• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Znamy jedynki na listach KO w Gdyni

ws
17 lutego 2024, godz. 18:00 
Opinie (364)
Najnowszy artykuł na ten temat Aleksandra Kosiorek prezydentem Gdyni
Kandydaci koalicji PO, Lewicy i ruchów miejskich będą się ubiegać o mandaty w pięciu okręgach. Kandydaci koalicji PO, Lewicy i ruchów miejskich będą się ubiegać o mandaty w pięciu okręgach.

KKW Koalicja Obywatelska z kandydatami KO, Koalicji Ruchów Miejskich i Nowej Lewicy zaprezentowali w sobotę kandydatów na listach do Rady Miasta w Gdyni. Jak przekonują, są obecnie najszerszą koalicją w wyborach samorządowych w Polsce.Jak oceniasz kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Gdyni?

Kandydatów do Rady Miasta Gdyni ogłoszono w sobotę, 17 lutego 2024 r., podczas konferencji prasowej.

- Przedstawiamy dziś drużynę, z którą chcemy odmienić nasze miasto - Gdynię. To mieszkańcy, którzy widzą potrzebę zmiany i mają na nią pomysł. Wśród nas są członkowie ruchów miejskich, są przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, całej gdyńskiej Lewicy, Zielonych, Inicjatywy Polska Barbary Nowackiej. Udało nam się w naszym bardzo szerokim porozumieniu znaleźć wspólny język, wspólną wizję zmian, wspólne miejsce dla wszystkich, którym dobro naszego miasta leży na sercu. Nie przesadzę, jeśli powiem, że to największa, najbardziej pluralistyczna drużyna, jaka startuje w tych wyborach - mówił Tadeusz Szemiot, który jest kandydatem koalicji PO, Lewicy i ruchów miejskich na prezydenta Gdyni.
Koalicja PO, Lewicy i ruchów miejskich w Gdyni jest obecnie najszerszą koalicją w wyborach samorządowych w Polsce, w skład jej wchodzą: Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, IPL, Zieloni), Koalicja Ruchów Miejskich (Bryza, Miasto Wspólne, Marzę o Gdyni, Gdynianka), Nowa Lewica, Partia Razem.

Tadeusz Szemiot kandydatem PO i Lewicy na prezydenta Gdyni Tadeusz Szemiot kandydatem PO i Lewicy na prezydenta Gdyni
Jak przekonywał Tadeusz Szemiot, każdy kandydat ma swoje cele i plany do realizacji w Gdyni, ale wszyscy mają też wspólną ideę, którą jest "wizja miasta, które wygra konkurencję z innymi miastami o nowych mieszkańców".

- To też wizja Gdyni bogatej, przedsiębiorczej i atrakcyjnej, w której się mieszka, a nie tylko dojeżdża do pracy. Gdyni gwarnej zawsze, a nie tylko w sezonie turystycznym. Zadbamy, by Gdynia w pełni skorzystała z budowy elektrowni atomowej w Choczewie. Ta wielomiliardowa inwestycja powstanie zaledwie 50 km od nas - możemy być jej zapleczem, gościć tu firmy, które będą ją obsługiwać, wykorzystując do tego gdyńską Dolinę Logistyczną. Ale to nie wszystko. Konieczna jest pilna realizacja Drogi Czerwonej - nowej drogi łączącej port z Obwodnicą Trójmiasta, żeby gdyński port mógł sprawnie obsługiwać tę inwestycję. Budowa elektrowni w Choczewie powinna stać się i zadbamy o to, by stała się impulsem rozwojowym dla Gdyni w wielu wymiarach. Będziemy zabiegać - w obecnym rządzie - o przeniesienie do Gdyni (przynajmniej w części) Państwowej Agencji Atomistyki. Będziemy zabiegać o środki rządowe na wzmocnienie potencjału naukowego naszych uczelni - Gdynia może być naukowym centrum polskiej energetyki atomowej - mamy za sobą potencjał całej metropolii trójmiejskiej - przekonywał.

Kandydaci do Rady Miasta w Gdyni koalicji PO, Lewicy i ruchów miejskichKandydaci będą ubiegać się o mandaty w pięciu okręgach.

 • okręg nr 1 - Obłuże, Oksywie, Babie Doły, Pogórze
 • okręg nr 2 - Chylonia, Cisowa, Pustki Cisowskie-Demptowo
 • okręg nr 3 - Działki Leśne, Witomino, Grabówek, Chwarzno-Wiczlino, Leszczynki
 • okręg nr 4 - Śródmieście, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo, Kamienna Góra
 • okręg nr 5 - Karwiny, Dąbrowa, Wielki Kack, Mały Kack

Czołowe miejsca na listach przypadły politykom Koalicji Obywatelskiej:
 1. w okręgu pierwszym jedynką będzie Arkadiusz Dzierżyński (KO),
 2. w okręgu drugim - Mariola Śrubarczyk Cichowska (KO),
 3. w okręgu trzecim - Mariusz Bzdęga (KO),
 4. w okręgu czwartym - Tadeusz Szemiot (KO),
 5. w okręgu piątym - Dominik Aziewicz (KO).

Na drugich miejscach w poszczególnych okręgach znajdą się: Monika Strzałkowska (w okręgu nr 1), Emil Reszyński (okręg nr 2), Jakub Żynis (okręg nr 3), Łukasz Piesiewicz (okręg nr 4), Sławomir Januszewski (okręg nr 5).

ws

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (364)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane