Fakty i opinie

stat

Wypadek lamborghini w Sopocie

Skutki wypadku samochodu sportowego w Sopocie.


Przed południem na al. Niepodległości w Sopocie na słupie rozbiło się sportowe auto. Utrudnienia trwały trzy godziny.Aktualizacja godz. 14:33. Samochód sportowy, a w zasadzie jego wrak, z miejsca wypadku zabrała już laweta. Aleja Niepodległości w miejscu wypadku jest już przejezdna. Nie ma tam utrudnień w ruchu.

Z naszych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Lamborghini Gallardo nie był jego właścicielem.

Aktualizacja godz. 14:15. Skutki wypadku mógł spotęgować fakt, że sportowy samochód nie był wyposażony w zimowe opony. Przypominamy, że w chwili wypadku za oknem termometry wskazywały 0 stopni Celsjusza.

Aktualizacja godz. 13:57. W akcji ratunkowej przed południem brały udział trzy zastępy straży pożarnej - ośmiu strażaków.

Aktualizacja godz. 13:53. Świadkowie wypadku na al. Niepodległości twierdzą, że żółte lamborghini tuż przed wypadkiem brało udział w wyścigu z samochodem marki BMW. Policja na razie nie potwierdza tej wersji zdarzeń - funkcjonariusze muszą wcześniej przesłuchać świadków.

Aktualizacja godz. 13:39. Rozbity na słupie oświetleniowym samochód sportowy to Lamborghini Gallardo. Ceny tego rodzaju pojazdów na polskim rynku wahają się od 300 do 600 tys. zł. Co ciekawe, zdecydowana większość tych pojazdów, poruszających się po polskich drogach, nie przekroczyła przebiegu 50 tys. km.

Samochód w cyklu miejskim i przy silniku o pojemności niemal 5 tys. cm sześc. pali 24,8 l benzyny na 100 km.

Aktualizacja godz. 13:28. W miejscu wypadku wciąż trwają utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas ruchu w kierunku centrum Gdańska. Zalecamy objazd przez ul. Armii Krajowej zobacz na mapie Sopotu.

Aktualizacja godz. 13:07. Kierowca samochodu sportowego, jak i rowerzysta byli trzeźwi.

Nasi czytelnicy widzieli ten samochód jeszcze przed wypadkiem. - Zauważyłem sportowe auto w drodze do pracy ok. godz. 10:15 w Sopocie. Kierowca prowadził pojazd brawurowo, mało nie zepchnął mnie na barierki na al. Niepodległości - informuje pan Artur.

Aktualizacja godz. 12:41. Poszkodowany w wypadku rowerzysta to 22-letni mieszkaniec Sopotu.

Aktualizacja godz. 12:15. Znamy przebieg wypadku. - Z powodu nadmiernej prędkości samochód marki Lamborghini, kierowany przez 38-latka, zjechał z jezdni al. Niepodległości. Na chodniku potrącił rowerzystę i uderzył w słup oświetleniowy - mówi sierż. sztab. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Kierowca i rowerzysta byli przytomni. Z urazami nóg zostali zabrani do szpitala.

* * *

Ok. godz. 11:30 na al. Niepodległości zobacz na mapie Gdańska w Sopocie rozbiło się sportowe auto. Służby ratownicze wydobywają z niego kierowcę.

Na al. Niepodległości utworzyły się wielkie korki w obu kierunkach.

Opinie (844) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.