• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zimowe lodowisko przy CH Riviera w Gdyni

Patryk Szczerba
7 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (123)
Najnowszy artykuł na ten temat Lodowisko wróci na parking przy CH Riviera
Lodowisko powstanie na terenie parkingu. Lodowisko powstanie na terenie parkingu.

Lodowisko na parkingu między halą sportową i Centrum RivieraMapka planuje uruchomić w grudniu Gdyńskie Centrum Sportu. Ślizgawka o wymiarach 19 x 30 m będzie zadaszona i ma działać od grudnia do marca.Czy lodowisko w proponowanym kształcie i lokalizacji sprawdzi się?

Po tym, jak rozpoczął się trzeci etap budowy parku Centralnego, wiadomo było, że lodowisko przy ul. Bema nie wróci na swoje miejsce. Hala została rozebrana, a Gdynia zaczęła poszukiwania nowej lokalizacji dla miejskiej ślizgawki.

Na początku roku pisaliśmy, że plany budowy lodowiska przy ul. Morskiej, o których władze miasta mówiły od 2015 roku, ostatecznie upadły. Obecnie w tym miejscu, czyli przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, trwa budowa hali sportowej dla uczniów.

Planowane lodowisko na Morskiej: więcej informacji Planowane lodowisko na Morskiej: więcej informacji

Lodowisko w Gdyni na parkingu przy RivierzePotencjalne miejsce dla lodowiska miała zapewnić zmiana planu zagospodarowania terenu przy ul. Olimpijskiej, określająca nowe przeznaczenie terenu naprzeciw stadionu, gdzie obecnie znajduje się parking i niskie zabudowania. W tym sezonie zimowym lodowisko w tym miejscu jednak nie powstanie.

Wszystko wskazuje na to, że tymczasowy obiekt pojawi się za to w grudniu na parkingu między Polsat Plus Arena Gdynia i Centrum Riviera.

Rysunek poglądowy, gdzie powstanie lodowisko. Rysunek poglądowy, gdzie powstanie lodowisko.

Wymiary lodowiska w Gdyni 19 x 30 metrówGdyńskie Centrum Sportu ogłosiło pod koniec września przetarg, w którym poszukiwano dostawcy i wykonawcy lodowiska.

W planach jest uruchomienie kompletnego, przenośnego lodowiska o wymiarach 19 m x 30 m wraz z halą namiotową, która zadaszy lodowisko.

System musi spełniać warunki techniczne pozwalające na korzystanie z lodowiska przy temperaturze powietrza do +10 st. C. Bandy będą zaokrąglone. Wykonawca zobowiązany jest także dostarczyć m.in. suszarki na minimum 100 par łyżew i wieszaki na łyżwy na minimum 150 par łyżew.

W piątek otwarto koperty z ofertami. Pojawiły się cztery:

 • Profesjonalne Lodowiska Sp. z o.o. - 314 741,01 zł
 • Małgorzata Piecha AndDecor Plus - 315 864,00 zł
 • Piruet Sp. z o.o. - 373 920,00 zł
 • Hanna Starzyk Lodowiska - 510 450,00 zł


Lodowisko w Gdyni: trwa analiza ofertGdyńskie Centrum Sportu zamierzało wydać na lodowisko 260 tys. zł. Rozpoczęła się analiza ofert. Mimo że proponowane ceny przewyższają planowane wydatki na ten cel, wiele wskazuje na to, że przetarg zostanie rozstrzygnięty i lodowisko ruszy w grudniu.

Kryteria brane pod uwagę:

 • Cena 60 proc.
 • Transparentna/przezroczysta dłuższa ściana hali namiotowej 20 proc.
 • Czas usunięcia awarii 20 proc.


Obiekt będzie miał charakter tymczasowy. Czy to oznacza, że w przyszłych latach co roku będzie pojawiała się podobna konstrukcja?

- Na razie nie zapadły żadne decyzje w tym względzie. Zobaczymy, jak obiekt sprawdzi się w tym roku. Decyzje będą należały do władz miasta - mówi Przemysław Dalecki, dyrektor GCS w Gdyni.

Lodowiska i ślizgawki w Trójmieście

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane