• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zgoda na budowę ronda na południu Gdańska

Michał Brancewicz
17 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Nowe rondo, a pasy już wytarte
Skrzyżowanie w obecnym kształcie nie pozwala na płynny ruch aut. Ma się to zmienić po wybudowaniu ronda. Skrzyżowanie w obecnym kształcie nie pozwala na płynny ruch aut. Ma się to zmienić po wybudowaniu ronda.

Wojewoda wydał zezwolenie na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej, Starogardzkiej i CzerskiejMapka. W ramach prac przebudowany zostanie też 250-metrowy odcinek ulicy. Warte blisko 11 mln zł prace potrwają do połowy 2023 roku.Rondo w tym miejscu usprawni ruch?

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej zapowiadana jest od ponad czterech lat.

Teraz wydaje się, że już nic nie stanie na przeszkodzie, by inwestycja w końcu została zrealizowana.

Prace do końca czerwca 2023 roku25 lipca miasto podpisało umowę z firmą Strabag, która za 10 967 628 zł wykona wszystkie prace. Nie mogły się one jednak rozpocząć bez tzw. ZRiD-u.

13 października wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. To daje wykonawcy zielone światło do rozpoczęcia robót. Mają one potrwać do końca czerwca 2023 roku.

Rondo, przebudowa ulicy i podziemnych instalacjiNowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. W zakresie zadania jest również budowa kanalizacji deszczowej i ogrodu deszczowego.

Inwestycja będzie połączona z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany zostanie również wodociąg.

Po zakończeniu robót Wykonawca będzie musiał uzyskać wymagane pozwolenia administracyjne, których pozyskanie może potrwać ok. 2,5 miesiąca.

Dlaczego nowe rondo jest takie ważne?Wielu mieszkańców południa Gdańska w drodze do Śródmieścia nie wybiera zatłoczonej zwykle ul. Świętokrzyskiej, lecz decyduje się na trasę dłuższą, choć mniej zakorkowaną. Chodzi o ciąg ul. Niepołomicka - ul. Starogardzka - Trakt św. Wojciecha.

Najmniej drożnym miejscem na tej trasie - poza Traktem św. Wojciecha - jest splot ul. Niepołomickiej, ul. Starogardzkiej i ul. Czerskiej.

Budowa ronda w tym miejscu poprawi przepustowość skrzyżowania i upłynni ruch.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane