• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zerwij tulipany prosto z pola. Start w najbliższą sobotę

Ewelina Oleksy
28 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (122)
Najnowszy artykuł na ten temat Tulipanowe pole do zrywania kwiatów już otwarte
Na polu tulipanowym sami wybieramy i zrywamy kwiaty. Wybór gatunków jest ogromny. Na polu tulipanowym sami wybieramy i zrywamy kwiaty. Wybór gatunków jest ogromny.

Tulipanowe szaleństwo, czyli akcja "O rany, tulipany!", startuje już w sobotę, 29 kwietnia. I choć pole, z którego samodzielnie zrywa się kwiaty, nie znajduje się w Trójmieście, to cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu, którzy tłumnie odwiedzali je w ubiegłym roku.
"O rany, tulipany!" Zerwij tulipany prosto z polaWiedziałe(a)ś o istnieniu takiego pola z tulipanami w pobliżu Trójmiasta?

Sporej części mieszkańców Trójmiasta tej akcji nie trzeba przedstawiać, bo uczestniczyli w niej w ubiegłym roku. Tym, którzy o niej nie słyszeli, wyjaśniamy: w pobliżu Trójmiasta, w gminie Cedry Wielkie, jest wielkie pole tulipanów, którego właściciele zapraszają wiosną wszystkich chętnych na zbiory.

Kwiaty zrywa się samodzielnie, wybór gatunków jest bardzo bogaty, również takich, których nie kupimy w kwiaciarniach czy marketach. Świeże kwiaty zerwane prosto z pola trzymają się zresztą w wazonie znacznie dłużej.Pole otwiera się w sobotę, 29 kwietnia. Będzie czynne codziennie w godz. 9-20 przez cały okres kwitnienia tulipanów.

  • W tym roku tulipany czekają na chętnych w Błotniku - przy Przystani Żeglarskiej Marina Błotnik.
  • W tym roku tulipany czekają na chętnych w Błotniku - przy Przystani Żeglarskiej Marina Błotnik.
  • Tak tulipanowe pole prezentowało się w ubiegłym roku.

Nowa lokalizacja pola tulipanów- Zmieniliśmy lokalizację i w tym roku znajdziecie nas w Błotniku, przy Przystani Żeglarskiej Marina Błotnik. Bardzo cieszymy się na ten duet: żaglówki i tulipany - informują właściciele pola.
Błotnik to wieś w gminie Cedry Wielkie, oddalona od centrum Gdańska o ok. 25 km.

Film z ubiegłego roku:

Ceny tulipanów poszły w górę od ubiegłego rokuW ubiegłym roku wstęp na pole tulipanów kosztował 10 zł. W tej cenie było 5 kwiatów, zerwanie każdego kolejnego kosztowało 1 zł.

W tym roku ceny, z powodu wysokiej inflacji, poszły w górę.

Zwierzęta też są mile widziane na tulipanowym polu. Zwierzęta też są mile widziane na tulipanowym polu.
Wstęp, w ramach którego jest zerwanie 5 tulipanów, kosztuje 15 zł. Za każdy kolejny kwiat zapłacimy 1,50 zł. Bilet wstępu obowiązuje osoby dorosłe. Dzieci, podobnie jak w ubiegłym roku, wchodzą na pole bezpłatnie.

W ubiegłym roku bywały ogromne kolejki do wejścia na pole.

Tłumy chcą zerwać sobie tulipany. Kolejka do wejścia na pole, film z 2022 r.:


Wchodzili na pola "na nielegalu" i niszczyliWłaściciele tulipanowego pola prowadzą działalność polegającą na rozmnażaniu cebulek tulipana. W ubiegłych latach zauważyli, że zainteresowanie ich polami jest na tyle duże, że niektórzy na pola się po prostu włamywali, niszczyli i kradli kwiaty.Postanowili udostępnić więc część upraw, by każdy "na legalu" mógł wejść, zrobić zdjęcia, nacieszyć się, zebrać samodzielnie kwiaty. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane