• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wysyp mandatów i groźna kolizja na al. Grunwaldzkiej

MKo
27 sierpnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Minionej doby gdańscy policjanci mieli na al. Grunwaldzkiej pełne ręce roboty. Minionej doby gdańscy policjanci mieli na al. Grunwaldzkiej pełne ręce roboty.

Ustawione barierki, zwężenie al. GrunwaldzkiejMapka i obecność kilku radiowozów policji w znaczący sposób ograniczyły cykliczne czwartkowe spotkanie fanów szybkiej jazdy w Oliwie. Ograniczyły, ale nie wyeliminowały. Tylko w czwartkowy wieczór funkcjonariusze wylegitymowali w Oliwie prawie 40 kierowców, nałożyli ponad 20 mandatów, zatrzymali jedno prawo jazdy i jedną poszukiwaną osobę. W nocy na al. Grunwaldzkiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji, ale policja podkreśla, że nie miała ona związku z nielegalnymi wyścigami.Działania policji mające na celu wyeliminowanie nocne wyścigi w Oliwie:

Dawniej organizowano obiady czwartkowe, dziś w czwartkowe wieczory w Oliwie młodzi ludzie spotykają się rozmawiając już nie o sztuce, polityce czy dyplomacji, lecz motoryzacji. Cykliczne spotkania służą głównie szybkiej i często niebezpiecznej jeździe między odległymi od siebie skrzyżowaniami.

O spotkaniach wie policja, o policji wiedzą ich uczestnicy, a mimo to niemal każdego czwartkowego wieczora na al. Grunwaldzkiej funkcjonariusze mają pełne ręce roboty.

Nie inaczej było w czwartek 26 sierpnia.

18:34 26 SIERPNIA 21

Barierki na Grunwaldzkiej mają zapobiec nielegalnym wyścigom (54 opinie)

Czy nasza policja może z łaski swojej nie utrudniać życia kierowcom swoim nieudolnym stawianiem barierek na środku ruchliwej drogi co czwartek?
Czy nasza policja może z łaski swojej nie utrudniać życia kierowcom swoim nieudolnym stawianiem barierek na środku ruchliwej drogi co czwartek?


Mandaty nie tylko dla uczestników wyścigówNa miejscu oprócz kilkudziesięciu kierowców w szybkich i drogich samochodach, pojawiło się też kilka radiowozów, a na al. Grunwaldzkiej zawczasu ustawiono wygrodzenia i tymczasowe znaki.

W sumie przez kilka godzin skoordynowanych działań gdańscy policjanci skontrolowali 30 samochodów. W tym czasie wylegitymowali też 39 osób i wystawili im łącznie 21 mandatów. Aż 15 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Przypomnijmy, że od wiosny na całej al. Grunwaldzkiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

- W sumie policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy. Stracił je kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Zatrzymano też jeden dowód rejestracyjny oraz jedną poszukiwaną osobę. Warto jednak podkreślić, że działania policji nie dotyczyły tylko i wyłącznie osób biorących udział w cyklicznych spotkaniach w Oliwie, ale także innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Groźnie wyglądająca kolizja na GrunwaldzkiejKilka godzin po zakończonych działaniach policji na al. Grunwaldzkiej (na wysokości Dworu Uphagena) doszło do groźnego incydentu. Kierowca sportowego auta nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się dopiero na torowisku tramwajowym.

04:34 27 SIERPNIA 21

Samochód na torowisku (72 opinie)

O godzinie 4.15 na Grunwaldzkiej doszło do wypadku samochodowego. Kierowca wypadł z drogi i wpadł na tory. Grunwaldzka przy ulicy Uphagena
O godzinie 4.15 na Grunwaldzkiej doszło do wypadku samochodowego. Kierowca wypadł z drogi i wpadł na tory. Grunwaldzka przy ulicy Uphagena


Choć samochód, którym jechał nadaje się tylko do kasacji, o czym świadczą zdjęcia, jakie otrzymaliśmy od czytelnika w Raporcie z Trójmiasta, to samemu kierowcy nic się nie stało. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Jak podkreślają policjanci, kolizja nie miała żadnego związku z czwartkowymi nielegalnymi wyścigami w Oliwie.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (161)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane