Impreza

Gdańsk Business Run

data:
3 września 2017 (niedziela)
miejsce:
Gdańsk
bilety:
378 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Szósta odsłona największego charytatywnego biegu w kraju - Poland Business Run - startuje 3 września 2017 roku. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz oczywiście w Gdańsku.Rejestracja gdańskich drużyn rusza już 20 kwietnia za pośrednictwem strony www.gdanskbusinessrun.pl

Poland Business Run to inicjatywa, która łączy w szczytnym celu przedstawicieli polskiego środowiska biznesowego. Drużyny złożone ze współpracowników startują wspólnie w charytatywnej sztafecie, aby pomóc w sfinansowaniu nowoczesnych protez, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla osób po amputacjach. Z roku na rok inicjatywa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Akcja przyciąga zarówno pracowników firm, jak i znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy. Tylko w ubiegłym roku w biegu w całej Polsce wzięło udział ponad 16 tysięcy osób z 1118 firm, którzy zebrali wspólnie 1 019 216 złotych.

"Jesteśmy dumni, że to właśnie Gdańsk zainauguruje rozpoczęcie zapisów do Poland Business Run. Bardzo szybko udało nam się zamknąć większość formalności i wyznaczyć trasę w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności, której dokładny zarys już wkrótce ogłosimy. Limit drużyn w tym roku wynosi 300 drużyn, zatem zachęcamy do jak najszybszej rejestracji." - mówi Anna Kopek z firmy Teja Tur, tegoroczny Project Manager Gdańsk Business Run.

Bieg tworzą ludzie
138 - to bardzo ważna liczba dla organizatorów. Tylu niepełnosprawnym pomógł przez wszystkie lata Poland Business Run. Pośród nich znalazły się osoby po amputacji, z urazami kręgosłupa, wrodzonymi wadami kończyn oraz niepełnosprawnością wynikającą z miażdżycy, cukrzycy czy chorób nowotworowych. W 2016 roku w Gdańsku biegacze pobiegli dla Mateusza Pędziwiatra, 23-letniego studenta Politechniki, który stracił rękę i nogę w wypadku komunikacyjnym. Wokół charytatywnej akcji zgromadziło się wielu uczestników - biegaczy, członków zespołu lokalnego i ambasadorów. Wśród tych ostatnich znajdziemy w tym roku Julię Kamińską, Barbarę Kurdej-Szatan, Rafała Sonika, Mateusza Kusznierewicza, Antoniego Królikowskiego, Mateusza Janickiego czy Aleksandra Dobę. W Gdańsku dołączy do nich również Iwona Guzowska.

Od 6 lat w słusznej sprawie
Po raz pierwszy Poland Business Run odbył się we wrześniu 2012 roku w Krakowie. Zainicjowały go Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, firma UBS oraz Radisson Blu Hotel. Od samego początku ma on formę sztafety. Bierze w niej udział drużyna składająca się z 5 zawodników, z których każdy biegnie na dystansie ok. 4 km. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach Polski. Popularność biegu nie jest niczym dziwnym - wydarzenie ma szczytny cel, a przy okazji promuje aktywny styl życia oraz integruje społeczność lokalną z biznesem - to największy projekt CSR-owy w Polsce.

- Cieszymy się, że już drugi raz możemy wspierać Poland Business Run w Gdańsku, a poprzez bieg - beneficjentów fundacji. W tym roku występujemy również w roli współorganizatora, co oznacza dla naszych State Streetersów możliwość jeszcze większe zaangażowania się w akcję." - mówi Alex Ticehurst, dyrektor gdańskiego oddziału State Street Bank - "W swoim DNA firma ma niewątpliwie mocno wpisaną działalność CSR-ową, a Poland Business Run doskonale spełnia się jako projekt skierowany do naszych pracowników, młodych, aktywnych i świadomych."

Prosty sposób, żeby pomóc
Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy startują już się w kwietniu.
- Każdy rok jest lepszy niż poprzedni. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie. Chcemy zaangażować jak największą liczbę osób, bo wierzymy, że w ten prosty sposób, jakim jest pokonanie kilku kilometrów, naprawdę można odmienić czyjś los. Jesteśmy dumni, że Poland Business Run łączy ludzi z różnych środowisk, którzy dzielą się z nami dobrą energią i dają beneficjentom biegu siłę do działania i przekraczania własnych granic - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, głównego organizatora biegu.

Warto pamiętać, że bieg to także okazja do dobrej zabawy i sprawdzenia samego siebie. Startujący nie tylko wspierają charytatywną akcję, ale też przy okazji dbają o swoją kondycję i zdrowie. To również świadczy o wyjątkowości Poland Business Run.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/.

W tym roku współorganizatorami Gdańsk Business Run są firmy: Bayer, State Street, Teja Tur, Grupa Możliwe oraz Torus.

Bieg wspierają jako sponsorzy: Bayer, Epam, State Street. Partnerami zostali: Gdańska Organizacja Turystyczna, Gdański Ośrodek Sportu, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Grupa Orbis, Stadion Energa Gdańsk, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Personal PR.

Patronat Honorowy nad biegiem objęła organizacja Pracodawcy Pomorza.

Patronat medialny: trojmiasto.pl
Informacja o biletach:
Wysokość opłaty startowej, jaką wnoszą zawodnicy za udział w biegu wynosi 350 netto za całą drużynę (378 zł brutto).

Z kwoty 70 zł netto opłaty startowej za każdego zawodnika 53 zł netto przekazywane jest na wsparcie beneficjentów, a 17 zł pokrywa koszty administracyjne Fundacji związane z organizacją biegu i zapewnieniem odpowiedniego wsparcia dla organizatorów biegu w poszczególnych miastach.

archiwalne edycje imprezy:

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Tytuł:
Treść:
Autor (opcjonalny):
E-mail (opcjonalny):
Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij
24.04 g.19.00
Siarka Tarnobrzeg
26.04 g.18.00
King Szczecin
26.04 g.18.00
Metraco Zagłębie Lubin
26.04 g.18.00
Olimpia-Beskid Nowy Sącz
26.04 g.18.30
Azoty Puławy
23.04 g.17.00
Pogoń Lębork
wynik wkrótce
23.04 g.16.00
KPR Jelenia Góra
23.04 g.16.00
Selgros Lublin
23.04 g.14.45
Orzeł Łódź
22.04 g.18.00
Wisła Płock