• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wiadukt na Puckiej: widać już konstrukcję

Patryk Szczerba
6 marca 2024, godz. 07:00 
Opinie (138)
Najnowszy artykuł na ten temat 15 mln dofinansowania na prace na Puckiej

Prace przy budowie wiaduktu wchodzą w decydującą fazę.

Budowany wiadukt na PuckiejMapka w Gdyni coraz bardziej przypomina docelowy obiekt, co widać na naszym filmie. Będą po nim jeździli kierowcy nad torami prowadzącymi do portu. Inwestycja wraz z otoczeniem ma być gotowa pod koniec roku.
Czy przejazd przez tory w Trójmieście bywa dla ciebie problemem?

Zasadnicza budowa wiaduktu ruszyła w maju 2023 r. Od tego czasu kierowcy i okoliczni mieszkańcy mogą obserwować postępy prowadzonych prac. A te idą całkiem sprawnie.

Obecnie konstrukcja coraz bardziej przypomina docelowy obiekt, po którym będą jeździć kierowcy ponad torami.Wiadukt na Puckiej: stan aktualnych pracUdało się już wykonać prace żelbetowe na podporach oraz na płycie ustroju nośnego przęsła pierwszego. Wcześniej zamontowano tam prefabrykowane belki typu Kujan.

Na drugim przęśle zamontowano konstrukcję stalową w zakresie pomostu, łuków oraz stężeń, a także przygotowano szalunek pod płytę ustroju.

- Aktualnie trwają prace związane z montażem wieszaków na konstrukcji stalowej oraz wykonywaniem murów oporowych z prefabrykowanych elementów małogabarytowych na dojazdach do obiektu - informują przedstawiciele wykonawcy.


Parametry budowanego wiaduktu na Puckiej • Całość będzie konstrukcją o długości 185 m i szerokości 18,15 m.
 • Będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, a także droga dla rowerów o szerokości co najmniej 2 m.
 • Obok niej znajdzie się 1,5-metrowej szerokości chodnik.
 • Konstrukcja zostanie zabezpieczona barierami ochronnymi.
 • Oświetlenie wykonane zostanie w technologii LED.

W całości zmieniona zostanie też kanalizacja sanitarna i deszczowa, a także sieci energetyczne, ciepłownicze oraz wodociągowe.

Tak będzie wyglądał wiadukt nad torami na Puckiej, który pozwoli na przejazd nad torami prowadzącymi do portu. Tak będzie wyglądał wiadukt nad torami na Puckiej, który pozwoli na przejazd nad torami prowadzącymi do portu.

Za sam wiadukt na ul. Puckiej płaci PKPWiadukt budowany jest na mocy umowy pomiędzy PKP PLK a Gdynią. Podpisany jesienią 2019 r. dokument zobowiązał PKP do sfinansowania budowy.

PKP nie pokrywa jednak wszystkich kosztów. Odpowiada za część w granicach obszaru kolejowego. Z kolei miasto płaci za budowę pozostałej części infrastruktury, w tym elementów drogowych, jak jezdnie, chodniki, drogi rowerowe, mury oporowe i połowę kosztów nadzoru inwestorskiego.

Z budżetu miasta będą wypłacone również odszkodowania dla właścicieli wyburzonych budynków.

 • Koszt całej inwestycji: 78,970 mln zł brutto.
 • Wykonawca: Strabag.
 • Termin zakończenia: listopad 2024 r.


Kiedy drugi wiadukt na Puckiej?Dodajmy przy okazji, że według zapowiedzi z końca 2023 r. w pierwszym półroczu PKP PLK ma ogłosić przetarg na modernizację odcinka linii nr 202 Gdynia Chylonia - Wejherowo - Lębork.

Inwestycja zawiera budowę oczekiwanego przez gdyńskich kierowców wiaduktu kolejowego nad torami SKM przy ul. PuckiejMapka, co umożliwi przejazd bez konieczności oczekiwania na szlabanach.

Inwestycja potrwa trzy lata.

Przejazd przez Pucką. Kiedy drugi wiadukt? Przejazd przez Pucką. Kiedy drugi wiadukt?

Quiz Czy znasz wszystkie mosty Trójmiasta? Średni wynik 54%

Czy znasz wszystkie mosty Trójmiasta?

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane