• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Złodziej recydywista nakradł rowerów za ponad 80 tys. zł

ms
7 czerwca 2024, godz. 13:30 
Opinie (163)
43-latek usłyszał 18 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia i spowodowanie strat na łączną kwotę prawie 100 tys. zł. 43-latek usłyszał 18 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia i spowodowanie strat na łączną kwotę prawie 100 tys. zł.

16 rowerów i 1 hulajnogę elektryczną o łącznej wartości 85 tys. zł ukradł w ciągu pół roku z klatek schodowych, piwnic i hal garażowych na Przymorzu i Oliwie 43-letni recydywista. Właśnie został zatrzymany.Czy skradziono ci kiedyś rower?

Sygnały o kradzieżach rowerów z Pomorza docierały do policji od mniej więcej pół roku. Informacje od świadków oraz zarejestrowany parokrotnie przez kamery monitoringu wizerunek złodzieja pozwoliły wytypować podejrzanego.

W środę rano kryminalni pojechali do miejscowości na terenie powiatu puckiego i tam zatrzymali 43-letniego mężczyznę.

Podczas przeszukania pokoju, który wynajmował, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli odzież, w której sprawca dokonywał kradzieży i włamań, a która została zarejestrowana na filmach.

Okazało się, że to on odpowiada za kradzieże rowerów dokonywane od listopada 2023 do maja 2024 r. W tym czasie mężczyzna ukradł z klatek schodowych, hal garażowych lub z komórek lokatorskich na Przymorzu i w Oliwie 16 rowerów oraz jedną hulajnogę elektryczną o łącznej wartości ponad 85 tys. zł.

W jednym przypadku włamał się do hali garażowej, uszkadzając przy tym jej drzwi i powodując straty o wartości ponad 12 tys. zł.43-latek usłyszał 18 zarzutów za kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz uszkodzenie mienia i spowodowanie strat na łączną kwotę prawie 100 tys. zł.

W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy. Sprawcy grozi do 15 lat więzienia.

ms

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (163)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane