• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Weekend z protestami w Trójmieście

Ewelina Oleksy
5 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat "Marsz dla Izy" przeszedł przez Gdańsk
W weekend w Trójmieście odbędą się manifestacje przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. W weekend w Trójmieście odbędą się manifestacje przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego i ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

W sobotę przez Gdańsk przejdzie marsz pod hasłem "Ani jednej więcej". Będzie to protest przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. W niedzielę z kolei w Sopocie odbędzie się demonstracja dotycząca sytuacji na granicy. W ostatnim tygodniu w Trójmieście odbyło się kilka manifestacji. W planach są kolejne.Bierzesz udział w ulicznych protestach?

Sobotnia manifestacja w Gdańsku "Marsz dla Izy. Ani jednej więcej" rozpocznie się o godz. 16 pod biurem PiS na Targu Drzewnym 3/7Mapka.

To pokłosie głośnej ostatnio sprawy Izabeli z Pszczyny. Kobieta w 22 tygodniu ciąży trafiła do szpitala, stwierdzono bezwodzie. Lekarze nie usunęli ciąży, mieli czekać, aż płód sam obumrze, i nie udzielić pomocy matce. Ta zmarła 22 września z powodu sepsy, która się u niej rozwinęła.

"Musimy pokazać solidarność i wykrzyczeć złość"- Iza mogła żyć. Wystarczyło uwolnić ją od ciąży, która i tak już nie rokowała. Iza była mamą, córką, żoną, siostrą, przyjaciółką. Była jedną z nas. Prawie dobę przed śmiercią pisała do swojej mamy, że boi się o swoje życie. Wtedy nas przy niej nie było, bo ta tragedia działa się w ukryciu. Dziś już wiemy, że musimy być z rodziną Izy i pokazać solidarność, upamiętnić, wykrzyczeć złość, pobyć razem w złości - piszą organizatorzy sobotniego protestu.
Marsz w Gdańsku to gest solidarności z protestem pod takim samym hasłem w Warszawie.

22 października, w rocznicę zaostrzenia przepisów aborcyjnych, zorganizowano protest. Kolejny w sobotę - solidaryzujący się z ofiarą tych przepisów. 22 października, w rocznicę zaostrzenia przepisów aborcyjnych, zorganizowano protest. Kolejny w sobotę - solidaryzujący się z ofiarą tych przepisów.

Spacer pod prokuraturę i znicze pod biurem PiS- Przejdziemy spacerem pod prokuraturę na Wałach JagiellońskichMapka. Wrócimy przez HuciskoMapka na Targ Drzewny, gdzie ok. godz. 17 zapalimy znicze dla Izy z Pszczyny - informuje Trójmiejska Akcja Kobieca, współorganizator marszu. - W Gdańsku w sobotę odczytamy krótkie fragmenty opowieści kobiet, które przeszły przez piekło zagrożonej ciąży, poronienia, odmowy aborcji czy badań prenatalnych w szpitalu w Polsce.
W ramach demonstracji oddany zostanie też głos kobietom z doświadczeniem ciąży z wadami śmiertelnymi, po zaostrzeniu rok temu przepisów aborcyjnych. Będą też zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Legalna aborcja Bez Kompromisów".

Protesty i demonstracje w Trójmieście - jakie i kiedy?Po zakończeniu demonstracji uczestnicy zapalą też zielone światło - w geście solidarności - dla osób na granicy polsko-białoruskiej, w ramach ogólnopolskiej akcji "Matki na granicę". Tego dnia na zielono rozbłysną też wybrane gdańskie obiekty , podświetlony zostanie też sopocki magistrat.

Gdańsk w sobotę podświetli na zielono m.in. fontannę Neptuna. Gdańsk w sobotę podświetli na zielono m.in. fontannę Neptuna.

W niedzielę demonstracja w SopocieO trudnej sytuacji na granicy będą w niedzielę przypominać uczestnicy demonstracji "Nie wywoźcie dzieci do lasu". Rozpocznie się ona o godz. 12 przy wejściu na plażę numer 23Mapka w Sopocie (prawa strona od molo).

- Stańmy obok siebie w milczącym proteście przeciwko dramatowi dzieci na granicy polsko-białoruskiej. Nie bądźmy obojętni. Naszym znakiem będą białe kokardki - zapowiadają organizatorzy.

W ostatnich dniach kilka protestów w TrójmieścieW ostatnich dniach w Trójmieście odbyło się kilka różnych protestów. W piątek, 5.11, młodzież zorganizowała Strajk Klimatyczny w Gdyni.

11:10 5 LISTOPADA 21 (aktualizacjaakt. 12:49)

Rozpoczął się protest młodych w centrum Gdyni (232 opinie)

Około 100 osób zgromadziło się w centrum Gdyni w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Młodzi ludzie walczą o zwiększenie klimatycznej świadomości w społeczeństwie. Nawołują do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Z protestującymi spotkał się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Około 100 osób zgromadziło się w centrum Gdyni w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Młodzi ludzie walczą o zwiększenie klimatycznej świadomości w społeczeństwie. Nawołują do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Z protestującymi spotkał się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Zobacz więcej


W czwartek, 4.11, studenci zorganizowali demonstrację "Stop torturom na granicy".

- Jako osoby studiujące, o poglądach antyfaszystowskich chcemy okazać solidarność i brak naszej zgody na tortury i ludobójstwo dziejące się na granicy polsko-białoruskiej - mówili organizatorzy.
Z kolei we wtorek, 2 listopada, doszło do protestu Młodzieży Wszechpolskiej ws. angażowania się władz Gdańska w pomoc imigrantom. Pokłosiem tego będzie manifestacja narodowców pod hasłem "Chcemy bezpiecznej granicy - Nie dla gdańskiej Targowicy", która odbędzie się w Gdańsku 13 listopada.

Wydarzenia

Nie wywoźcie dzieci do lasu (18 opinii)

(18 opinii)
protest / demonstracja

Marsz dla Izy. #AniJednejWięcej (36 opinii)

(36 opinii)
protest / demonstracja

Miejsca

Opinie wybrane