• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wybuch i włamanie do Żabki. Sprawca już w areszcie

MKo
22 marca 2024, godz. 09:25 
Opinie (198)
  • Sprawca włamania i demolki w sklepie na Chełmie jest już w rękach policji.
  • Sprawca włamania i demolki w sklepie na Chełmie jest już w rękach policji.
  • Sprawca włamania i demolki w sklepie na Chełmie jest już w rękach policji.

Po pościgu policyjnym udało się zatrzymać sprawcę wtorkowego włamania do sklepu Żabka na Chełmie. 46-latek wrzucił do środka i zdetonował ładunek wybuchowy. Kolejny policjanci znaleźli w jego mieszkaniu w Pruszczu Gdańskim i zdetonowali na poligonie. Sprawca usłyszał już zarzuty dotyczące m.in. posiadania bez zezwolenia tzw. przyrządów wybuchowych.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Przypomnijmy: do włamania do sklepu Żabka na Chełmie doszło we wtorek w nocy. Nad ranem pracownicy zastali wybitą szybę w drzwiach wejściowych i zdemolowany wewnątrz sklep. Ze środka sprawcy ukradli też kilka przedmiotów. Właściciel sklepu wycenił straty na 18 tys. zł.

Już o świcie pojawili się tam policjanci, a ich działania na miejscu trwały kilka godzin.

08:03 19 MARCA (aktualizacjaakt. 09:41)

Policja na Chełmie (54 opinie)

Policja na Chełmie przy Żabce, taśma policyjna,
radiowozy.
Policja na Chełmie przy Żabce, taśma policyjna,
radiowozy.

- Funkcjonariusze sprawdzili teren oraz zabezpieczyli ślady przestępstwa, w tym między innymi elementy "przyrządu wybuchowego", które przekazano biegłemu do szczegółowych badań - mówi Magdalena Ciska, rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W sprawę zaangażowali się też kryminalni z komendy miejskiej i z gdańskich komisariatów przy ul. Platynowej oraz ul. Długa Grobla, a także funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Gdańsku.

Pościg za podejrzanym zakończony w rowieJeszcze we wtorek, kilka godzin po włamaniu, w miejscowości na terenie powiatu sztumskiego próbowano zatrzymać jadącego oplem corsa mężczyznę, którego wytypowano jako możliwego sprawcę przestępstwa.

- Kryminalni dali kierującemu pojazdem polecenia do zatrzymania, ale mężczyzna nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. 46-latek został obezwładniony i zatrzymany. W trakcie interwencji kryminalni ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do marca 2025 r. 46-latek trafił do policyjnego aresztu - dodaje Ciska.
W jego mieszkaniu znaleziono materiał wybuchowy. Na czas akcji policja ewakuowała okolicznych mieszkańców. W jego mieszkaniu znaleziono materiał wybuchowy. Na czas akcji policja ewakuowała okolicznych mieszkańców.

W mieszkaniu znaleziono materiał wybuchowyJeszcze tego samego dnia kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Pruszczu Gdańskim i podczas jego przeszukania znaleźli kolejny - jak to określa policja - "przyrząd wybuchowy".

- Na czas czynności w tym mieszkaniu policjanci z Pruszcza Gdańskiego ewakuowali mieszkańców bloku i zabezpieczyli teren. Znaleziony przyrząd został zdetonowany na poligonie w Wejherowie, a jego elementy przekazano do szczegółowych badań - informują policjanci.

Sprawca usłyszał zarzuty i trafił do aresztuZabezpieczone przez policjantów dowody oraz zebrane informacje pozwoliły śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 46-latkowi czterech zarzutów.

W prokuraturze Gdańsk Śródmieście podejrzany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, posiadania bez zezwolenia przyrządu wybuchowego, niezatrzymania się do kontroli drogowej i złamania sądowego zakazu.

Skuty mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Skuty mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
Za przestępstwo zniszczenia mienia mężczyzna odpowie w warunkach recydywy.

- Sprawa jest rozwojowa. Policjanci wspólnie z prokuratorem nadal ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz wszystkie osoby, które mogą być zamieszane w tę sprawę. Za posiadanie bez zezwolenia przyrządu wybuchowego grozi do 8 lat więzienia. Za zniszczenie mienia w warunkach recydywy grozi do 7,5 roku więzienia. Za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje Ciska.
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące.

MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane