za paliwo też nie lubił płacićPodczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna nie tylko za wina nie lubił płacić, ale też za paliwo. 1 grudnia 2023 r. na terenie jednej ze stacji paliw ukradł ponad 68 l o wartości przekraczającej 460 zł.

Zapewne, aby zapewnić sobie anonimowość, podczas kradzieży poruszał się pojazdem, na którym miał założone tablice rejestracyjne innego samochodu.

- 42-latek został przesłuchany jako sprawca wykroczenia kradzieży paliwa. Następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu - informuje KMP Gdańsk.
Za kradzież w warunkach recydywy grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności. Za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (112)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane