• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Żeglarska parada Świętojańska w sobotę. 100 jednostek na wodzie

Patryk Szczerba
23 czerwca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 16:06 (25 czerwca 2022)
Żeglarska Parada Świętojańska rozpocznie się o godz. 14 w Brzeźnie. Na zdjęciu Pogoria i Gen. Zaruski, które wezmą w niej udział. Żeglarska Parada Świętojańska rozpocznie się o godz. 14 w Brzeźnie. Na zdjęciu Pogoria i Gen. Zaruski, które wezmą w niej udział.

Żeglarska Parada Świętojańska w sobotę, 25 czerwca, odbędzie się po raz szósty w ramach Święta Morza. Tym razem jednostki popłyną z Gdańska do Gdyni. Parada żaglowców rozpocznie się o godz. 14 na wysokości mola w BrzeźnieMapka.
Aktualizacja, 25.06, godz 16:05Efektowną paradę jednostek na Zatoce Gdańskiej oglądały tysiące plażowiczów na całej trasie między Gdańskiem i Gdynią.

Masz zamiar oglądać żaglowce płynące z Gdańska do Gdyni?

Żeglarska Parada Świętojańska jest organizowana przez Pomorski Związek Żeglarski od 2017 r.

W tym roku w imprezie ma wziąć udział ok. 100 jednostek.

- Na imprezę wciąż można się zgłaszać - mówi Jerzy Jałoszewski, dyrektor parady. - Tak jak w poprzednich latach każda załoga otrzyma pamiątkową flagę.
Pogoda w sobotę ma być doskonała, dlatego organizatorzy spodziewają się tłumów, które z brzegu będą podziwiały płynące statki.

Prognoza pogody na weekendParada zacznie się formować o godz. 13, pomiędzy ujściem Martwej Wisły a molem w BrzeźnieMapka. Godzinę później jednostki ruszą w stronę Gdyni. Na czele Żeglarskiej Parady Świętojańskiej popłynie "Generał Zaruski" - zbudowany w 1939 r. flagowy żaglowiec Gdańska.

- Zobaczymy także m.in. "Copernicusa" - uczestnika wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race, zbudowanego w 1936 r. mahoniowego "Oriona" i "Anticę", na której Jerzy Wąsowicz opłynął świat - informują organizatorzy Żeglarskiej Parady Świętojańskiej.
Komandorem parady będzie Ireneusz Góreczny z Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica

Święto Morza: inne imprezy


Parada żaglowców 2021


Parada żaglowców 2022: skąd oglądać?

  • molo w Brzeźnie, Sopocie i Orłowie,
  • trójmiejskie plaże,
  • gdyński bulwar Nadmorski.


Koncert po paradzie żaglowcówOk. godz. 16.30 na wysokości plaży ŚródmieścieMapka jednostki skupią się wokół "Kapitana Borchardta". Na pokładzie jednostki odbędzie się koncert na wodzie Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny".

Później parada zostanie rozwiązana. Uczestnicy spoza Gdyni będą mogli zacumować za darmo w Marinie Yacht ParkMapka, po wschodniej stronie pirsu.

Imprezy w weekend, 25-26 czerwcaZapisy na VI Żeglarską Paradę Świętojańską odbywają się przez stronę internetową Żeglarska Parada Świętojańska. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Parada żaglowców 2020


Quiz Żeglarskie Trójmiasto Średni wynik 43%

Żeglarskie Trójmiasto

Rozpocznij quiz
14:03 25 CZERWCA 22 (aktualizacjaakt. 15:21)

Salut wodny czy akcja gaśnicza? (10 opinii)

Na wysokości Brzeźna formuje się kawalkada jednostek, które w ramach parady świętojańskiej popłyną do Gdyni. Sam nie wiem czy to, co zarejestrowałem to akcja gaśnicza czy element scenografii tej imprezy.
Na wysokości Brzeźna formuje się kawalkada jednostek, które w ramach parady świętojańskiej popłyną do Gdyni. Sam nie wiem czy to, co zarejestrowałem to akcja gaśnicza czy element scenografii tej imprezy.

Wydarzenia

VI Żeglarska Parada Świętojańska 2022 (10 opinii)

(10 opinii)
parada, pokaz

Święto Morza 2022 (6 opinii)

(6 opinii)
w plenerze, parada, zlot, pokaz

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (70)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane