• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamkną połowę darmowego parkingu w centrum miasta

Maciej Korolczuk
4 marca 2024, godz. 07:00 
Opinie (218)
  • Największe przecieki widać między 2 a 3 poziomem parkingu.
  • Największe przecieki widać między 2 a 3 poziomem parkingu.
  • Największe przecieki widać między 2 a 3 poziomem parkingu.
  • Pomazana przez wandali jest też jedna z klatek schodowych.
  • Wilgoć i zacieki na jednej ze ścian klatki schodowej.

Nawet przez cztery miesiące ma być zamknięta część kubaturowego parkingu przy OkopowejMapka, gdzie trzeba naprawić odwodnienie obiektu, a na dwóch poziomach wymienić posadzkę. Remont ma się rozpocząć przed wakacjami i potrwać przez ok. cztery miesiące. Po jego zakończeniu na parkingu i w trzech nowych sektorach Strefy Płatnego Parkowania zostaną wprowadzone opłaty za parkowanie.Gdzie parkujesz, jadąc do centrum Gdańska?

O kłopotach z wielopoziomowym parkingiem między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędem Marszałkowskim i Wojewódzkim już informowaliśmy.

Na otwartym w 2021 roku parkingu stwierdzono nieszczelny system odwodnienia oraz uszkodzenia nawierzchni.

Największe zacieki pojawiły się między 2 a 3 poziomem. Pomazana jest też klatka schodowa, a na poziomie 1 od co najmniej kilku tygodni zalega zdewastowany wrak BMW.

Od udostępnienia parkingu kierowcom parkowanie tam samochodu wciąż pozostaje bezpłatne. Opłaty mają być jednak wprowadzone po planowanej naprawie. Równocześnie pobór opłat ruszy wówczas na Starym Przedmieściu, Dolnym Mieście i we Wrzeszczu Dolnym.Połowa parkingu zamknięta przez 4 miesiąceNa kilka tygodni przed ogłoszeniem przetargu na wykonawcę remontu, poznaliśmy szczegóły planowanej naprawy. Zakres obejmie poprawę systemu odwodnienia i wymianę posadzki. Prace mają być prowadzone na 2 i 3 kondygnacji, natomiast poziom O i 1 ma być użytkowany bez zakłóceń.

- Ogłoszenie przetargu na częściowy remont parkingu przy Wiadukcie Biskupia Górka planowane jest do końca I kwartału 2024 r. Przewidywany okres prowadzenia prac to około 4 miesiące od daty podpisania umowy - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Roboty mają być sfinansowane w ramach umowy gwarancyjnej.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli remont parkingu rozpocznie się przed wakacjami, to pobór opłat w trzech sektorach i na samym parkingu ruszy jesienią. Miasto jest już na to gotowe. Wcześniej kupiono nowe parkometry, które zastąpiły dotychczasowe urządzenia w centrum miasta. Te zostały zdemontowane i mają posłużyć kierowcom w nowych sektorach.

Pobór opłat w nowych sektorach i na samym parkingu przy Okopowej ma ruszyć jesienią. Pobór opłat w nowych sektorach i na samym parkingu przy Okopowej ma ruszyć jesienią.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (218)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane