• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wynajął wynajmowane mieszkanie 3 różnym osobom. Uciekł z 15 tys. zł

Katarzyna
15 grudnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (191)
Mieszkanie, które zostało nielegalnie wynajęte bez zgody właścicielki, znajduje się w bloku przy ul. Morskiej 1-3. Mieszkanie, które zostało nielegalnie wynajęte bez zgody właścicielki, znajduje się w bloku przy ul. Morskiej 1-3.

Pani Katarzyna wynajęła mężczyźnie na trzy dni mieszkanie przy ul. Morskiej. Twierdził, że przyjechał tutaj pilnie w interesach. W międzyczasie wynajął je na długi termin trzem różnym osobom, zainkasował od nich blisko 15 tys. zł i rozpłynął się w powietrzu.Jesteś ufny(a) wobec obcych ludzi?

Oto historia pani Katarzyny:

Mieszkam w Gdyni, posiadam na ul. Morskiej 1-3Mapka mieszkanie na wynajem krótkoterminowy.

W poniedziałek, 11.12.2023, o godz. 15:02 zadzwonił do mnie człowiek, prosząc o najem jeszcze tego samego dnia na trzy doby. Powiedział, że ma nieplanowane spotkania biznesowe w Trójmieście.

Brzmiał bardzo przekonująco, twierdził, że zakłada nową firmę remontowo-budowlaną i ma kilka spraw do załatwienia. Umówiliśmy się tego samego dnia na 16:30 po odbiór kluczy.

Mężczyzna wynajął mieszkanie na fałszywe dane, a potem zaoferował je pod dalszy wynajem.

Screen z aplikacji mObywatelTwierdził, że bardzo się spieszy, więc poprosiłam o dowód osobisty. Pokazał mi stronę z aplikacji mObywatel. Jak się później okazało, był to screen z wklejonym jego zdjęciem.

Mężczyzna posłużył się fałszywymi danymi z aplikacji mObywatel. Mężczyzna posłużył się fałszywymi danymi z aplikacji mObywatel.
W czwartek, 14.12.2023, ten człowiek miał podać dane do faktury i mieliśmy się pożegnać. Zaniepokojona faktem, że nie odbierał telefonu, pojechałam do mieszkania.

Na miejscu okazało się, że na dole drzwi była przyczepiona nitka, która w prosty sposób miała sprawdzić, czy ktoś wchodził do mieszkania. Ponadto z drzwi zostały wyjęte bolce antywłamaniowe. Zadzwoniłam po męża, aby przyjechał wymienić zamek w drzwiach.Jednego dnia przyszło dwoje nowych najemcówPodczas wymiany zamków pojawił się mężczyzna, twierdząc, że we wtorek rano podpisał umowę najmu mojego mieszkania z tym oszustem, przekazując mu 5 tys. zł w gotówce. Umówili się, że wprowadzi się w czwartek, co właśnie zamierzał zrobić.

Od razu zgłosiłam sprawę na policję, funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu, zabrali nasze dane, ale, jak sami przyznali, szanse na złapanie oszusta są niewielkie.Ok. godz. 11 rano do mieszkania weszła kolejna osoba - studentka - która przekazała oszustowi 6 tys. zł (najem miesięczny i kaucja). Wiemy też o kolejnym poszkodowanym, który przekazał oszustowi 4,8 tys. zł.

Numery telefonów oszusta już nie działająNie wiem, kto jeszcze pojawi się u drzwi mojego mieszkania.

Mamy dwa numery telefonów, z których kontaktował się oszust: 793 013 658, 575 762 891

[Próbowaliśmy skontaktować się z nieuczciwym wynajmującym, ale oba numery były już niedostępne - dop. red.]

Ponadto poszkodowani kontaktowali się z oszustem na podstawie ogłoszeń umieszczonych na portalu OLX - tam również, aby wystawić ogłoszenie, trzeba mieć zarejestrowane konto, od OLX można uzyskać adres IP.

Ostrzeżenie dla innychTen oszust działa bardzo profesjonalnie, wie, co robi. Czuję się bardzo źle z faktem, iż ktoś bezczelnie użył mojej własności do takich celów. Jest mi bardzo przykro i zwyczajnie szkoda mi poszkodowanych. Wydali swoje oszczędności na oszusta.

Proszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy i upublicznienie wizerunku tego człowieka, aby już nikogo innego nie oszukał.


Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia- Policjanci z komisariatu na Śródmieściu przyjęli zawiadomienie pod kątem oszustwa. W tej sprawie prowadzone są czynności sprawdzające. Na tę chwilę policjanci przesłuchali osobę pokrzywdzoną, trwają czynności w kierunku zabezpieczenia monitoringu oraz ustalenia świadków tego zdarzenia - informuje mł. asp. Marek Kobiałko, rzecznik KMP Gdynia.
Katarzyna

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (191)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane