• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wyłamali drzwi balkonowe i okradli mieszkanie. Złodzieje obserwowali dom?

Szymon Zięba
24 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Do włamania doszło w jednym z mieszkań przy ul. Jasieńskiej. Przestępcy wyłamali drzwi balkonowe. Do włamania doszło w jednym z mieszkań przy ul. Jasieńskiej. Przestępcy wyłamali drzwi balkonowe.

Gotówka i zegarki padły łupem pary złodziei, którzy by okraść jedno z mieszkań na Jasieniu, wyłamali drzwi balkonowe. Wszystko wskazuje na to, że przestępcy dobrze wiedzieli, czego szukają. Niewykluczone, że swoją ofiarę obserwowali.Gdzie trzymasz oszczędności i cenne przedmioty?

Ulica JasieńskaMapka huczy od plotek, bo jedno z mieszkań na cel wzięli włamywacze.

Sposób działania przestępców wskazuje także na to, że mogli dobrze wiedzieć, czego i gdzie szukają. Być może obserwowali miejsce, które zamierzają splądrować, wyczekując na odpowiedni moment.

Do włamu - dowiadujemy się nieoficjalnie - doszło we wtorek wieczorem. Potwierdzają to policjanci.

Jak wyglądał skok?Złodzieje działają raczej sprawnie: wyłamują drzwi balkonowe i wchodzą do mieszkania. Te przesłanki wskazują, że przestępcy czuli się pewnie - podczas takiej operacji trudno zachowywać się bezszelestnie. Trzeba mieć także odpowiedni sprzęt.

Z mieszkania bandyci wynoszą pieniądze i zegarki. Na ile wyceniono szkody? Tu mundurowi nabierają wody w usta. Jeszcze zbyt wcześnie na szacowanie strat, sprawa jest świeża. Mówi się, że łup był sporo wart.

- Funkcjonariusze przeszukali teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz sprawców - mówi tylko Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Wiadomo, że na miejsce ściągnięto technika kryminalistyki. Zabezpieczono też ślady, które zostały przekazane do dalszych badań.

Co widać na monitoringu?Przesłuchano już świadków i zabezpieczono monitoring - może on się okazać kluczowy w namierzeniu sprawców. Nieoficjalnie słyszymy, że przestępcy mieli zasłonięte twarze, być może kominiarkami. Nagrania z kamer pozwolą jednak policjantom na określenie, w którym kierunku udali się bandyci, a może i np. w namierzeniu auta - o ile z takiego środka transportu skorzystali.

- Ustalamy dokładne szczegóły i okoliczności tego zdarzenia, a także prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa - zapewnia gdańska policjantka.
Czytaj też:

Przewiercił drzwi, by obserwować mieszkanie? Nietypowy akt wandalizmuNagranie z 2021 r.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (180)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane