• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

WOŚP w Trójmieście: licytacje i koncerty

km, Patsz
9 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Casa - imię lwicy wylicytowane na aukcji WOŚP
W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans noworodków. W Gdyni, Sopocie i Gdańsku - jak co roku - będzie sporo atrakcji. W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans noworodków. W Gdyni, Sopocie i Gdańsku - jak co roku - będzie sporo atrakcji.

W tym roku, w ramach 26. finału WOŚP w Trójmieście, w niedzielę odbędą się dziesiątki koncertów i gorące licytacje. Do zgarnięcia m.in. piłki z autografem Roberta Lewandowskiego czy kolacja z Magdą Gessler i Robertem Biedroniem. O godz. 20 światełko do nieba w Gdyni i Gdańsku. Tym razem pieniądze są zbierane dla wyrównania szans w ratowaniu noworodków.Ile zamierzasz przeznaczyć w tym roku na WOŚP?

Gdańskie sztaby i wolontariuszeW Gdańsku zarejestrowanych jest 13 sztabów, czyli o pięć więcej w niż w poprzednim roku. W sumie na rzecz orkiestry będzie pracować 1,2 tys. wolontariuszy, z czego na ulicach kwestować będzie 700 osób.

Główną siedzibę sztab będzie miał w Zbrojowni przy Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska.

W Gdańsku w zeszłym roku zebrano w sumie 911 tys. zł. Dla porównania, w 2000 roku zebrano 610 tys. zł.

W tym roku orkiestra będzie grać dla wyrównania szans w ratowaniu noworodków. Zebrane fundusze mają wspierać oddziały neonatologiczne.

- W poprzednich latach otrzymaliśmy m.in. aparaty do przesiewowego badania słuchu, a także respiratory czy inkubatory. Bardzo istotne jest monitorowanie pacjentów i profilaktyka. Dlatego ciągle bardzo nam brakuje inkubatorów czy kardiomonitorów - podkreśla dr Beata Gis z Oddziału Neonatologicznego z Pododdziału Patologii Noworodków w szpitalu Copernicus w Gdańsku.

Zbiórka WOŚP w Gdańsku w 2017 roku

Jak gra orkiestra, to musi być i muzyka. Scena stanie na Targu Węglowym, gdzie od godz. 15 rozpoczną się koncerty grup The Rolling Doors, Sound'n'Grace, a po godz. 19 pojawi się Mrozu, znany z takich piosenek, jak "Miliony monet" czy "Globalnie". W przerwach odbędą się licytacje przedmiotów czy usług.

W tym roku złoty sponsor w Gdańsku, firma Drutex, wystawia na licytację piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego, a na konto orkiestry wpłaciła już 100 tys. zł. Ponadto zlicytowane zostanie też pióro, którym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisał umowę finansującą in vitro dla mieszkańców.

Będzie można powalczyć o nadanie imienia małej lwicy, która 1,5 miesiąca temu narodziła się w gdańskim ZOO, lub o odcisk jej prawej łapy. Wylicytować też będzie można fragment poszycia ze Stadionu Energa Gdańsk, miejsce w loży stadionu na derbach Lechii z Arką czy rejs żaglowcem Generał Zaruski.

Finał zaplanowano o godz. 20 z tradycyjnym "światełkiem do nieba" czyli pokazem sztucznych ogni.

Trzy sztaby WOŚP w GdyniSporo w ramach WOŚP przygotowano także w Gdyni. Wśród atrakcji: koncerty, pokazy taneczne, spotkanie z postaciami z "Gwiezdnych Wojen", czy przejazd rowerowy sprzed Ergo Areny zobacz na mapie Gdańska na skwer Kościuszki zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Na ulicach miasta będzie zbierać pieniądze co najmniej 650 wolontariuszy.

Główny sztab będzie w Teatrze Miejskim przy ul. Bema zobacz na mapie Gdyni. Od godz. 13 zaplanowano tam występy muzyczne i taneczne. W foyer teatru działać będzie sklepik z gadżetami oraz loteria fantowa. W godz. 14-15 będzie można z kolei zajrzeć do samochodów Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Policji. Głównym punktem programu będzie licytacja przedmiotów.

Licytacje trwają także na Allegro. Wśród prezentów kolacja z Magdą Gessler i Robertem Biedroniem oraz siedmiodniowy rejs jachtem Copernicus.

WOŚP w Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni: Natalia Szroeder i Gwiezdne WojnyW Centrum Riviera, gdzie siedzibę będzie miał sztab WOŚP stowarzyszenia In Gremio, od południa na orkiestrowej scenie odbędą się licytacje oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która zaśpiewa o godz. 17. Wystąpią też: Joanna Knitter z zespołem (o godz. 13), Ortalion (o 14), Lanberry (godz. 15), grupa perkusyjna Ambershire (o 18:45), a także Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA (o 12:15). Zaprezentują się również gdyńskie Cheerleaderki.

Tak gdynianie wspierali WOŚP w 2017 roku

- Będzie można spotkać rekonstruktorów, którzy wcielają się w postaci z "Gwiezdnych wojen" - w licencjonowanych strojach. Pojawią się tam bohaterowie wszystkich odcinków sagi. Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Znajdzie się tam też quad, przerobiony na pojazd z "Gwiezdnych wojen". Inne atrakcje to: szczudlarze, stoisko druku 3D, przygody z Angry Birds, strefa gier, strefa sportu, czy też strefa dla dzieci - zachęca Jakub Ubych ze stowarzyszenia In Gremio.
Światełko do nieba w Gdyni o godz. 20 na parkingu pomiędzy halą i Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni.

Na rowerach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Gdańska do GdyniTrzeci gdyński sztab WOŚP - w YMCA Gdynia przy ul. Żeromskiego - pomaga w organizacji niezwykłego przejazdu rowerowego. Jego uczestnicy przejadą z Sopotu do Gdyni pod hasłem "Na rowerach dla Orkiestry". Start o godz. 12 sprzed Ergo Areny. Dalej pojadą Drogą Zieloną, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skręcą na skwer Kościuszki i przy Wydziale Nawigacyjnym zakończą podróż. Szczegóły na temat przejazdu "Na rowerach dla Orkiestry"

Zabytkowy trolejbus w dzień finału WOŚP w GdyniW niedzielę, w godz. 10:30-19:30, funkcjonować będzie linia trolejbusowa 026. Numer nawiązuje do 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trasy przez Orłowo, obsługiwanej na co dzień m.in. linią 26.

- Trolejbus będzie jeździł na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego - Świętojańska - al. Marsz. Piłsudskiego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Sopot Reja. Z Sopotu do Gdyni zamiast ul. Wójta Radtkego, do Dworca Głównego dojedzie ul. Jana z Kolna i przez plac Konstytucji. Kursy na tej linii będą wykonywane przez pojazdy zabytkowe. Przejazd będzie bezpłatny dla pasażerów. W pojazdach wolontariusze będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz WOŚP - opowiada Magdalena Czernek z referatu relacji z mediami UM w Gdyni.
Linia jest współorganizowana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Detko Band i Trubadurzy w Centrum WaterfrontPonadto w ramach WOŚP W Gdyni godz. 10-22 w Centrum Waterfront zobacz na mapie Gdyni będzie można zobaczyć pokazy taneczne i sportowe oraz występy grup dziecięcych. Na scenie zagra zespół Detko Band, a gwiazdą wieczoru będą Trubadurzy, którzy wystąpią o godz. 17.

Pieniądze na WOŚP w Gdyni będzie można złożyć też m.in. w Centrum Aktywności Seniora, Centrum Handlowym Batory zobacz na mapie Gdyni, Klif zobacz na mapie Gdyni i Szperk zobacz na mapie Gdyni.

WOŚP w Sopocie: pojazdy militarne, grochówka i koncertyW Sopocie sporo będzie działo się w placówce Młodzieżowego Domu Kultury zobacz na mapie Sopotu przy al. Niepodległości 763. Podczas Finału wystąpią dzieci i młodzież z MDK Sopot, będą licytacje, atrakcje dla dzieci, kawiarenka, tańce i muzyka.

Zeszłoroczna zbiórka WOŚP w Sopocie

WOPR Sopot przygotował kursy pierwszej pomocy, zaś Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Gdańska zadba o zdrowie. Będzie można także zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku. O godz. 13 na parking placówki MDK Sopot zawitają wozy strażackie.

Dodatkowo w godz. 11-15 na placu Przyjaciół Sopotu zobacz na mapie Sopotu będzie można skosztować wojskowej grochówki. Odbędą się tu także pokazy grup rekonstrukcyjnych i pojazdów militarnych.

Światełko do nieba nad Gdańskiem w ramach WOŚP 2017

km, Patsz

Wydarzenia

Gdańsk dla Orkiestry - WOŚP 2018 (60 opinii)

(60 opinii)

Sopot dla Orkiestry - WOŚP 2018

Opinie (388) ponad 20 zablokowanych

 • zbiorą 100 tysięcy a miasta na organizację koncertu i fajerwerki wydadzą 150 tysięcy :) (37)

  • 135 176

  • (24)

   Obyś pajacu nigdy nie musiał korzystać ze sprzętu zakupionego przez Orkiestrę

   • 73 45

   • jakie są miesięczne dochody Owsiaka i dlaczego jest to aż 100 tysięcy złotych? (8)

    • 29 75

    • Może od razu milion? Co się będziesz rozdrabniał :D

     • 48 20

    • Odpowiedź;miesięczne dochody Jurka Owsiaka są 20 razy mniejsze od dochodów `Miśka` Misiewicza!!! (2)

     • 38 23

     • A wy (1)

      ci*le nawet tyle przez cale swoje zycie nie zarobicie. patrzcie lepiej do siebie do portfela .

      • 1 8

      • chciwe i puste bydle z ciebie jest skoro tylko pieniądze się dla ciebie w życiu liczą

       • 5 5

    • Lepiej napisz ile ty dostajesz za to fałszywe szczucie , nie dajesz na Orkiestrę (1)

     tylko klechom więc nie twój problem słoiku

     • 13 11

     • japa kundlu

      • 4 8

    • kupuje sprzęt po roku

     A przez rok odsetki

     • 3 5

    • Toruński Grzyb dostał w zeszłym roku 70mln zł..

     To wychodzi jakieś 5mln 800tys na miesiąc i nie ze zbiórek, tylko z kieszeni podatnika którego nikt o zdanie nie pytał, więc to o jakieś 5mln 800tys za dużo.

     • 8 1

   • Klaunie a kto z niego korzysta? (7)

    W szpitalach sprzęt jest używany przez 15minut dziennie bo na więcej nie ma kontraktu/potrzeby? Do tego sprzęt jest zakupiony za pieniądze z NFZ głównie. Ten z WOŚP to mniej niz 0,00001% całego zakupionego sprzętu. Do tego nie trzeba mieć browaru aby napić się piwa. Są prywatne firmy zajmujące się diagnostyką na zlecenie szpitali czy NFZ.
    WOŚP nie ma sensu od lat dla pacjentów. Dla Jurka ma bo jeden dzień pracy w roku i reszta wakacje.

    • 27 66

    • really? jeden dzień pracy?
     tak samo 1 dzień pracy jak i 0,00001% całego zakupionego sprzętu

     • 31 9

    • jeden dzień pracy

     ta, wstaje rano i mówi: "a ch**, pierdzielnę se dziś finał" i wszystko robi się samo - cała organizacja, bo to magicnzy Owsiak jest, abra kadabra, lelum polelum, te aukcje, media, informacje prasowe, koordynacja, 1 dzień.
     Karetki oznaczone logo WOŚPU smiegają w lewo i w prawo, a co to znaczy? To znaczy, że na ich pokładzie jest sprzęt, który każdego dnia ratuje życie. Dzieciaki na oddziałach korzystają stale z tego sprzętu.
     Zadanie do odrobienia dla Ciebie: zajdź do jakiegoś spzitala, na oddział dziecięcy, zapytaj czy mają jakiś sprzęt do WOŚPU, popatrz na umierającego dzieciaka, który dzięki temu sprzętowi ma szanse żyć. Powiedz w twarz jemu i jego rodzicom, że Owsiak jest do d*py.

     • 43 9

    • oświadczenie noś przy sobie mądralo (3)

     NIe daję naWOŚP, nie lubię ich i nie chcę być ani diagnozowany ani leczony urządzeniami zakupionymi przez WOŚP.
     MOże jakiś znachor ci pomoże .W każdym szpitalu znajdziesz sprzęt zakupiony przez WOŚP.

     • 6 6

     • to ty mądralo noś oświadczenie (2)

      chcę być leczony tylko przez sprzęt wośp, w szpitalach wośp i przez lekarzy wośp...

      • 4 1

      • Płacę skladkę ubezpieczenia, więc niby dlaczego? (1)

       Żeby taki buc jak ty korzystał z mojej kasy?
       Chyba czegoś nie rozumiesz, co mnie wcale nie dziwi zważywszy na twoje poglądy. Ja płacę i ubezpieczenie na NFZ i daję na WOŚP. Ty tylko ubezpieczenie.. dociera pisiacki troglodyto?

       • 1 1

       • w momencie przekazania sprzętu przestaje on być własnością fundacji

        nie bardzo rozumiem czemu uzurpujesz sobie prawo do dysponowania sprzętem szpitalnym
        PS bardzo szlachetną jesteś osobą stosując zasady rodem z komuny, kto nie z nami niech zdycha, chyba nie rozumiesz idei WOŚP
        PS2 nie ładnie obrażać ludzi bo ktoś może cie pomylić z rzeczonym troglodytą

        • 0 0

    • Ooo..Debil!! Tępy Debil!!

     • 0 0

   • a co ma bucu piernik do wiatraka?

    W szpitalu trzeba mieć przy sobie dowód wpłaty na WOSP? Palant

    • 11 7

   • Leming obys ty kiedys znalazł rozum.To co wyciaga Owsiak od naiwnych biedaków to zaledwie 1% (4)

    tego co daje rząd i i inni . Wszystkim politykom co kradną dla siebie i dla kolesiów z biznesu.Cieszą sie ogromnie bo frajerzy daja z własnej juz 5 razy opodatkowanej kasy na cos co bez łaski powinno byc finansowane z kasy państwa!!
    Kazde miasto zamiast wydawac miliony na organizacje wysickania kasy z biedaków mogła by te same pieniadze przekazac lansu!! Ale wtedy nikt nie zarobi. !!!

    A tak kolesie zarabiają i biedacy sie cieszą ze są okradani układ doskonały ale mozliwy tylko w Polsce!!Bo tylko w Polsce mamy lemingi co jak im sie powie ze sie ich okrada dla ich własnego dobra to jeszcze podziękują!

    • 12 17

    • Pisowski zryty berecie -zobacz lepiej ile kasy wyciąga ojciec dyrektor .

     • 11 12

    • Rząd nic nie daje bo Rząd nic nie ma!!! Rząd rozdaje to co zabrał podatnikom a robi to wg własnego uznania!

     I tak ojcu `maślakowi` z Torunia na nowe maybachy Rząd pisuarów rozdał w 2017 roku 70 mln złotych!

     • 13 7

    • (1)

     Bzdura. Owsiak nie wyciąga 1%, a 0,1% budżetu NFZ. Przekazuje natomiast sprzęt warty połowy tych pieniędzy. Ostatecznie więc udział wośp w finansowaniu służby zdrowia wynosi 0,0005.

     • 6 6

     • Zadaniem fundacji tego typu nie jest finansowanie służby zdrowia, a jej wspieranie

      w bardzo konkretnych przypadkach. I to WOŚP robi dobrze.

      • 9 7

   • jeszcze nic nie zebrali a juz pensje sobie ustalił

    • 3 1

  • PS (3)

   Płacą sponsorzy, pajacu.

   • 27 4

   • wystarczy nie kraść, Teraz szpitale nie żebraja:) (1)

    • 15 22

    • racja, wszędzie jest sprzęt, nie ma kolejek, strajków a lekarze stawiają wyłącznie trafne diagnozy

     • 24 5

   • bezpłatna komunikacja miejska w Gdańsku

    Sponsor - pieniądze publiczne = podatnik. Wypad pajacu

    • 9 3

  • PodPiS zobowiązanie, że ani ty, ani nikt z rodziny nie skorzysta ze sprzętu z serduszkiem. (4)

   Miej krztę honoru!

   • 39 10

   • podpisuję, nie dam nic na fundację mrówka cała :))) (3)

    • 15 27

    • nie musisz dawać, możesz korzystać ze sprzętu w razie czego, nie ma problemu

     • 7 8

    • Jesteś tchórzem i asekurantem więc nic nie podpiszesz (1)

     • 3 5

     • a ty konfabulujesz ;)

      • 1 1

  • (2)

   skad w was tyle jadu? Nawet jakby sobie wziął 20 mln z tego, to 16 i tak uratuje komuś życie i niech mu sie wiedzie za to co już zrobil, niech opływa w luksusie bo coś jednak komuś dał:) 1 Robert Lewandowski 3 piłkarz 1 057 000 2 Marek Kondrat 2 aktor 950 000 3 Jerzy Owsiak 16 społecznik 858 000 4 Agnieszka Radwańska 1 tenisistka 764 000 5 Anja Rubik 23 modelka 742 000 6 Kuba Wojewódzki 10 showman 735 000 7 Jakub Błaszczykowski 5 piłkarz 735 000 8 Zbigniew Boniek 35 działacz sportowy 716 000 9 Jerzy Janowicz - tenisista 662 500 10 Caroline Wozniacki 19 tenisistka 610 000 Po co Owsiakowi popularność?

   • 2 20

   • Zgadza sie jesli jest nasz jak Kijowski z Kodu albo z PO to moze kraść!!

    • 12 7

   • Won! PISIACKI trollu.

    • 1 3

 • (8)

  Pomyśleć, że są prostacy w rządzie którzy robią pod górkę WOŚP. Żenada.

  • 183 115

  • nie powinno byc roszczeniowej postawy wosp ze panstwo mam im wszystko udostepniac. (4)

   kazda organizacja musi zdobywac prywatnych sponoros. koniec kropka. niech se zbieraja, uczciwie.

   • 22 28

   • (3)

    Przecież mają całe miliony od sponsorów i celebrytów. Nawet Duda daje co rok. Czego jątrzysz?

    • 13 13

    • nia jatrze (2)

     po prostu za bardzo sie przyzwyczail zarzad fundacji, ze wszystko mu trzeba dac i udostepniac. a jak nie to juz jape drze.

     • 12 9

     • Pomyliłeś toruńskiego kacyka i jego cesarstwo dotowane przez katopolski rząd z wośp. (1)

      • 10 7

      • nic nie pomylilem a katpolski rzad to byl rzad mazowieckiego

       spytaj rodzicow kto na zyczenie biskupow za plecami obywateli wprowadzil czarnych do szkol. spytaj kogo sprowadzil do armii walesa na polecenie papieza JP2 w 1991

       A juz watykanski prezydent kwasniewski dowalil konkordatem.

       • 1 7

  • czy bedę mógł zawinąc kasę z puszki? (2)

   • 6 5

   • jak zawsze

    • 1 2

   • Nie kradnij-pisowskie panstwo nie lubi konkurencji.

    • 1 1

 • Po co WOŚP - jest pińcset plus (7)

  • 26 96

  • 19% nie daje na WOŚP czyli dokładnie tyle ile głosowało na pisuar.... (4)

   ..... te 19% woli kwesty `ojca maślaka` z Torunia.... wspierają rozwój motoryzacji.....`maślak` musi kupić nowszy model maybacha za milion z ogonkiem...... a Owsiak i ratowanie dzieci? Kogo to obchodzi ....własne kieszenie i własna d*pa są dla pisuaru ważniejsze!

   • 10 13

   • Przyszło ci kiedyś do głowy ??? (3)

    Ile z każdej uzbieranej przez wolontariuszy złotówki zostanie przeznaczone na naprawdę potrzebujących? Około 20-30 groszy a reszta tak jak to nazwałeś na m,in. motoryzację i inne złote melony , mrówki całe i woodstoki . Więc na przyszłość yntelygencie nie obrażaj ludzi o odmiennych poglądach , bo to właśnie przez takich jak ty w Polsce niestety istnieje poprawność polityczna i cenzura w mediach .Wszak niektórzy z twoich idoli , sądząc po twoim wpisie twierdzą że nawet dyktatura .

    • 10 13

    • Ty nie masz odmiennych poglądów -ty masz poglądy dyktowane przez prezesa.

     • 6 6

    • jakieś dowody? (1)

     Czy tak sobie rzucasz błotem, bo lubisz?

     • 4 2

     • Rzucam błotem???

      Kiedyś wierzyłem w szczytny cel tego przedsięwzięcia ale po tym jak pan O. od lat nie pozwala na wgląd w księgi finansowe dot. wośp-u to śmiem twierdzić , że jest to raczej pomysł na dobry (super) biznes a nie pomoc potrzebującym .Zresztą wystarczy trochę poszperać w necie to dowiesz się wielu ciekawych , udokumentowanych spraw .I wierz mi daleki jestem od oszczerstw , chciałbym wierzyć , że to nie kolejne chińskie ręczniki a realna BEZINTERESOWNA pomoc .

      • 3 2

  • leming ty nawet niepotrafisz policzyc do trzech ,dlatego tak wlasnie ci wyszlo:) (1)

   • 1 13

   • Przekaz dnia poszedł z Nowogrodzkiej dla pelikanów!

    Może coś od siebie NApisZ!

    • 4 3

 • o matko rok minął i znów będzie się jąkała lansował w tv!!! (21)

  Owsianka to mistrz biznesu, jeden dzień pojąka się w tv i miliony lecą za obsługę fundacji i inne "usługi" na konto jego prywatnych firm!

  No i Ci nachalni wolontariusze wszędzie zaczepiający ludzi, a jak nie dasz to traktują człowieka jakby to był obowiązek dawać na Owsiankę podatek....

  A najśmieszniejsze jest to, że Ci pseudoartyści co niby pomagają WOSP to grają za normalną kase, tacy to z nich filantropi są !!!

  • 127 201

  • co się czepiasz, ma chłop łeb do interesów, sssie graaa sssiee maaa :)))

   • 11 26

  • Pogromca idiotów (4)

   Jesli przeszkadza Ci co ta Owsianka robi dla ludzi to poprostu nie bierz w tym udzialu, pamietaj ze Ty NIC pozytywnego nie zrobiles dla nikogo wiec i wypowiadac sie nie powinienes. Jestes pewnie zwyklym januszem ktory ledwo opanowal pisanie komentarzy w internecie i tu tez wyleszasz swoje żale... Szkoda ze nikt nie moze Ci pomoc tez R.I.P ++++++

   • 30 17

   • a skad ty go znasz? i co znaczy, ze nie bierze udzialu? (3)

    bierze tylko mimo ze nie chce.

    • 7 7

    • o, to tak jak ja w finansowaniu kościoła i tvp!

     • 2 2

    • gdyby brał udział rozumialby, że tak wielka organizacja jak WOSP wymaga więcej niż dnia pracy (1)

     i doceniałby to, że Polacy potrafią coś stworzyć pozytywnego.

     • 5 3

     • dnia to nie oznacza zeby kase brac za rok

      mozna za tydzien do 3 miesciecy

      • 0 3

  • Festiwal hejtu na WOŚP uważam za otwarty!

   • 25 12

  • obyś nigdy nie musiał skorzystać ze sprzątu wośp (1)

   Ty i Twoja rodzina....

   • 15 15

   • Inaczej.....oby nigdy NIE MÓGŁ skorzystać :)

    • 4 8

  • Owsiak mógłby zarabiać więcej (2)

   Mało kto zauważa, ze sam Owsiak osobiście mógłby zarabiać niezła kasę na swoim wizerunku, ale zdecydował, że będzie twarzą WOŚP i nie będzie swojej popularności wykorzystywał prywatnie w reklamach.

   • 9 12

   • (1)

    Wystarczy, że ogromne pieniądze przelewa na firmy utworzone przez niego i jego żonę.

    • 7 3

    • Jestes idiota-wiec juz mozesz zapisac sie do pisu.

     Moze ci nawet dadza fotel wicemarszalka?Kto wie?

     • 1 1

  • A ja ci kretynie życzę byś któregoś dnia był w potrzebie i tylko sprzęt WOSPU mógł ci pomoc No se skoro to twym zdaniem (2)

   • 5 13

   • (1)

    Mówisz tak, jakby sprzęt od wośp stanowił jakiś istotny odsetek całego sprzętu w szpitalach.

    • 5 1

    • Jeśli chodzi o specjalistyczny sprzęt, to niekiedy i 100% stanowił

     • 2 5

  • Czekałem aż się jakaś ku... pisowska odezwie , żenada

   • 8 11

  • trafiony zatopiony

   moje dziecko w tym roku też kwestuje, nie używa alkoholu... ale - jak widać - najlepiej sie ocenia po sobie

   • 4 2

  • Siedź w domu pisowski roznosicielu jadu

   • 2 4

  • Zamilcz (1)

   Życzę ci żeby sprzęt od Owsiaka akurat się popsuł, gdy będziesz oczekiwał na pomoc! Najwięcej skrzeczą ci, co nic nie dali innej osobie. Jeśli chociaż w 1/100 tego co "ten jąkała" przyczynisz się do uratowania życia, to będziesz miał powiedzmy prawo się odzywać. A tak mordka w kubełek.

   • 0 5

   • ta, ja osobiście oddałem 50 litrów krwi i szpik do przeszczepu, więc mówienie ,że nikomu nie pomogłem jest nadużyciem, a ty wrzucisz 50gr do puszki, przykleisz serduszko warte pewnie z 50% tej kwoty i jesteś pan :)

    • 1 0

  • tak

   Już już już spokojnie, proteza zębów umyta? Beret wyprany? To do łóżka Koronę królów oglądać. Dobranoc

   • 1 0

 • Wolontariat (19)

  Dlaczego organizator pobiera nadal tak dużo pieniędzy z WOŚP skoro jest to wolontariat?!

  • 97 72

  • Dlaczego kłamiesz? (2)

   • 27 24

   • Wolontariat

    Nie mam powodu by kłamać. Proszę sprawdź.

    • 21 27

   • W który miejscu skłamał? Owsiak wytoczył "Matce Kurce" o to proces i przegrał. Ponadto wbrew decyzji sądu nie chce ujawnić dokumentów finansowych. Dlaczego więc zarzucasz mu kłamstwo, skoro przed sądem zostało udowodnione, że to prawda?

    • 12 5

  • Kłamstwo! (9)

   Pan Jerzy Owsiak nie bierze pieniędzy z WOŚP. W przeciwieństwie do zlodziei z CARITAS!

   • 28 31

   • Taaa, nie bierze. Że też są naiwniacy którzy w to wierzą (8)

    poczytaj sobie o np "mrówce całej" i "złotym melonie", może trochę przejrzysz na oczy.

    • 22 15

    • (4)

     Np. od Marki Kurka? Co on mało pozwów już przegrał?

     • 12 10

     • (3)

      Ale ten akurat wygrał.

      • 4 4

      • (2)

       Kurka wygrał tylko o zniesławienie, Owsiak nazwał go świnią czy jakoś tak.

       • 5 4

       • to ladnie sie przedstawia

        • 0 3

       • Kurka przegrał tylko o zniesławienie, nazywając Owsiaka cmentarną hieną. Cała reszta zarzutów została oddalona, co oznacza,że przed sądem udowodnił iż napisał prawdę o wyciąganiu przez Owsiaka pieniędzy z WOŚP.

        • 1 3

    • Buhaha (2)

     No to wytłumacz jak to jest że NIK sady sprawdzały WOŚP i nie znalazły nic? Każdorazowo potrzebuje zgody na zbiórke publiczną i ją dostaje?

     To co Pan/Pani robi to są zarzuty bez pokrycia.

     • 5 7

     • (1)

      Wiesz gdzie dzwoni,ale nie wiesz w którym kościele i niestety są to zarzuty z pokryciem :)

      • 4 1

      • Dlatego za każdym razem je odrzucano jako bezpodstawne bo są z pokryciem? Jedyny wyrok jaki zapadł jako obciążający Owsiaka to o zniesławienie...

       Taaaak.... lolgika:P

       • 4 2

  • (1)

   A konkretnie to ile?

   • 5 3

   • W Gdańsku był Kamil Ż. który zawinął pieniądze z gdańskiego Caritas.

    Chyba nawet nie dostał wyroku.

    • 10 5

  • A kto ci pisiaku powiedział, że to jest wolontariat ? To jest FUNDACJA. W dodatku nie państwowa tylko prywatna, normalnym zatem jest że fundacja ma z tego jakąś kwotę pieniędzy, aby tworzyć takie akcje. Prościej - musi mieć środki na utrzymanie dalszej działalności...
   Wolontariuszami natomiast są ludzie, którzy zbierają pieniądze w imieniu tejże fundacji. No tak, ale co knyp powiedział - ciemny lud moherowy powiela :) idź daj Rydzykowi na termy i na inne jego widzimisię.

   • 16 13

  • najpierw sie dowiadujemy, potem pierdzielimy głupoty

   to nie wolontariat, to fundacja jak masa innych. keśli zajmujesz się tym na pełen etat, to pobierasz wynagrodzenie. prossste....

   • 11 2

  • bo juz od lat nie jest to wolontariat

   placi sie tym co zbieraja.

   • 3 5

  • Jak zbierzesz tyle co Owsiak na sprzęt do ratowania życia to też sobie pobierz...

   • 1 3

 • (8)

  Za to co robi/nie robi Kościół to co dawałem na kolende oddaje na WOŚP

  • 113 76

  • Hahaha dobry żart z rana

   A po kolędzie u ciebie chodził oficer prowadzący czy I sekretarz zakładowej POP PZPR?
   Ach te staliniątka.

   • 11 23

  • Ty i "kolenda" odleciałeś hahaha (2)

   jeśli już to kolęda komuszku poranny haha

   • 9 10

   • komuszek Piotrowicz w katolickiej partii (1)

    PiS ci nie przeszkadza ? Zaiste,hahahaha

    • 12 5

    • Bo to nasz, ten dobry komuch!

     • 1 1

  • 0,00

   Czyli i tu i tu po 0,00

   • 1 2

  • owsik dalej nie zmądrzał, zamiast zrobić taką zbiórkę w maju jak wiara wychodzi z domu to zimą, jak wiara wydojona po świętach i sylwku, czasami śnieżyca się trafia, bez sensu

   • 0 4

  • co ma wosp wspolnego z kosciolem? (1)

   Najbardziej nie rozumiem ludzi, ktorzy są niby super tolerancyjni i chcą wszystkim pomagać, wściekają się gdy ktoś coś złego powie na WOSP, a sami ciągle obrażają kościół. Zrozumcie, nie każdy musi dawać na WOSP i nie kazdy musi chodzić do kościoła. Ksieza i katloicy też bardzo duzo robią dobrego. Szanujcie innych to i was beda szanowac.

   • 3 1

   • Ale robią też bardzo dużo złego

    • 0 0

 • Zamiast tuczyć czarne wieprze.. (15)

  ..każdy niech Orkiestrę wesprze!

  • 139 104

  • Czarny protest?

   Czarny protest?

   • 16 12

  • No ok ok ok (1)

   Ale kogo konkretnie masz na myśli? Mam płacić na facecika który pracuje jeden dzień w roku? Stary komunisto wybacz nie z nami te resortowe numery.

   • 17 24

   • głupolu ty zarób choc na wlasna miche

    samodzielnie

    • 1 2

  • Tzn masz na myśli te otyłe panie z czarnego protestu? (5)

   Ja raczej ich nigdy nie wspierałam. Chciały cudze dzieci mordować przed narodzeniem? Wypij kawę bo bredzisz z rana.

   • 16 18

   • A ty wolisz tych otyłych panów (3)

    Co mają z nauką i religią tyle wspólnego, co Macierewicz z rozumem?

    • 18 18

    • Janusch

     Ty pewnie celebrujesz 6 kroli...

     • 14 9

    • Janusch (1)

     Macierwicz zna angielski, francuski, lacine i rosyjski.

     Janusch a Twoj rozum ile pojal jezykow?

     • 12 7

     • ty nie masz co robic? tylko siedziec i walic w te klawiatue bzdety za ktore zaplaci ci bierecki?

      no młotek

      • 2 2

   • A kto będzie się zajmował tymi niepełnosprawnymi dziećmi już prawie dorosłymi gdy ich rodzice odejdą z tego świata które

    załatwiają się pod siebie, nie mają kontaktu z otoczeniem , są agresywne i atakują otoczenie., kto zajmie się dziecmi kobiet które zostały zgwałcone ,porzucają swoje dzieci ,bo w ich twarzach widzą oprawców. Ta ustawa która jest jest ok. ,a ty zajrzyj do takiego ośrodka dzieci niepełnosprawnych ,porzuconych ,tragedia ,zajrzyj w te miejsca a może wtedy twoja morda przestanie klepać bez sensu

    • 5 1

  • wyzywanie przez lewaków- to ta "miłość,przyjaźń, muzyka" o której mówił Owsiak? wyzywanie od (1)

   świń- brawo- i dlatego nie dam na wośp grosza- nie chce mieć nic wspólnego z ludźmi którzy obrażają dla mnie ważne osoby. a potem płaczecie, że część ludzi nie chce dać na wośp - jak na nich PIERWSI plujecie to się potem nie dziwcie

   • 10 11

   • Jak Krycha Pawłowicz jest dla ciebie ważną odobą to ja ci dorzucę do wizyty u psychiatry

    • 8 7

  • dopoki owsiak nie zarabial dla siebie na dobroczynnosci sam wspieralem ale jesli zrobil sobie z tego skarbonke dla wlasnych (2)

   wlasnych spolek corek to niech dziala jak wolnorynkowa firma. proste.
   wieprz jest wieprz. czy ma kolor czarny czy czerwony.

   • 5 11

   • Co ty bredzisz ,czemu kłamiesz ile dostajesz od Pisu lub kleru by wyp[isywać kłamstwa? (1)

    • 5 5

    • 1/2 tego co owsiak bierze za posrednictwo ;)

     • 1 3

  • Najpierw pisze o wieprzach, katolach, a potem dziwi się że ludzie się odwracają od Owsiaka. Nie pokazuj się w takim razie z puszką pod kościołami skoro tak gardzisz tymi ludźmi. Zgroza, to ma być ta miłość i braterstwo owsiakowe? Dzięki złotówki za to nie dam

   • 2 3

 • czy w tym roku strażacy i wojsko nadal ma zakaz uczesnictwa (5)

  w imprezie?

  • 64 34

  • Tak.

   I dlatego WOŚP pobije kolejny rekord :-D

   • 23 9

  • Mam nadzieje że tak. (2)

   WOŚP pora zakończyć. A działa to tak że miasta i państwo wydaje na WOŚP przykładowo 100 000zł a WOŚP zbiera 15 000zł ale już do innej kieszeni. Szkoda zachodu.

   • 9 26

   • Dokładnie, może proporcje sa nieco inne ale tak to wygląda (1)

    wymierne jest tylko to co WOŚP zbierze a kosztów podatników nikt nie jest w stanie podać nawet przybliżonych. Złoty interes dla mrówki całej. Uspołeczniamy koszty, prywatyzujemy zyski.

    • 8 17

    • Czyli tak jak w każdym zakładzie pracy

     Panie a niby NFZ działa inaczej? Albo dowolny inny biznes? róznica jest taka że tu celem jest ratowania ludzkiego życia.

     Ciekawym jest że ludzie potrafią zyć z taką zazdrością.

     • 1 3

  • W artykule jest napisane

   W Gdyni będzie Straż Pożarna

   • 5 0

 • po hejcie jaki robi pisuar wokół WOŚP zbiórka może być marna (4)

  a szpitale będą się bały przyjąć taką pomoc, żeby nie być szykanowanym przez (nie-) rząd dojnej zmiany.

  • 17 89

  • haha

   ta bo to komuna PO że ktoś cię szykanuje co za przypał.
   ty tak na serio? Mnie szykanowała ostatnio wychowawczyni. Czyli była z PIS haha?

   • 10 14

  • Najlepsze jest to, że Szydło i Duda w zeszłym roku dawali całkiem hojnie :D

   • 5 3

  • Kto jest mądry prostackiej manipulacji się nie podda

   • 3 1

  • mylisz się

   ja w zeszłym roku oddałem swoje 500 + , w tym roku oddam dwa razy tyle, im więcej krzyku robi ta zgorzkniała organizacja PIsowska niszcząca Polskę tym więcej oddam na WOŚP !

   • 0 0

 • (10)

  Wiecej kosztuje zabezpieczanie imprez niż zbiorą taka prawda . Wrzucę coś do puchy ale fakty są jakie są

  • 75 62

  • (5)

   Co rok te same hejty, ale orkiestra jedzie dalej. Możesz sobie poszczekać najwyżej

   • 27 19

   • (4)

    Gdzie tu kolego widzisz hejt? Stwierdziłem fakt

    • 20 16

    • Ale to nie jest fakt, kolego. Sprawdzałem te wszystkie wrzutki dwa lata temu, nijak się mają do rzeczywistości.

     • 17 10

    • Stwierdziłes fakt, to podaj źródło. No chyba, ze to fakt wyssany z Twojego złotego palca :)

     • 9 4

    • faktury proszę - wtedy mowimy o faktach (1)

     Ty rzuciłeś błotem bez poparcia tego.

     Ile kosztowało przygotowanie w Gdańsku WOSP rok temu? Jaki procent tej kwoty opłacono z budżetu miasta? Ile zebrano? Ile poszło na leczenie dzieci / seniorów?

     Jak odpowiesz na te pytania, pokazując twarde dowody, to zaczniesz mówić o FAKTACH. Póki co bajdurzysz.

     • 6 1

     • A ile kosztuje wyjazd Owsiaka do Chin??? Za czyje tam pojechał??

      • 5 4

  • (1)

   Więcej to znaczy konkretnie ile?

   • 6 3

   • Trzy guziki i małpka wyborowej.

    • 4 3

  • najwiecej kosztuje ochrona sekciarzy spod znaku miesięcznic... (1)

   sekta smolenska ma sie dobrze

   • 5 1

   • A gdzie macie dane przedstawiające ze tak nie jest jak kolega napisał ?

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane