• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Szczurek, Dulkiewicz i Jachim poparli Tadeusza Szemiota

Ewelina Oleksy
18 kwietnia 2024, godz. 17:40 
Opinie (545)
aktualizacja: godz. 10:05 (19 kwietnia 2024)
Najnowszy artykuł na ten temat Brak koalicji w Radzie Miasta w Gdyni
Odchodzący ze stanowiska Wojciech Szczurek, poparł w drugiej turze Tadeusza Szemiota. Odchodzący ze stanowiska Wojciech Szczurek, poparł w drugiej turze Tadeusza Szemiota.

Wielki przegrany pierwszej tury wyborów prezydenckich w Gdyni - dotychczasowy prezydent Wojciech Szczurek - udzielił poparcia kandydatowi PO na to stanowisko, czyli Tadeuszowi Szemiotowi. W czwartek, 18 kwietnia, Szczurek opublikował nagranie, w którym zachęca do głosowania na Szemiota. 19 kwietnia rano, na ostatniej prostej kampanii, do grona osób popierających tego kandydata dołączyły prezydent Gdańska i Sopotu.Wszystko o wyborach samorządowych: wyniki głosowania z 7 kwietnia i programy tych, którzy wciąż walcząAktualizacja, 19.04

Do grona osób, które poparły Tadeusza Szemiota, na ostatniej prostej, bo 19 kwietnia rano, dołączyły prezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim i prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Wspólnie zorganizowali w tej sprawie konferencję prasową.

- To dla mnie bardzo ważne i znaczące poparcie. Współpraca, wsparcie i wzajemne zrozumienie to klucz do właściwego zarządzania Trójmiastem. Serdecznie dziękuję obu paniom za chęć i deklarację współpracy - skomentował Szemiot.
Decyzja o tym, że prezydentki Gdańska i Sopotu jednak udzielą poparcia Szemiotowi miała zapaść dopiero wczoraj, po rozmowie z szefem pomorskiej PO, marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

Aleksandra Dulkiewicz i Magdalena Czarzyńska-Jachim udzieliły poparcia Tadeuszowi Szemiotowi. Aleksandra Dulkiewicz i Magdalena Czarzyńska-Jachim udzieliły poparcia Tadeuszowi Szemiotowi.


Czy poparcie Wojciecha Szczurka pomoże czy zaszkodzi Tadeuszowi Szemiotowi?

W niedzielę, 21 kwietnia, mieszkańcy Gdyni zdecydują w drugiej turze głosowania, kto zostanie prezydentem ich miasta.

Zmierzy się w niej kandydat PO Tadeusz Szemiot i kandydatka Gdyńskiego Dialogu Aleksandra Kosiorek.

Wielkim przegranym tych wyborów jest dotychczasowy prezydent Wojciech Szczurek, który z poparciem na poziomie 23,53 proc. nie wszedł nawet do drugiej tury.

Wojciech Szczurek: kochany przez lata, teraz stracił serca gdynian Wojciech Szczurek: kochany przez lata, teraz stracił serca gdynian

Szczurek poparł Szemiota: "spieraliśmy się, ale to normalne w demokracji"W czwartek, 18 kwietnia, Szczurek opublikował nagranie w swoich mediach społecznościowych, w którym udziela poparcia Szemiotowi.

- Gdynia to nasza mała ojczyzna. Gorąco zachęcam do wizyty w lokalach wyborczych, podjęcia świadomej decyzji, kto będzie prezydentem i nie pozostawiania jej innym. Głos każdego mieszkańca ma znaczenie w kształtowaniu przyszłości naszego miasta - mówi w nagraniu opublikowanym popołudniem, 18 kwietnia, w mediach społecznościowych. - W niedzielę, 21 kwietnia, głosuję na Tadeusza Szemiota. Jest wieloletnim gdyńskim radnym, doświadczonym samorządowcem, który rozumie, jak działa miasto. To osoba, która swoją wieloletnią pracą udowodniła, że kocha Gdynię. Spieraliśmy się w wielu sprawach, ale to normalne w demokracji. Uważam, że jest w stanie przejąć stery Gdyni wraz z zespołem współpracowników. Prowadzić ją we właściwym kierunku. Jeśli zależy wam na Gdyni, zdecydujcie w najbliższych wyborach, dobrze wybierzcie.
W drugiej turze zmierzą się Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot. W drugiej turze zmierzą się Aleksandra Kosiorek i Tadeusz Szemiot.

Sondaże dają zwycięstwo KosiorekNa poparcie kandydata PO w Gdyni nie zdecydowała się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która przez ostatni tydzień jeździ po całej Polsce i udziela go kandydatom tej partii.

Wyborcze tournée prezydent Gdańska po innych miastach. Urlopu nie wzięła Wyborcze tournée prezydent Gdańska po innych miastach. Urlopu nie wzięła

Przedwyborcze sondaże zwycięstwo w drugiej turze wyborów, z dużą przewagą, dają Aleksandrze Kosiorek. To ona w pierwszej turze zdobyła najlepszy wynik uzyskując 34,43 proc. głosów gdynian.

Sondaż: Kosiorek prezydentem Gdyni Sondaż: Kosiorek prezydentem Gdyni

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (545)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane