Fakty i opinie

stat

W święta iluminacje w parku Oliwskim świecić będą dłużej


W Wigilię będzie można podziwiać iluminacje w parku Oliwskim zobacz na mapie Gdańska nawet do 2 w nocy. Rozświetlony park także w Święta będzie dłużej otwarty.Czy wybierzesz się w święta do parku Oliwskiego?

tak

75%

nie

25%
Park Oliwski ze względu na swój zabytkowy charakter jest zamykany na noc, latem można w nim przebywać do godz. 23, a poza sezonem jedynie do godz. 20.

Od dwóch lat wyjątkiem stał się okres świąteczny, głównie za sprawą iluminacji, które się tam wówczas pojawiają i cieszą się olbrzymim powodzeniem.

Od zeszłego roku mają one charakter "morski": podziwiać można obiekty stylizowane na XVII-wieczne galeony. Do tego w parku ustawiono okazałe ozdobne żyrandole oraz trójwymiarowe bramy. Najchętniej fotografowaną atrakcją jest z kolei efektownie rozświetlony szpaler drzew w Alejach Lipowych. Do przygotowania oświetlenia w parku wykorzystano niemal 11 km świetlnego łańcucha.

Czytaj też: Gdyńskie iluminacje już świecą

Zachęca to do rodzinnych spacerów tym bardziej, że park Oliwski w okresie świątecznym otwarty będzie dłużej.

W Wigilię na spacerowiczów czeka niespodzianka, iluminacje będą włączone aż do godz. 2 w nocy.

Ekspozycja iluminacji od poniedziałku do niedzieli jest włączona w godzinach: 16:00-22.00, a w tygodniu park udostępniony jest dla odwiedzających w godzinach: 05:00-22.00.

Świąteczne oświetlenie w parku Oliwskim będzie włączane do 4 lutego 2019 roku.

Odwiedzających park Oliwski - już od głównego wejścia przy ul. Rybińskiego - witają świąteczne życzenia "Wesołych Świąt", a przy wejściu od al. Grunwaldzkiej świetlny napis "Gdańsk".
Odwiedzających park Oliwski - już od głównego wejścia przy ul. Rybińskiego - witają świąteczne życzenia "Wesołych Świąt", a przy wejściu od al. Grunwaldzkiej świetlny napis "Gdańsk". fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przypomina kierowcom o ograniczeniu postoju w ciągu ulic Opata Jacka Rybińskiego, Stary Rynek Oliwski oraz Spacerowej. Parkowanie ograniczone zostanie również w ciągu ulicy Opackiej na odcinku od al. Grunwaldzkiej do ulicy Czyżewskiego.

Parkingi wyznaczone zostały na lewym pasie w ciągu ul. Pomorskiej w obu kierunkach od skrzyżowania z ulicą Gospody do skrzyżowania z ulicą Subisława. Dla ruchu zamknięta została ulica Nowickiego - poruszać się po niej mogą wyłącznie pojazdy służb komunalnych oraz osoby niepełnosprawne posiadające kartę parkingową. Umożliwiony został dojazd do katedry oliwskiej.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (70)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.