Fakty i opinie

stat

W święta iluminacje w parku Oliwskim świecić będą dłużej

Najnowszy artukuł na ten temat

Wyłączona iluminacja w parku Oliwskim


W Wigilię będzie można podziwiać iluminacje w parku Oliwskim zobacz na mapie Gdańska nawet do 2 w nocy. Rozświetlony park także w Święta będzie dłużej otwarty.zakończona Łącznie głosów: 1366
Park Oliwski ze względu na swój zabytkowy charakter jest zamykany na noc, latem można w nim przebywać do godz. 23, a poza sezonem jedynie do godz. 20.

Od dwóch lat wyjątkiem stał się okres świąteczny, głównie za sprawą iluminacji, które się tam wówczas pojawiają i cieszą się olbrzymim powodzeniem.

Od zeszłego roku mają one charakter "morski": podziwiać można obiekty stylizowane na XVII-wieczne galeony. Do tego w parku ustawiono okazałe ozdobne żyrandole oraz trójwymiarowe bramy. Najchętniej fotografowaną atrakcją jest z kolei efektownie rozświetlony szpaler drzew w Alejach Lipowych. Do przygotowania oświetlenia w parku wykorzystano niemal 11 km świetlnego łańcucha.

Czytaj też: Gdyńskie iluminacje już świecą

Zachęca to do rodzinnych spacerów tym bardziej, że park Oliwski w okresie świątecznym otwarty będzie dłużej.

W Wigilię na spacerowiczów czeka niespodzianka, iluminacje będą włączone aż do godz. 2 w nocy.

Ekspozycja iluminacji od poniedziałku do niedzieli jest włączona w godzinach: 16:00-22.00, a w tygodniu park udostępniony jest dla odwiedzających w godzinach: 05:00-22.00.

Świąteczne oświetlenie w parku Oliwskim będzie włączane do 4 lutego 2019 roku.

Odwiedzających park Oliwski - już od głównego wejścia przy ul. Rybińskiego - witają świąteczne życzenia "Wesołych Świąt", a przy wejściu od al. Grunwaldzkiej świetlny napis "Gdańsk".
Odwiedzających park Oliwski - już od głównego wejścia przy ul. Rybińskiego - witają świąteczne życzenia "Wesołych Świąt", a przy wejściu od al. Grunwaldzkiej świetlny napis "Gdańsk". fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przypomina kierowcom o ograniczeniu postoju w ciągu ulic Opata Jacka Rybińskiego, Stary Rynek Oliwski oraz Spacerowej. Parkowanie ograniczone zostanie również w ciągu ulicy Opackiej na odcinku od al. Grunwaldzkiej do ulicy Czyżewskiego.

Parkingi wyznaczone zostały na lewym pasie w ciągu ul. Pomorskiej w obu kierunkach od skrzyżowania z ulicą Gospody do skrzyżowania z ulicą Subisława. Dla ruchu zamknięta została ulica Nowickiego - poruszać się po niej mogą wyłącznie pojazdy służb komunalnych oraz osoby niepełnosprawne posiadające kartę parkingową. Umożliwiony został dojazd do katedry oliwskiej.

Opinie (70) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.