Fakty i opinie

stat

Urzędnicy dostaną 70 zł za dojazd do pracy rowerem

Rowerem do pracy? I bez specjalnych dodatków wielu mieszkańców Trójmiasta wybiera ten środek transportu.
Rowerem do pracy? I bez specjalnych dodatków wielu mieszkańców Trójmiasta wybiera ten środek transportu. fot. galeria.trojmiasto.pl

Specjalny dodatek - 70 zł brutto miesięcznie - otrzymywać będą pracownicy Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, którzy przynajmniej przez 15 dni w miesiącu dojeżdżać będą do pracy rowerem.Czy zmienił(a)byś środek transportu, którym dojeżdżasz do pracy w zamian za dodatek do pensji?

tak, to dobry pomysł

57%

nie, nawet mimo dodatku wybrał(a)bym samochód

21%

nie, bo i tak dojeżdżam do pracy rowerem/komunikacją

22%
O wprowadzeniu specjalnego dodatku zadecydował marszałek Mieczysław Struk. Póki co, dodatek ten będzie przyznawany od czerwca do grudnia tego roku. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to akcja zostanie przedłużona.

Warto jednak pamiętać, że na zwiększenie swoich zarobków liczyć mogą tylko ci urzędnicy, którzy rowerem dojadą do pracy przynajmniej 15 razy w miesiącu.

- Rower jest nie tylko modny i zdrowy, ale też ekologiczny. A czyste powietrze to nasz nadmorski i pomorski atut. Dlatego uważam, że warto nie tylko promować, ale też premiować jazdę rowerem - mówi o swojej decyzji marszałek Mieczysław Struk.
W Urzędzie Marszałkowskim pracuje aktualnie około 900 osób. Według ankiet, które wypełnili kilka miesięcy temu urzędnicy, rowerem do pracy dojeżdżało dotąd około 100 z nich.

Podobny dodatek został wprowadzony także w 2015 roku w Sopocie. Tam na dodatkowe 50 zł brutto miesięcznie liczyć mogą jednak nie tylko rowerzyści, a wszyscy, którzy na co dzień dojeżdżają do pracy środkami transportu innymi niż samochód (dopuszczalne jest dwukrotne dojechanie autem do urzędu w ciągu jednego miesiąca).
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (533)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.