• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Węzeł Gdańsk Południe nie będzie zamknięty latem

Maciej Korolczuk
28 maja 2024, godz. 12:00 
Opinie (179)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad robi krok wstecz i wycofuje się z planowanego na lipiec zamknięcia dwóch relacji na węźle Gdańsk Południe.Mapka - Sytuacja już teraz, z racji dużego natężenia ruchu, jest trudna, więc postanowiliśmy zrezygnować z letnich zmian w organizacji ruchu. Te nastąpią dopiero we wrześniu - zapowiada Mateusz Brożyna, rzecznik prasowy GDDKiA w Gdańsku.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Decyzja drogowców o wycofaniu się z letniej organizacji ruchu:

O planach wykonawcy realizującego przebudowę węzła Gdańsk Południe informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Plan zakładał częściowe zamknięcie węzła latem, a więc w szczycie wakacyjnego ruchu na drogach. Wówczas odnotowywane jest rekordowe natężenie przekraczające nawet 100 tys. pojazdów na dobę.

GDDKiA zamierzała zamknąć dwie relacje (Gdynia-Warszawa oraz Warszawa-Łódź) i wyznaczyć objazdy przez węzły w Kowalach i Straszynie.

  • Obecna organizacja ruchu zostanie utrzymana do połowy września.
  • Od 15 września środek węzła zostanie zamknięty, a objazd poprowadzony dookoła po nowych łącznicach.
- Wycofujemy się z tego - mówi nam Mateusz Brożyna, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. - Po wielu głosach od mieszkańców jeszcze raz usiedliśmy z wykonawcą do rozmów i przeanalizowaliśmy sytuację. Ona już teraz jest trudna, bo natężenie ruchu jest duże i tego typu zmiany mogłyby doprowadzić latem do paraliżu. Postanowiliśmy więc wstrzymać się z wprowadzeniem tej organizacji ruchu i zmiany na węźle nastąpią dopiero po wakacjach.
Odzew po naszym ubiegłotygodniowym artykule zaskoczył nie tylko drogowców i mieszkańców.

W sprawie planowanych utrudnień interweniowała w poniedziałek poseł Magdalena Sroka, która wraz z wójtem gminy Pruszcz Gdański Weroniką Chmielowiec odwiedziła siedzibę GDDKiA w Gdańsku, by omówić obawy mieszkańców i kierowców.

W sprawie planowanych utrudnień interweniowała m.in. poseł Magdalena Sroka oraz wójt gminy Pruszcz Gdański Weronika Chmielowiec. W sprawie planowanych utrudnień interweniowała m.in. poseł Magdalena Sroka oraz wójt gminy Pruszcz Gdański Weronika Chmielowiec.
Decyzja drogowców oznacza, że przez całe lato aż do połowy września ruch na węźle Gdańsk-Południe będzie odbywać się tak jak teraz.

Potem sam środek węzła zostanie zamknięty, a ruch zostanie poprowadzony dookoła - już po nowych łącznicach.

Zmiana harmonogramu może, ale - jak podkreślają drogowcy - nie musi oznaczać nieznacznego opóźnienia całej inwestycji. Na dziś mówi się o dwóch miesiącach.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (179)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane